אתאיסט בשמחת תורה

"אתאיסט בשמחת תורה"

חזלינו אומרים שהאל – שאתם כביכול מתכחשים לו, אומר: "הלוואי אותי עזבו ותורתי שמרו" כלומר מבחינתו אין צורך שתאמינו בו ובקיומו. ולכן אתם יכולים להשתתף בחג שמחת התורה. הרי אין קשר בין אתאיזם לבין תורת ישראל על פי האל וחז"ל.

בוודאי תשאלו: מה לנו לתורת ישראל ? אוקיי את זה יכול לשאול גם המאמין באל, הרי הנוצרי והאיסלמי גם שואלים מה לנו עם תורת ישראל ? כלומר השאלה הזאתי היא שאלה נפרדת שלא קשורה לאתאיזם. על השאלה הזאתי צריך רק ללמוד את תורת ישראל ולראות האם היא טוב לנו או לא. אבל עד שלא למדנו אותה, אי אפשר לשאול את השאלה.

לפני שנתחיל ללמוד את תורת ישראל בקצרה, נשארת לנו לטפל קודם למה באמת האל לא מעוניין שנאמין בו ? ולמה הוא כל כך מעוניין שכן נשמור על תורתו. הרי תורתו הוא עצמותו ?! כלומר מהו ואייך הוא האל ? האם הישות הדמיונית שאתם כל כך טורחים להתכחש בו ? בוודאי שלא הרי אסור לגשם אותו אפי' בדמיון !! האל שאנו מאמינים בו הוא עצמותו, כלומר אחדותו (אחדות הטבע שכל אתאיסט מודה בו, הרי בלעדיו אין מדע ומדעי הטבע) שזה לא רלוונטי רק כאמצעי כלומר טוב לנו לדעת שהטבע אחדותית ככה נוכל להגדיר חוקי טבע ולנצל אותם לטובתינו. ואחדות הבינה שזה עיקר העיקרים. כלומר האתאיסט כמאמין מודים באחדות הבינה שנטע בנו האל (ואם תרצו הטבע), אחרת אין שפה ואין מתמטיקה ואין לוגיקה ואין בעצם כלום.

כלומר אתאיסט כמו המאמין מודה שבלי הבינה אנו הולכים לאבדון הרי שיכור או חולה בנפשו חייב השגחה, אחרת הוא הולך לאבדון, ולכן האתאיסט כמו המאמין רוצים את השגחת הבינה שזה לעומק ההשגחה הפרטית הנודע ביהדות.

אז זה מה שהאל נזעק לכאורה, הוא זועק "הלוואי אותי עזבו (= עבדות האל) ותורתי (= הבינה האחדותית שנטע בנו = תורתי) שמרו"

אז עכשיו אנו יודעים מהי תורתו של האל, תורתו של האל הוא הבינה האחדותית שנטע בנו מראש, שעם זה – הבינה האחדותית, אפשר לכתוב תורה שכל בן אנוש יכול להסכים עם זה. תורת ישראל טוענת שהיא היא התורה שנכתבה על ידי הבינה האחדותית הנ"ל.

אז מה נשאר לנו עכשיו ? רק להתווכח ולהתפלסף האם זה נכון או לא.

אז לדעתי כדאי לנו להתחיל עם החלקים של הבינה האחדותית = התורה, שהאתאיסט כמו המאמין מקיימים בכל מקרה ככה שעליהם אין וויכוח בינינו.

ובכן, האתאיסט כמו המאמין חייבים להבין, שתורת ישראל לא מתחיל ממשה רבינו, תרתו של משה רבינו הוא המשך ישיר של תורת האבות שגם תורתם הוא המשך ישיר של תורת נח ובניו שתורתם הוא המשך ישיר של האדם התבוני הראשון בהיסטוריה האבולוציונית.

כלומר התורה לא מתחילה ביציאת מצרים, היא מתחילה עם האדם הראשון (הערום בלי דעת = קוף האדם) שזה אומר: הביגוד, אוכל מבושל, חקלאות, שפה, לוח שנה, יום ולילה, כפית החיתול על התינוק ועשית צרכים בשירותים דווקא, בית, מיטה, חוקי המשפחה וכו' וכו' וכו' כל אלה לא מובנים מאליו הרי לא רואים את זה בשאר האורגניזמים בטבע. כלומר אפשר מחשבתית לחשוב ואפי ליישם חזרה אבולוציונית בכל הנ"ל. ואם אנו בוחרים להמשיך עם זה, אז כל החלקים האלה שתורת ישראל מכתיבה לנו, אתם בוחרים לקיים כמו המאמין.

לכאורה עד פרק המבול בתורה, אתם מקיימים הכל במלואה (חוץ אולי את חוקי המשפחה, אבל זה לא פר כי כל קיומכם היא אך ורק על ידי חוקי המשפחה לכאורה, לפחות תסגדו לאל "חוקי המשפחה" הרי רק בזכותו אתם קיימים. עוד נרחיב בזה בהמשך). אפי' את המשך הפרשיות בעיקר פרשת נח, אתם מקיימים, כלומר את המצאת הקניין והירושה שבעקבותיהם הומצאה המוסר והערכים של לא תגנוב ולא תרצח ושאר דיני בין אדם לחברו, והמצאת העונשים והמצאת החברה וחוקיה על ידי נמרוד. כל אלה אתם מקיימים. נכון שבדוגמטיות משווע (ולכן אני ממליץ ללמוד לעומק את תורת ישראל), אבל בכל זאת.

ואם כך, למה שלא תשתתפו בחג שמחת תורה ???

אני רואה שעוד מעט נכנס החג ואני לא אספיק לגמור את המאמר כאן (אני המשיך מחר בערב), בכל זאת אני ממליץ לכם להשתתף בחג שמחת התורה השנה. לפחות תשמחו על מה שקיבלתם, קיבלתם שאתם לא עושים צרכים ברחוב (קיבלתם מה שנקרא "שיני כרכשתא" שמאפשר לשמור על עשיית הצרכים) כמו שאר בעלי החיים, קיבלתם את הלוח השנה, קיבלתם את השפה, קיבלתם את הלבוש, קיבלתם את האוכל המבושל, קיבלתם את היום והלילה ואת הלוח השנה כנ"ל, קיבלתם את המוסר והערכים, קיבלתם בית, קיבלתם הורים (זה לא מובן מאליו בלעדי חוקי המשפחה) בעיקר נולדתם על ידי חוקי המשפחה כלומר כל קיומכם נוצרו על ידי שמירה על תורת ישראל.

לסיום (עד מחר בערב כמובן)

לכו תחגגו את החג. נכון שבינתיים לא גמרתי את הדיון הפילוסופי כאן, אבל אני מבטיח לכם שלא תתחרטו על כך.

חג שמח לכל בית ישראל ולכל בני אנוש

בברכה

Max maxmen

לבסוף כתבתי שתי מאמרים שמסביר את הנושא בטוב טעם והנה הם ותהנו

"אלוהי בני ישראל" – חלק ראשון

"אלוהי בני ישראל" – חלק ב'

<span dir=rtl>2תגובות ל‘אתאיסט בשמחת תורה’</span>

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s