ליבה לחרדי ?! = כלכלני חלם !!

ליבה לחרדי ?! = כלכלני חלם !!

ה'דמרקר יצא היום עם כותרת "פיגוע קטלני למשק הישראלי וחוסר אחריות לאומית." בעקבות ביטול חוק הליבה לחרדי.

מה הזעקה הגדולה ? ובכן חכמי חלם מאסכולת שיקגו (שביבי ונעריו מהאוצר וכמה חמורים במדיה הפנאטים, הם חניכיו – וחלק הם סתם פשוט חסידים שוטים, של האסכולה ההיא) החליטו שאפשר להצמיח לאדם כנפים, ואם רק תהיה לאדם כנפים – משכנעים הפנאטיים את עצמם, אז ברור שהם יכלו לעוף. (ונרחיב בעניין לעומק, צעד אחרי צעד, בהמשך)

לפני שנתחיל יש לי שאלה קטנה: למה שלא נתחיל לדבר אנגלית ? כלומר נבטל את שפת העברית ונתחיל פשוט לדבר אנגלית וככה כל בתי ספר בארץ ילמדו אך ורק באנגלית. ומהשאלה הזאת אפשר להתקדם לעוד שאלה: למה בכלל מדינה ולאום ? הרי על פי אבי שמחון הטיפש והפנאט, "היבוא" טוב לצרכן הדמיוני שלו, אפי' על חשבון כל העמלים בארץ הזאת. כלומר הוא לעומק לא מאמין בלאום ובמדינה, שכל כולו אמצעי לפרט שהוא וחברו יתפרנסו זה מיזה. הוא מאמין מרוב טיפשותו שיבוא טוב לצרכן הדמיוני שלו, ולכן מצדו שכל העמלים בארץ הזאת מצדו ימותו מרעב כי הם לא יכולים להתחרות עם העבודה הזולה בחוץ. אבי שמחון הטיפש טוען שיש ברירה טבעית, ולכן מה הוא הטיפש אשם ? נשאר רק לשאול אותו שהברירה הטבעית האמיתית היא שהערבים רוצים לשחוט אותנו אז למה הוא לא נכנע לברירה הטבעית ? למה הוא מתערב ומקים צבא של רווקים ורווקות בכפיה ומנסה להגן על עצמו מהערבי ?

ובכן נתחיל לחפור לעומק על מה זעקת הטיפשים והפנאטים האלה.

התיאוריה המפגרת של אסכולת שיקגו היא כדלהלן.

1, (בהמשך עוד סעיף בסיסי שלהם) צריך לשלול מכל אדם את הטבע מראש. כלומר אסור לו לדרוך על האדמה בלי לשלם ארנונה, אסור לאגור מים או מי גשם על פי החוק. ובשביל גג על הראש, הוא צריך לשלם או משכורת שלימה בשביל שכירות, או להיות עבד לכל החיים לבנק בשביל משכנתא. כלומר אם מישהו רוצה משהו בטבע אפי' לדרוך על האדמה, הוא צריך כסף. ואייך יש לו כסף ? על ידי עבודה כמובן ! כלומר האדם חייב להיות עבד לאליל הכסף. (לא האל הוא האליל האמיתי שלנו רק הכסף הוא האליל היחיד שמזכה לך משהו בטבע, כנ"ל אפי' לדרוך על האדמה אין לך זכות מקנה בלי אליל הכסף)

הגדיל לומר מילטון פרידמן (רבם של הנערים הפנאטים הנ"ל), שאפי' את המושג "ירושה" צריכים לבטל, הרי אם ההורים עמלים כל חייהם בשביל צאצאיהם, אז יוצא שצאצאיהם נולדים עם כסף והון ורכוש = ירושה, ואם כך, יש להם לכאורה את הטבע. ואמרנו שחוק הבסיסי של מפגרי אסכולת שיקגו היא, שחייבים לשלול את הטבע מכל אדם ונולד מראש.

בשביל מה זה טוב ? בשביל מה טוב לשלול את הטבע מראש מכל אדם + לבטל את הירושה מכל נולד ? (נניח לרגע את השאלות הקשות, כלומר לא נשאל אותכם מי שמכם ? כלומר אייך בדיוק אתם יכולים לשלול את הטבע מכל אדם ונולד ?! עם כוח המדינה !! אז מי שמכם להקים מדינה בכדי לשלול מכל נולד את הטבע ? מה הזכות של המדינה לשלול את הטבע מכל נולד ? את כל זה (ועוד שאלות בסיסיות שכל לומד ליבה יהודית שואל, כמו האם אפשר עקרונית להסתמך על מסורת של המוסר וערכים, כלומר האם הקניין הפרטי קביל עובדתית במציאות כי יש מסורת של לא תגנוב ולא תרצח. או המציאות העובדתית היא שבזמן רעב ולחץ על האדם, הוא מבטל את כל המוסר והערכים ויוצא לצייד כמו שעשו עמי אירופה ביבשת אירופה כלפי היהודים בשתי המלחמות העולמיות) לא נשאל עכשיו. נשאל אך ורק בשביל מה טוב כל כך לשלול את הטבע מראש מכל אדם ונולד ?)

ובכן, לפי הפנאטים האלה, צריכים את הפרט\הנולד בשביל "חלוקת העבודה". מהי חלוקת העובדה ? ומי קבע שחלקת העבודה טוב לכל אדם עד כדי כך שיש למפגרים האלה זכות לכפות בכפיה על האדם להיות חלק בחלוקת העבודה ?

ובכן, בכדי להסביר מהי חלוקת העבודה נצטרך לחפור לעומק ולגלות לפנאטים האלה דברים שלא חשבו על כך לעולם. ועמכם הסליחה שאני מתעכב כאן להסביר את האלף בית של כלכלת החברה.

ובכן, כל אדם משכיל צריך לשאול את עצמו, אייך זה שהוא עמל על דבר אחד קטן כל החודש והנה בזכות זה הוא מצליח עם משכורתו להשיג את כל צרכיו הבסיסיות, שאם היה צריך לעמל עליהם בעצמו, הוא לא היה משיג אפי' עשר אחוז (אפי' פחות מיזה) ממה שהוא משיג בחלוקת העובדה. כלומר, אתה עובד שעה ביום באיזה משרד ממוזג על דבר קטן מאוד מצרכיך היומית או צרכיו של הזולת, ומקבל נגיד 30 שח, כפול שמנה שעות ביום, כפול 22 יום לחודש = 5280 שח. עם הכסף הזה אתה קונה דברים שלעולם לא היית יכול להשיג בעמלך העצמאית. תחשבו על בגד פשוט כמו מכנס או חולצה אייך הצלחתם להשיג את הבגד בלי שעמלתם ולמדתם אייך בכלל עושים את הבגד. וכן תחשבו אייך יש לכם חלב כל בוקר וקפה ולחם וכו' וכו', הרי לא עמלתם כלום בעניין, אתם אפי' לא יודעים אייך מיצרים חלב ואייך מיצרים חיטה ואחריו לחם וכמובן לא יודעים לעשות את זה לבד. אתם בקושי יודעים את המקצוע שלכם שהיא בורג קטן מאוד מכל הצרכים היומיים שלכם.

אז איך רבונו של עולם עם כסף (ניר או קובץ אלקטרוני), אתה משיג את כל צרכיך ? הכסף היא פשוט תרגום של עמלך החודשי, הרי עמל = כסף = עמל. אז אייך עם עמל שלך אתה משיג עמל של מאות אלפי אנשים ? רוב בני אדם לא חושבים על זה בכלל, ואלה שיודעים מה קורה, פשוט לא רוצים לחשוב אחרת רח"ל תהיה לו מצפון רע כל חייו.

ובכן אייך זה קורה ? דיי פשוט "חלוקת העובדה" שזה אומר, שבמקום שאתה תעמל על כל צרכיך היומית והחודשית וכו', בואו נחלק את העבודה, אחד יעשה חיטה ואחד יעשה לחם ואחד יעשה בדים ואחד בגדים ואחד יעשה גלידה ואחד יביא לך מים לבית וכו' וכו' וכו'. אדם סמית טוען ודיי בצדק שאפי במקצוע עצמו כמו לעשות מסמרים, עדיף חלוקת העבודה. הוא אומר שהרבה יותר מועיל אם נחלק כל מצרך לכמה מקצועות. למשל מסמר פשוט לוקח לאדם אחד לעשות X זמן ?! אם נחלק את יצירת המסמר לכמה אנשים, אז ביחד יעשו הרבה יותר מסמרים באותו זמן אילו כל אחד לחוד היה עושה את המסמר מהתחלה עד הסוף לבד.

אז נסכם את הנושא כאן ונאמר, שאם כל אחד יעשה חלק קטן מכל חפץ, נרוויח יותר צמיחה לכולנו.

לכאורה זה נשמע טוב, שעדיף שכל אחד יעמל על משהו קטן וככה יש לנו הכל והרבה מהם. כמובן הכסף הוא האמצעי החליפין. כלומר אייך מגיע אליך כל צרכיך של כל האלפי העמלים ? אוקיי עשית ועמלת על הדבר הקטן שלך, אייך ומה מחברת את עמלך עם כל העמל של האחרים ? התשובה היא הכסף, שהיא אמצעי חליפין התמים. (הכסף בכלל לא תמים הרי בסוף כל סוף מישהו מיצר את הכסף ומיהו ? ועל סמך מה ובאיזה כמות הוא מייצר את הכסף ? הרי לכאורה הכסף אמור להיות תרגום של שעות עמל שלנו, האם באמת הכסף נוצר על סמך שעות העמל שלנו ? או יש כאלה שעושים עלינו קופה ? כלומר הכסף עצמו הוא לא משהו שאפשר לסמוך עליו שהוא יחלק את הצמיחה בשווה לכל אדם על פי עמלו. מה עוד שחוק הראשוני של אליל הכסף היא שהכסף מתכנסת אצל יחידים תוך כמה זמן ואם יש את המושג ריבית אז הכסף מתכנסת אצל יחידים תוך כמה שנים בודדות. כל אלה שאלות קריטיות מאוד לנושא כאן שלא נעסוק בהם עכשיו. אפשר לעיין בפוסטים כאן בנושא)

יש כמה שאלות לא פתורות שלא שמנו על כך לב (יותר נכון אנו לא רוצים כנ"ל לחשוב עליהם כלל), כנ"ל מי מיצר את הכסף ועל סמך מה יוצרים את הכסף וכמה כסף יוצרים. ובעיקר מי יעבוד את החלק הקשה ומי יעבוד את החלק הקל ? מי יעבוד עבודה מלוכלכת כמו במעון תינוקות ? שהוריהם פשוט לא רוצים ללכלך את ידיהם ואת נשמתם בשבילם. ומי יעבוד באיזה משרד ממוזג על ניירת ? כלומר אם נחשוב טוב, יש מישהו שעמל קשה מאוד כמו בניקיון ובפח הזבל ובמעון תינוקות (אגב לעבוד במעון תינוקות היא עבודה הכי קדושה ומקצועית שאפשר להעלות על דעתינו הרי צריך הרבה חכמת חיים וניסיון חיים בשביל כך, חוץ מהחומרי לימוד של הזבל המחקרי והאקדמי שהן לומדות. אלא מה ? על פי המשכורת שנותנים להן, זה נראה כאילו העבודה הזו היא עבודה כמו לעבוד אצל איסוף הזבל בעיר. התינוק בעיני ההורים הוא זבל שעדיף להם ללכת לעבוד באיזה משרד ממוזג ולהשאיר את התינוק אצל אישה פנאטית (לדעתם) שלא שווה אפי' שכר מינימום, וצריך לשים להן מצלמות שתתעד כל תנועה של הפנאטיות האלה. כלומר על פי ההורים האלה, האישה הפנאטית הזאת צריכה מצלמה צמודה, ולא שווה אפי' משכורת ראויה, והם עוד משאירים אצלה את הילד מבוקר עד ערב ?! בשביל לעבוד את העבודה החשובה בעיניהם באיזה משרד ממוזג ? התשובה היא אחד ויחידה, הילד\התינוק הוא זבל ארגוני בעיניהם, ומי יטפל בזבל האורגני ? לא זבל אנושי ?) או כנהג אגד וכדומה. כלומר שאני עובד באיזה משרד ממוזג, ובלילה מתחשק לי לנסוע לחתונה, הנה יש בשבילי מישהו שמוכן לא להיות בלילה בבית עם אשתו וילדיו וליהנות מעמלו, בשביל להסיע אותי לחתונה. ככה אפשר לשאול על כל צרכי אייך זה שההוא מוכן לכך ? נכון נכון שיש חלוקת העבודה כנ"ל, אבל אייך נוצר מצב שיש מישהו שלא עמל הרבה ויש מישהו שעמל הרבה באותו חלוקת העבודה. מה עוד אייך זה שההוא מרוויח כפול מהשני בזמן שהוא עמל הרבה פחות. (אין כאן שאלה של חוסר פירגון כפי שהפנאטים רוצים לטעון בדוגמטיות, יש כאן שאלה עקרונית שאם אתה כופה על כולנו להיות חלק בחלוקת העבודה בטענה שזה טוב לכולנו כי ככה יש לנו צמיחה גדולה, אז למה ל'ההוא יש חלק יותר גדולה בצמיחה ולא צריך בכלל לעמל על כך כמעט. מה שאין כן זולתו מוכנה לגדל את ילדיו במעון בשביל שכר פחות מהמינימום ועם מצלמה צמודה ? ואייך מתחלקת העבודה כלומר מי מקבל עבודה קשה ומי עבודה קלה. שתי שאולות דיי פשוטות, 1, למה יש מרוויחים יותר מהצמיחה ויש מרוויחים פחות 2, למה יש כאלה שלא עמלים כמעט ויש כאלה שעמלים הרבה על אותו שכר)

אם אתה קומוניסט קלסי, ושולל מכל אדם ונולד את הטבע, בכדי לכפות עליו להיות חלק בחלוקת העבודה, אז לכאורה מן הצדק שתחלק את הצמיחה לכל אדם בשווה (= קומוניזם) מה עוד שמן הצדק שהעובד קשה או העובד בעבודה מלוכלכת או העובד בלילות, כל אלה יקבלו חלק יותר יפה בצמיחה (= קפיטליזם)

כל אלה לא רוצים לחשוב על כך אפי' כי הם פשוט פנאטיים (אפי' שיכול להיות שהם בתחומם בכלל לא פנאטים כמו שהעובדת במעון לא פנאטית בתחומים שלה וככה העובד בזבל הוא לא פנאטי), הם חושבים שמובן מאליו למה הוא עובד באיזה משרד ממוזג וזולתו עובד בזבל או כנהג שמסיע אותו לבית זונות בלילה. הרי הוא למד מתמטיקה ואנגלית, וההוא כנראה לא למד או שדווקא כן למד ויש ברירה טבעית כפי שטוען המפגר אבי שמחון.

עכשיו נעבור לסעיף השני של תיאורית האסכולה המפגרת משיקגו.

2, זכות הקניין הפרטי. שזה אומר שאדם יכול לקנות את כל כדור הארץ וכל בני אנוש יהיו לו עבדים. ברור שזאת פנאטיות הכי נמוכה שיכולה להיות לבן אנוש. הרי זה לא יקרה בשום מצב, הרי אף אחד לא יכיר בקנייניו, ופשוט יהרגו את הטיפש הזה בדיוק כמו שבני ישראל עשו למצרים במהלך שלהם להשתחרר מעבדות מצרים, וכמו שעשו עמי אירופה ליהודי בשואה. יאמר הפנאט שלא מדובר על לקנות את כל כדור הארץ, מדובר רק על לקנות חלקים. אבל הפנאט הזה לא מבין כלום מהראש שלו, הרי לפני המשחק של לחמוס קניינים פרטיים כבר נשללת מכל נולד את הטבע על ידי המדינה. כלומר מבחינתו הוא נולד לעולם קנוי וכבוש כבר. אז נכון שהוא לא הולך מיד לרצוח ולציד, ומנסה להיות ילד טוב ולעבוד, אבל זה בתנאי שתחלק הכל בשווה, אבל אם גם זה לא יקרה וניתן זכות קניין פרטי במשחק הדיבילי הזה, הוא בסוף ייצא לציד בדיוק כמו שעשו עמי אירופה לא לפני הרבה זמן ובדיוק כמו שעמי אירופה יעשו לערבים\הפלטים עוד מעט.

הפנאט מאסכולת שיקגו חושב שזה אפשרי מצד אחד לשלול את הטבע מכל אדם ונולד כמו קומוניסטי קלסי, ובד ובד לטעון שבמשחק הדיבילי הזה שנקרא להשיג מה שיותר כסף, אפשר שאדם ישיג את כל כדור הארץ בשביל עצמו = זכות הקניין הפרטי. כלומר לדעתם המפגרת נכפה על כולנו כמו הקומוניסטים להיות חלק בחלוקת העבודה, אבל לזכות בצמיחה המובטחת ?! שם ניתן לכל חמור להשיג כמה שהוא רוצה על חשבון הזולת, ועוד הוא ירגיש נאור ומשכיל מכך, הרי הנהג שמסיע אותו בלילה לבית זונות והמטפלת שלו במעון, והאוסף את הזבל שלו וכו' וכו' הם פנאטים כי לא הצליחו להשיג חלק גדול מהצמיחה.

עכשיו נחזור לזעקת הדמרקר לעיל, שהנה רח"ל יש לנו כאן פיגוע קטלני למשק הישראלי וחוסר אחריות לאומית. על מה הזעקה ?

ובכן כמו בחברה קטנה כמו החברה שלנו בארץ, יש את ההבדלי שכר וחופש לחמוס כמה שאתה רוצה מהצמיחה של כולנו. ככה אפשר לא להיות טיפשים ולהתחרות על כל העולם. כלומר למה שאנו נתחרה רק בצמיחה שלנו במדינה שלנו ? הרי עדיף לכולנו להתחרות על כל הצמיחה של כל העולם. (בטיעון הזה, לעומק בוטל המדינה וגבולות המדינה וכמובן בוטל המושג לאום, הרי אם כל בני אנוש יחד יהיו חלק בחלוקת העבודה עם שלילת הטבע מראש וביטול הירושה, אז מה לי מדינה ומה לי לאום ? אבל פנאטים נשארים פנאטים וכאלה הם נערי אסכולת שיקגו ולכן מעדיף הפנאט אבי שמחון את היבוא על ההתפרנסות זה מזה בתוך החברה והלאום עצמה. בטיעון הדמיוני שזה טוב לצרכן הדמיוני שלו)

ובכן אם אנו רוצים להתחרות בעולם כולו, אז מה אנו רוצים להיות, נהגי אגד ועובדי זבל (כמו במעון תינוקות) בחברה הגלובלית ? או אנו נהיה עשירים (= חמסנים) ושהפיליפינים יבואו לקחת מאתנו את הזבל וישגיחו על הזבל האורגני שלנו שהם התינוקות וההורים הזקנים שלנו.

על השאלה הזאת טוען אסכולת שיקגו – וחבר מרעיו הפנאטים כמו דמרקר ועוד, עדיף לנו כלאום להיות העשירים. ואייך נהיה עשירים ? (תשימו לב שאני אומר כל הזמן "אנו". ומי זה אנו ? הלאום ?! הישראליות ?! הרי אמרנו שאין יותר לאום !! אבל כנ"ל לעיל פנאטים נשארים פנאטים) פשוט מאוד, נלמד אנגלית ונלמד חמש יחידות במתמטיקה. מין כזה הוקוס פוקוס, אם נלמד אנגלית ומתמטיקה, פתאום נהיה עשירים.

מיותר לומר שאין שום קשר בין חמש יחידות מתמטיקה ואנגלית לעשירות. העשירות היום לא מגיע מעמל רק מחמס (ביודעין או מפנאטיות גרידה) כפי שהסברנו לעיל. רבו העשירים שאתם מכירים מהסביבה, מהם ? מלומדים ? אם היו מלומדים ומשכילים בהכרח לא היו עשירים כי איזה מלומד יכול להיות כזה פנאט ולחמוס חלק נכבד מהצמיחה החברתית ? ועוד הצמיחה העולמית ? מילא אתה חומס מאחיך שהוא אולי סולח לך בגלל הצדקה\השוחד שאתה מחלק להם, אבל למה שהסיני ימחל לך על העבדות שלו ? אתה סומך על כך שהסיני יישאר פנאט וילך אחרי המוסר והערכים של המסורת וימות מרעב למענה ? היהודים באירופה מאוד סמכו על המסורת התרבותית האיכותית של הגרמנים, ולבסוף הם יצאו לציד וביטלו את כל המסורת המוסרית והערכית והתרבותית והכניסו אותנו החזירים לתאי הגזים.

והיה אם נניח לרגע שאין שום בעיה בזה שנחמוס חלק נכבד מהצמיחה העולמית. האם אפשר באמת לעצב את כל היהודים בארץ ישראל להיות חמסניים שכאלה ? נגיד שכפנו על כל נולד ללמוד אנגלית (למה ללמוד ולא לבטל מראש את שפת העברית אם אנו מבטלים את הלאום והופכים להיות חלק מהגלובליזציה ? הרי זה לא עמל מיותר לדבר עברית ולכפות על הבן חורין ללמוד דווקא אנגלית ? בשביל מה צבא של רווקים ורווקות בכפיה אם רק הקניין בכסף מזכה לך משהו בטבע ? לא כדאי פשוט לבטל את המדינה ולהיות חלק בגלובליזציה ?) ומתמטיקה, האם אפשר בכלל שכולם יהיו חמסניים ? ואפי אם כולם ירצו להיות חמסניים, האם נצליח באמת להשיג חלק יותר נכבד מהצמיחה העולמית ? לא ולא, 1, יש ברירה טבעית בעניין – טוען אבי שמחון. 2, חוק היכנסות ההון אצל יחידים באליל הכסף מכריח התכנסות טוטלית בחור השחור עד הפיצוץ. אז כמה עשירים אפשר ? הרי עד הפיצוץ יורד תמיד כמות העשירים. הם עשירים יותר גדולים כמובן אבל פחות עשירים בכמות. ככה שבלתי אפשרי שכל האומה יהיו עשירים.

עכשיו נשאל האם אפשר להצמיח כנפים לבן אנוש ? כלומר אתה יכול לזמן מוגבל לשלול את הטבע מהאדם על ידי כוח המדינה. אתה יכול אולי לעשות שטיפת מוח לפנאטים ולשכנע אותם שכדאי להם ללמוד אנגלית ומתמטיקה, אבל אתה בשום פנים ואופן לא יכול לכפות עליו לוותר על המסורת שלו במיוחד בחינוך ובערכים. כלומר לחרדי יש ליבה משלו זה אלפי שנים וככה הוא חושב שהוא מצליח לשרוד לנצח. אתה בא כחכמולוג פנאט ורוצה מה ? שהוא יוותר על המסורת שלו ? הרי את כל התזה שלך שבניתם באסכולת שיקגו, בניתם על סמך המסורת (ראו חוקת חירות של האייק) כלומר אתם יוצאים בהנחה שהמסורת הדוגמטית של קניין פרטי והצווים של לא תגנוב ולא תרצח, עומדים מכוח עצמן על ידי מסורת. והנה פתאום אפשר לשנות מסורת ? אם אתם בונים הכל על מסורת, אז אייך אתם פנאטים כאלה לחשוב שאפשר לשנות מסורת ? או שאת המסורת אפשר להחליף אז על מה אתם סומכים שמישהו יכבד את הקניין הפרטי שלכם ? או שאתם מעמידים הכל על מסורת כאילו המסורת היא צוק איתן, אז אייך אתם מנסים לשנות את המסורת של החרדי ?

מיותר להסביר לכם הפנאטים, שהמסורת לא עומדת על שום צוק איתן, רק להפך, הצוק האיתן היחידי שקיים הוא שהאדם יכול מהר לחזור ללקיטות וציד ולבטל כל מוסר וערך בסיסי כמו שהגרמנים עשו בשואה. מיותר להסביר שהחרדי לעולם לא ילמד ליבה, כי הם לא נסמכים על מסורת, רק להפך הם יודעים מהי המסורת האמיתית כנ"ל, ולכן הם טורחים כל כך בחינוך שלא נחזור ח"ו להיות צייד לקט ויבוטל כל מוסר וערך.

אפשר אולי לזכות לאיזה תמיכה מעםארץ חרדי ללימודי ליבה, אפשר לגייס כמה רבנים מטעם שהם בדרך כלל עמי ארצות גמורים, אפשר אפי' לנסות לגייס בן של אחד מענקי הדור של החרדים, אבל שום דבר לא תעזור במציאות, כי במציאות אי אפשר להצמיח כנפים לאדם. ושהחרדי ילמד ליבה, זה בדיוק כמו לנסות להצמיח לו כנפים.

למשכילים בינינו שקוראים את המאמר הזה, אני הסביר מהי החשיבה הבסיסית של החרדי בקצרה (בהרחבה אפשר לעיין במאמרים כאן)

נסכם את התזה הפנאטית שלהם ונסביר בקצרה את החשיבה הבסיסית שלנו.

האדם כפרט הוא לא חברתי במהות, אלא מה ? חברה זה אמצעי טוב להשיג את תכליתו, כלומר האדם משכיל קודם מגדיר תכלית, אחרת למה באמת שלא ייתן לברירה הטבעית לפעול ?! למה כופה על התינוק שלו חיתול בכפיה וכופה עליו לאכול אוכל מבושל וביגוד ושפה ולוח שנה וכו' וכו' ? ולכן שהוא מגדיר תכלית קודם, אז הוא יודע למה הוא צריך חברה. כלומר התנאי הראשוני של קיבוץ פרטים לחברה, היא התנאי שהוא כפרט משיג את תכליתו. אחרת בשביל מה הוא צריך את החברה ?

אפשר חברה טבעית באופן כזה שכל נולד יודע מה הוא רוצה וככה החברה ביחד משיגים את תכליתו של כל פרט. זה החברה היהודית התנכית המקורית. אפשר חברה בכפיה, כלומר כמה פנאטים מתקבצים יחד לחברה עם כוח אכיפה = צבא ומשטרה ושוטים פנאטים, ושוללים מכל פרט את הטבע מראש כנ"ל ועוד מדמיינים לעצמם שהם נאורים. מה קורה בחברה כזו ? ובכן לא צריך הרבה לעיין במצב, פשוט תצאו לרחוב ותראו את האי שוויון הנורא בחלוקת הצמיחה, ואת האי שוויון בעמל עצמו כנ"ל. כלומר לא רק בחלוקת הצמיחה אין חלוקה רק הכל אקראי וכל פרט הוא זאב כלפי הזולת (את הזולת שהוא צריך אותו בשביל החברה כלומר הם מתקבצים יחד כחברה בכדי להיות אחד כלפי השני זאב טרף, הרי התיאוריה הסוציולוגית שלהם היא שאדם לאדם זאב וככה מצדיקים את השוטר ואת הכפייה החברתית), רק אפי' בחלוקת העבודה עצמה, אין שוויון כלומר אחד לוקח את הזבל ומסיע את החזיר לבית הזונות בלילה, ואחד לא עושה כלום חוץ מחמס החברה כולה עם כל מיני טריקים, ואחד מהם היא לימוד אנגלית ומתמטיקה, או סתם כי הוא מחשיב את עצמו נאור כי יש לו טור באיזה עיתון. הנאור הטיפש הזה משכנע את עצמו שאילולי החמסניים האלה, העניים עצמם היו יותר עניים. והם בוודאי יתנו לנו דוגמאות מאפריקה. ככה נהג אדם סמית וככה נוהגים כל הדוגמטיים והדמגוגיים בנאורות הפנאטית עד ימינו אנו.

אוקיי הבנו למה הם רוצים מדינה וצבא וכפיה, הם צריכים את המדינה קודם כל בכדי לשלול את הטבע מכל אחד מראש שאפי' מי גשם אסור לו לאגור על פי החוק. ואז נכפה על כל פרט להיות חלק בחלוקת העובדה. וכמובן צריכים מדינה בכדי לשמר על הקניינים הפרטים שכל אחד הצליח להשיג, אחד הצליח להשיג את הגז הטבעי שלנו ואחד בקושי הצליח להשיג תחתונים (זה גם משהו, לא ? לא כדאי משטר ושלטון וצבא לשמור על התחתונים שלנו ?). וכמובן צריכים את המשטר בכדי לכפות על כל נולד חינוך מסויימת בכדי להיות כשיר להיות זאב אחד כלפי השני.

תשימו לב כי זה חשוב מאוד. למה שיהיה מדינות, ולא מדינה אחת בכל היקום ? טוב זה דיי פשוט, על כמה אנשים אפשר לעבוד בעיניים ? אי אפשר לעבוד על כולם, אתה צריך משהו אמיתי לשכנע את כל העולם ואין לך דבר אמיתי כזה כנ"ל, ולכן כל אחד מנסה לשכנע את קרוביו הקרובים, מכאן כל המדינות. אז למה יש הרבה מדינות, כי אי אפשר לשקר על כולם. היהודי למשל חושב שלא צריך מדינה בכלל ואפשר לשכנע את כל העולם שזה אפשרי. ונסביר את זה עוד מעט.

האייק מנסה לדמיין לעצמו שהמסורת הוא הדבר שאפשר לסמוך עליו, ואם ככה למה צריך מדינות ולא מדינה אחת ? התשובה היא פשוטה, שהוא מדומיין. אין דבר כזה מסורת, יש קיבוץ של אנשים נאורים או פנאטים שכופים את המסורת כביכול. הרי בלי שוטר ומשטר בכפיה, הם לא ישרדו יום אחד. ואי אפשר לכפות על כל העולם את המשחק הכלכלי האקראי הנ"ל, ולכן עדיף להם שכל קיבוץ יכפה על קרוביו את המסורת שהוא מעוניין בו, שזה אומר אתה לעולם לא גונב ולא רוצח, אתה פשוט מת מרעב בשקט. וכי למה ? כי המסורת טוענת שיש קנין פרטי אפי' על חשבון מותך הוודאית, או במקרה הטוב על חשבון העבדות הנצחית שלך.

אז כל המנוולים האלה מאוד מאוד מאמינים במדינה ובמשטר, כלומר פתאום הם יותר גרועים מהקומוניזם הרי אפי' הקומוניזם ששוללו את החופש ואת החירות, לפחות דאגו שכל אחד יזכה למשהו בסיסי. אבל הם לא ולא, הם ישללו ממך את הטבע, ואם אתה הולך למות מרעב ?! אז שתמות בשקט תחת הגשר.

והנה זה בא, אחרי ששללו מכל נולד את הטבע, פתאום לא צריך מדינה, כלומר צריך מדינה רק בשביל לשלול את הטבע ובשביל לעצב את הילדים בחינוך כלשהו (הליבה הנ"ל) בכדי שהם יהיו זאבים אחד לשני. בשביל זה צריך מדינה פשיסטית דיקטטורית ששוללת כל חופש וחירות. אבל שהמדינה רח"ל תנסה להתערב בחלקות העבודה הצודקת או רח"ל להתערב בחלוקת הצמיחה בשוויוניות ?! כאן יזעקו הפנאטים האלה שזאת קומוניזם רח"ל. איפה החופש והחירות וזכות הקניין – יזעקו פנאטי הנאורות ?? רגע רגע ישאל הילד שהזדמן לו לשמוע את האקדמאים הפנאטים האלה, אתם שוללים ממני את הטבע מראש על ידי המדינה, ולא נותנים למדינה להתערב בחלוקת הצמיחה ?

בשביל קיומו של המדינה שהוא צריך בכדי לכפות עליך את שלילת הטבע מראש, הוא צריך אותך ואת צאצאיך הרווקים והרווקות בצבא, כלומר בלי כוח אין מדינה. אז הוא כן צריך אותך ואת צאצאיך בשביל להגן על קנייניו שהוא חמס ממך (תחשבו על משפחת תשובה האם יש להם את הגז הטבעי בלי הצבא ? הרי הטורקים יגזלו את הגז משמשפחת תשובה וכן חוזר חלילה וחלילה הרי האדם לאדם ומדינה למדינה הם זאבים לזאבים), אז למה שהוא לא ישיג לעצמו שכירי חרב בכסף מלא ? למה הם מצליחים לעבוד עלינו שאנו נתרום את צאצאינו לריק ? ובכן זאת עובדה שהוא מצליח לעשות זאת אצל הקרובים שלו, אבל הוא לא יצליח לעשות זאת כלפי שאר בני אנוש כמו החרדים והערבים וסתם גויים. מכאן כנ"ל המדינות הרבות ביקום.

ואם מצד אחד הוא צריך מדינות רבות, אז אייך פתאום הוא מצליח לבטל את כל המדינות, ולטעון שאנו צריכים להתחרות בכל העולם ?! כלומר תפקידו של המדינה נגמרת לשיטתו הפנאטית כבר בהתחלה, תפקידו של המדינה היא אך ורק 1, בשלילת הטבע מראש מכל נולד 2, בלקחת בכפיה ועם דמגוגיה זולה (כמו לאומניות ופשיזם) את צאצאיך לצבא לשמור על קנייניו הפרטיים אפי' שלך אישית אין שום קניינים ובוודאי שלצאצאיך הרווקים והרווקות החיילים אין קניינים פרטיים לשמור עליהם. 3, בלכפות על הילדים עיצוב מסוימת בכדי להיות כשיר להתחרות בעולם. זה כל תפקידו של המדינה, ומשם טוען הפנאט הנ"ל נגמרת תפקידו של המדינה. מכאן הכל ברירה טבעית = ג'ונגל אמיתי שכמו בג'ונגל הטורף טורף והטהור נאכל ?! ככה גם כאן הטהור חייב למות בשקט תחת הגשר. וח"ו שיעז לבקש מים ולחם, הרי הוא חייב בשקט בשקט למות תחת הגשר. ואם יבקש משהו ? יזעק הפשיסט לפיד וכל פנאטי המדיה והאקדמיה: איי איי למה אתם דורשים לחם ומים על חשבונינו ? למה אתם לא נושאים בנטל ?

תנסו להסביר להם כמה שהם פנאטים. הרי מישהו ביקש ממכם לגנוב לנו את הארץ ואת משאביה ? הארץ היא שלנו ורק שלנו. למה הארץ רק שלנו ? כי אנו לא מאמינים בכיבוש ובחמס, אנו מאמינים אך ורק בחלוקת הארצות + ירושה, כמו שנח ובניו עשו על פי הצוו הקטגורי של קאנט ולפי הצוו של הלל הזקן. ומכאן ירשנו את הארץ. אז הארץ היא ארץ ירושתינו לא כשייכת למדינה דמיונית, רק ארץ ירושתו של כל פרט ופרט מהיורשים שהם אנו החרדים. כלומר יהודי יש לו חלק קנייני משפטי ממש בארץ ירושתו ולכן הוא שלו ממש.

אתם פנאטי עולם עוד לא מאמינים בקניין פרטי, אתם קודם כל מאמינים בכיבוש ובחמס על ידי המדינה הדמיונית על גבי הרווקים והרווקות שגזלתם מההורים, רק אחר כך אחרי שלילת הטבע מכל פנאט בחברה שלכם וכפיית הצבא עליהם וכפיית החינוך שהוא יהיה כשיר טוב להיות זאב, אז אתם פתאום מאמינים בקניין הפרטי ?

אז החרדי עם הליבה החרדית שלו, אומר לכם – פנאטי עולם: אתם אבסורדיים לגמרי וכמובן פנאטים פשיסטים זולים. אתם רוצים גם את צאצאינו לטמטם עם הליבה הפנאטית שלכם ??

הליבה החרדית (יותר נכון היהודית) אומרת דיי פשוט. האדם הוא בן חורין באופן אבסולוטית, והוא חייב לומר שכל העולם קיים בשבילו שזה אומר שהוא לא מכיר בקניינים ואפי' בקניין גופך. ורק אחר כך פרקטית הוא יכול להתחיל להמציא מוסר וערכים שעומדים על צוק איתן באמת. המוסר והערכים לא עומדים, לא על משטר ולא על שוטר ולא על שופטים שסגורים בכלוב עם שערים מגנטיים ועם סוללת שוטרים, רק הם עומדים באופן טבעי ביותר. פשוט מחלקים את הארצות לאומות על ידי גורל כמו שנח עשה בזמנו, ובכל אומה מתחלקת הארץ לכל פרט, ואז שיש לכל פרט את הטבע, אז אפשר אולי לשכנע פרטים להיות חלק בחלוקת העובדה. כלומר אין כפיה להיות חלק בחלוקת העובדה. כלומר את הבסיס שזה הטבע יש לו כקניין פרטי כולל משאבי הטבע. ורק אחר כך אם הוא רוצה חליפין וחלוקת העבודה אז פדאל. מי שיש לו ידיים טובות, יכול להסתדר לבד בנחלתו בלי שום חליפין. מה עוד יש לו הרבה עזרה, שהם כמובן צאצאיו ונכדיו וניניו, ותראו איזה פלא, הסבים והסבתות עמנו ולא באיזה חור בבית אבות. כלומר גם התינוקות בבית ולא במעון, וגם הסבים והסבתות עמנו. מה עוד שאת כל הטוב של היחד שאדם סמית טוען לה, נשארת במשפחה וכולם עשירים. לא כמו המנוולים האלה שרוצים את היחד בכדי להיות זאב לזולת ולחמוס מה שיותר מהזולת אפי' שהזולת הולך למות מרעב.

ביהדות אפי' אם נרצה למכור את הנחלה לזולת, אין מצב כזה כלומר הקניין קביל אך ורק על ידי חלוקה ולא בקניה בכסף. כלומר אין מצב להמציא את הקניין ושזה יהיה קביל על פי הצוו הקטגורי, אלא אם יש לכל אדם ביקום קניין פרטי משלו. זה פשוט עובדתית לא יכול להתקיים הרי לכל מי שאין קניין פרטי, הוא לא מחויב להכיר בקניין הפרטי שלך ולכן פשוט מותר לו לקחת כל מה שבא לו. כלומר אין כלפיו את הצוו של לא תגנוב על דרך "לא יבוזו לגנב כי יגנוב למלא נפשו כי ירעב" (משלי) ולכן אי אפשר למכור את הנחלה לצמיתות לעולם, היא שייכת לצאצאיך עד עולם. כי על פי היהדות אין מצב שאדם נולד בלי הטבע. כלומר אם אנו רוצים מוסר וערכים (כמו לא תגנוב ולא תרצח וכו' וכו') שעומדים על צוק איתן, אז אי אפשר לזעוק לא תגנוב ולא תרצח סתם כי אני רוצה, ואי אפשר להעמיד שוטר ושופט בכפיה. אפשר לזעוק לא תגנוב ולא תרצח אך ורק שהוא נולד יחד עם הטבע. ואז לא צריכים אפי' לזעוק לא תרצח, פשוט הוא לומד ליבה חרדית\יהודית והכל יהיה בסדר, כי הוא יהיה מאוד פרקטי בהתנהגותו.

מה יקרה לאלה שכן רוצים להיות חלק בחלוקת העובדה, כלומר בשביל חלוקת העבודה צריכים אמצעי חליפין שנקרא כסף. ואמרנו שהחוק הבסיסי של אליל הכסף היא ההתכנסות ההון אצל יחידים והשאר עבדים לו (כמו במצרים עם יוסף ופרעה, ששם החיטה הנשמרת היית לעומק כסף מודרני. הרי כל סגולתו של כסף היא שמירה על עמלך לאורך זמן. תראו בפוסטים הקודמים כאן בהרחבה), ועבדות מביאה מלחמה וכו' וכו', אז מה נעשה בכדי שאליל הכסף לא ישלוט בנו ולא ינכס את כל ההון אנושי אצל יחידים ? על כך בא ביהדות שמיטת כספים שזה אומר כל כמה שנים בוטל הכסף. והרחבנו הרבה בנושא בפוסטים כאן וכדאי להעמיק בהם.

לסיכום:

החרדי הוא בן חורין באמת ולכן אין סיכוי בעולם שהוא וצאצאיו היי פעם יחליטו להיות עבדים לדמיון שנקרא מדינה. בוודאי לא יקריבו את צאצאיהם למענה. ובוודאי ובוודאי שלא יפקידו אצל הפנאטים האלה את עמלם שהם הבנים והבנות (אתם רוצים פנאטים ? אז תתחילו להוליד בעצמכם), בכדי להכשיר אותם להיות כשירים בכדי להיות זאבים פנאטיים. אתם רוצים להתחרות בשוק העולמי ? אז פדאל ותצאו מהוורידים שלנו, כלומר תחזירו לנו את ארץ ירושתינו ותרדו מארץ ישראל. ארץ ישראל היא לא למכירה ולא לשלטון ומדינה, ארץ ישראל הוא קנינו של היהודי שרוצה לחיות כמו יהודי שזה אומר: בן חורין באופן אבסולוטי ולא כבן חורין מדמיין = פנאט. היהודי יכול להמליץ לשאר האומות להתנהג כמונו ככה הם גם יזכו לחירות וחופש אמיתי שזה אומר חירות וחופש עם הטבע כבסיס מינימלי. אבל אם הם רוצים להיות זאבים אחד לשני ולחיות בג'ונגל, אז ארץ ישראל זה לא המקום. כלומר כיהודים אנו לא מתחרים בחוץ ( כי אחד מסיבות קיבוץ פרטים לחברה היא בגלל ההתפרנסו זה מזה) ולא נותנים את הארץ למכירה בחוץ. פשוט כולנו מתפרנסים זה מיזה, בתנאי שלכל אחד יש את הטבע מראש כולל את משאבי הארץ.

לסיום קצת ביקורת על החרדים ועל הרבנים

הגיע הזמן לא ללכת סחור סחור, הגיע הזמן לומר בקול גדול מהי החשיבה שלנו. אנו ב"ה לא בתקופה שצריך להסתיר את חשיבתינו האלוהית. ההמונים היום הוא המון משכיל ב"ה ובעיקר המון שלא מסתיר את רצונותיו לחירות וחופש אבסולוטית. ולכן אין ממי לפחד ב"ה.

אלא מה, אולי "כשבט לוי" נוח לכם לקחת פירורים מהריבון הפשיסטית ומהקפיטל החזיר, ולהשאיר אותנו כעבדים נרצעים בשביל הפשיסטים והקפיטל החזיר. אז בואו אני הגלה לכם מה יקרה: אתם אולי חושבים שאתם תזכו תמיד להיות שבט לוי. אבל לא, ביום שהריבון יצליח לקחת אותנו לעבדים, באותו יום לא תקבלו יותר פירורים. אבל מה ? לא אלמן ישראל, ההמונים הבני נביאים, לא ייכנעו לשבט לוי המזוייף. וימשיך עם מסורת האבות שלהם עד ביאת הגואל האמיתי, ואתם וצאצאיכם תרדו לאבדון אמן ואמן. אין כאן מיסטיקה דבילית, יש כאן פרקטיות ורציונליות גרידה (והעמקנים ביהדות יודעים על מה אני מדבר).

למה אני אומר את הדברים הקשים האלה ? כי משהו מריח לא טוב בהתנהלות החרדית העסקנית והרבנית. קם לו דור רבנים ועסקנים פנאטיים ובורים ועמי ארצות, והחליטו שמספיק להם הכסף שעשירי הקפיטל נותן להם כשוחד, ואז נותנים להמונים להמשיך לסבול את כל העבדות הנ"ל. המצב הגיע עד כדי כך, שיש יהודים חרדים לדבר השם, שמשכירים דיור לאחיהם החרדים לדבר השם. כלומר הם פתאום מאמינים שאין ליהודי חלק בארץ ישראל ולכן אם אחיו היהודי צריך לישון באיזה חור וצריך חור בשביל אשתו וילדיו, אז שישלם לחזיר ההוא (משבט לוי ששנורר מעשירי העולם כנ"ל) משכורת שלימה.

אם פעם גם הרב וגם איש ההמון קיבל דירה בחינם בארץ ישראל (כן כן כל השכונות בירושלים כמו בתי אונגרין ובתי ורשא וכו' וכו' היו חינם, הם היו הקדש לגמרי), כלומר שבט לוי סחטו כסף מעשירי העולם למען ישוב ארץ ישראל, אז סחטו את הכסף בשביל כולם כמו ששבט לוי צריך להתנהג. אבל בדורות האחרונים השבט הלוי הזה התחיל לזייף. הוא מסודר ב"ה ועוד קונה דירות עם יחידות דיור להשכרה לצאצאיו, והנה ההמונים צריכים לשכור דירות משבט לוי. פשוט היפוך היוצרות, אם הקב"ה אומר ששבט לוי לא נוחלת את הארץ בכדי להיות לנו כמחנכים וכשופטים = יראו משפטיך ליעקב ?! ורק אנו נוחלים את הארץ ?! והנה הם מתוך בורות לשמה הפכו את היוצרות. אנו אלה שצריכים לשכור מהם דיור במשכורת שלימה והם חוגגים להם. מילא היו עבדי החברה בחינוך ועוד, אבל גם זה לא, פתאום יש להם דבר חדש, שבט לוי צריך חינוך לחוד ואסור שההמונים ח"ו יתבוללו רח"ל יחד עם שבט לוי. כלומר אסור לאיש ההמוני להכניס ילדה או ילד בן שנתים לחיידר (= בית ספר) שלהם, כי שמה ח"ו יקלקלו את ילדי הבני שנתים של שבט לוי. שוב אותו היפוך היוצרות, הרי הקב"ה אומר ששבט לוי לא נוחל את הארץ בכדי ששבט לוי יהיו פזורים בתוך האומה ככה יכלו ללמד את צאצאי האומה כולה תורה ומוסר וערכים, הנה הם עושים ממש את ההפך, מסתגרים באיזה מקום ולא נותנים לאף אחד להיכנס ועוד דורשים מעשר כספים מאתנו בכדי לקיים את האיוולת הזו. כלומר מאמצים את הרמב"ם שאומר שכל אחד יכול להיות שבט לוי וככה מותר להם לשנורר את כל האומה בעולם, ועוד לקנות דירות להשכרה (עצם ההשקעה בדיור מעלה את מחירי הדיור לההומנים, שזה בעצמו עוול בלתי נסלח), ככה ההמונים נשארים מאחור, וזה לכאורה גם אינטרס של השבט לוי הזה, שההמונים יישארו מאחור, וכי למי ישכירו את הדירות שהם קנו מהשנוררות ?

אני מקווה שברור לכם הביקורת שלי ? רק אם הם פנאטים ובורים ועמיארצות, אולי אתם לא מבינים על מה הביקורת כאן. בכל אופן, אם מבינים אתם ואם לא מבינים אתם העונש האלוהי בוא תבוא. לא עונש מיסטי דבילי, רק עונש פרקטי ורציונלי. העונש הזה נקרא עונש כרת. אתם שוטי עולם לא תזכו לחיי נצח על ידי צאצאיכם כפי שהתורה מבטיחה, אתם וצאצאיכם יהיו עבדים לע"ז כמו שאתם גורמים להמונים להיות, ואז ההמונים יחד עמכם ילכו לאבדון = כרת, לא צריך לחפור בארכיונים העתיקים בכדי להבין זאת, רק צריך ללכת שבעים\שמונים שנה אחורה ולראות איפה כל שבט לוי יחד עם ההמונים. אתם יודעים איפה הם ? כן כן הם נשרפו בתאי הגזים והלך כל קניינם ורכושם שגזלו מההמונים היהודים ומהגויים. רובם לא השאירו צאצאים, כלומר עונש כרת אבסולוטית. אז תהיו בטוחים שאם לא תשנו את התנהגותכם, ולא תלכו אחרי האלוהי ישראל ותורתו, רק תזייפו את התורה ותעשו מניפולציות על ההמונים כנ"ל ?! השואה בוא תבוא שוב ושוב כפי שהקב"ה אמר מראש בתורה ואמר שוב ושוב על ידי נביאיו. השואות הנוראיות תמשיך לבוא עד שהשכל האלוהי תשלוט בנו: "חַי אָנִי נְאֻם אֲדֹנָי יְקֹוִק אִם לֹא בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה וּבְחֵמָה שְׁפוּכָה אֶמְלוֹךְ עֲלֵיכֶם"

בברכה

Max maxmen

תמונת הפרופיל של ‫מהפכה מחשבתית חברתית‬‎

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s