הבנק נגדך אז למה לך להחזיק את כספך בבנק ???

"הבנק נגדך אז למה לך להחזיק את כספך בבנק ???"

עוד ההיסטוריונים בדורות הבאים לא יצליחו להבין בדיוק אייך היינו כאלה מטומטמים.

מזה "בנק" בדיוק ? שואל האיש הנבון. בשטחיות אנו יודעים שבנק זה עסק פרטי ששומר על כספך. היותר תבוניים יודעים שהבנק מלווה על כל שקל שלך תשע שקלים מהאוויר, ככה שהיה מגיע לנו חלק נכבד מהרווחים, וכמובן אנו לא מקבלים את זה מהם, מה עוד שהם עוד דורשים כסף על כל פעולה קטנה ?! מה עוד שאין לך ממש ברירה כי המשכורת נכנסת לשם ישירות (תנסו לבקש מהמעביד מזומן ?!) ככה שאתה חייב פעולות בבנק. מה עוד שהגבילו את אחזקת המזומנים בחוק ככה שאתה חייב כסף אלקטרוני שאפשרי רק בבנק, ומה שהכי מטריף ?! שהבנק הפרטי מתנהל כזרוע המערכת !! ככה שכל עו"ד דרעק יכול לעקל לך את כספך על כלום. בקיצור הבנק הוא זרוע של המערכת נגדך ? או הוא עסק פרטי שהוא צריך לשרת אותך ?? אתה יכול לחיות בלי בנק ? או אתה חייב בנק כי הגבילו את המזומנים בחוק ??

לסיום:

תחשבו על מצב שהמשטר מחייב אותכם לקנות משהו אצל מישהו שאתם לא ממש צריכים,  זה בדיוק המצב של המשטר המודרני, ולכן לא פלא שאנו עבדים לבנקים וגם כל המערכת השלטונית עבדים לבנקים. אתה עובד כל החודש ואת הכסף מקבל הבנק שמוסר אותו לכל דורש חוץ מלתת אותו לך. ואין לך ממש ברירה כי בלי כסף אין לך אפי' מים הרי אסור לך לאגור מים בארץ שלך.

"שלטון שמבוסס על עיקרון של כוונות טובות כלפי העם כמו אב כלפי בניו, כלומר שלטון אבהי, שבו מתייחסים לנתינים כילדים וכקטינים שאינם יכולים להחליט מה מועיל ומה מזיק להם ושכופה עליהם לנהוג בפסיביות ולהמתין רק לחסדי המדינה שתשפוט כיצד עליהם להיות מאושרים – אם בכלל תרצה שהם יהיו מאושרים. זוהי הרודנות הגדולה ביותר שאפשר להעלות על הדעת. ארגון מדיני שמבטל את כל החופש של הנתינים ומותיר אותם נטולי זכויות."  (קאנט)

קאנט לא חלם שהשלטון תהיה בידי הבנקים הפרטיים בשיתוף הפוליטיקאים הנשלטים על ידם.

בברכה

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s