הפרדת הרשויות לא מוכיח את עצמו

"הפרדת הרשויות לא מוכיח את עצמו"

כידוע הנאורות מבטיחה לנו השכם והערב  שהיות שהאדם הוא הפכפך ולכן אסור לתת לו שליטה וכוח, במיוחד בתפקידי חברה. ולכן הרעיון הגאוני שאומץ ושאמור לפתור את נתינת כוח לאדם יחיד או רשות יחיד, הוא כמובן הרעיון שהגה מונטסקייה. הנה ציטוט מויקי:

"לדעת מונטסקייה, הממשל הטוב ביותר הוא הרפובליקה, שהיא השולטת במידות הטובות ביותר של האדם. טענותיו הן שכל משטר צריך לשאוף ולהבטיח את חירות האדם, וכדי לעשות זאת יש להפריד בין שלוש הרשויות, תוך שמירה על איזונים ובלמים. שלוש הרשויות שהוא מתאר:
הרשות המבצעת
הרשות המחוקקת
הרשות השופטת
תורתו של מונטסקיה הביאה לו אוהדים רבים באירופה והיוותה ומהווה בסיס לחוקת ארצות הברית ולמשטרים דמוקרטיים רבים בימינו". ע"כ הציטוט מויקי.

עכשיו בואו נחקור את המציאות.

לכאורה משמע מהרעיון לעיל, כשאין כוח ליחיד, בעצם חירות האדם מובטחת.  אבל שחושבים על זה לעומק זה רק מונע מיחיד לשלוט אבל בשום אופן לא מבטיח את חירות האדם. האם להמונים בחברה יש הבדל בין שהמשטר מחולק לשלושה או ארבע או מאה חלקים ? לא חושב !! נכון שאין ליחיד שליטה, אז יש לשלושה שליטה על ההמונים ואז מה ? הוא כבר בן חורין ?  לכאורה עדיף פריץ אחד משלושה פריצים !!

לכו תעצרו חרדי קלסי ברחוב ושאלו אותו מה עדיף לו. פריץ אחד או שלוש פריצים ?

מה שאני רוצה לטעון כאן היא שהחרדי הוא דוגמה קלסי אייך שלושה רשויות יכולים לרדוף אותו עד חורמה.

הרשות מבצעת:  מראש קבע שאסור שהחרדי יהיה מיוצג בממשלה.

הרשות המחוקקת: נווו באמת ראינו אותם. התחננו לחרדי להיות בוועדה כאילו מתחשבים בו כביכול דמוקרטיה, ודפקו אותו כמו שצריך (כן כן גברת שקד)

הרשות השופטת: ביטול הבחירות בבית שמש מזכיר לכם משהו ? רוצים עוד ? הבטחת הכנסה ועוד ועוד.

אם נוסיף לזה עוד רשויות מקצועיות כמו נערי האוצר עם האנטישמים שלהם והשנאת ילדים ושנאת עקרות בית שלהם. הם מצאו פרטנר ראוי להם, איש הג'ל הביריון השכונתי מהרשות המחוקקת והמבצעת והנה יחד הם יכולים להרעיב ילדים ונשים שכל חטאם שהולידו ילדים על סמך הקצבת הילדים, והאנטישמים החליטו יחד עם הרשות השופטת לקחת מהם את הקצבה ועכשיו את הבטחת ההכנסה.

כלומר התחברו כאן הרשות השופטת (שלכאורה אחרי שהורים מולידים ילדים על סמך קצבה מסוימת,  אי אפשר לפחות כלפי הילד הזה, לקחת ממנו את הקצבה עד גיל 18. אבל רשות השופטת כישות נפרדת לא עזרה כאן ולמה ?) הרשות המקצועית באוצר, הרשות המבצעת = שר האוצר, והרשות המחוקקת. עכשיו גם הרשות השופטת לקח מהוריהם את הבטחת הכנסה. כלומר לא צריך הרבה בכדי לראות שהפרדת הרשויות היא קלישאה.

לסיכום:

הפרדת הרשויות מונעת מרשע אחד לבצע את זממו בהמונים. אבל מבטיחה ביתר שאת לכמה רשעים לבצע את זממם. כלומר אם חשבנו שזה מונע משהו אז להפך זה מגדיל את כוחם של הרשעים.

הפרדת הרשויות היא רק הסדר בין רשעים, כי רשעים לא מפרגנים אחד לשני. זה מן הסדר כזה בין הרשעים, תן לי להיות רשע ואני אתן לך להיות רשע ויחד נדפוק את החרדי או את המעשנים או את העובדים או את הרופאים או את האחיות או את מעמד הבינים או את הצעירים בדיור, נדפוק את מנהיגי הצדק החברתי ונשים בכלא כל מפגין חברתי, בקיצור כל ההתנהלות של הממשלה והמחוקק והשופטת כולם יחד מצליחים לשלוט על ההמונים ולרדוף אותו עד חורמה ביתר שאת וביתר עז. הפרדת הרשויות בשום אופן לא בא לשמור על חירות האדם. והחרדים במיוחד, הם הוכחה חיה לכך.

אבל חוץ מהרגש, יש כאן טיעון הגיוני פשוט. האדם לא מקבל חירות מהפרדת הרשויות, נקודה. אין הבדל מבחינת איש ההמוני בכמה חלקים תחלקו את הרשויות. והחרדי תוכיח שאפי' שתהיה עוד מאה רשויות ? כולם יחד רוצים לאכול אותו לדפוק אותו.

בברכה

Max maxmen

<span dir=rtl>תגובה אחת ל“הפרדת הרשויות לא מוכיח את עצמו”</span>

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s