ממחר מתחילים את המחאה החברתית החדשה

ממחר מתחילים את המחאה החברתית החדשה

זה לא חדש שהדמוקרטיה הישראלית היא בלתי אפשרית. מבחינת לאומית אין קונצנזוס ולכן הגושים המחולקים לימין ושמאל. מבחינת חברתית וכלכלית לכאורה צריך היה להיות קונצנזוס מקצה לקצה הרי זה לפני הבעיות הלאומניות כי בלי חברה וכלכלה אין לאום.

(ראו על הנושא בהרחבה במאמר בשם "הבוחר הישראלי – הדמוקרטיה הבלתי אפשרית" )

לצערינו התברר שוב ושוב שכלי הדמוקרטי = הבחירות, לא יכולה לענות על שניהם, על הבעיות הלאומניות ועל הבעיות חברתיות וכלכליות. כלומר דווקא הימיניים (והערבים) שהם הכי סובלים חברתית וכלכלית ?! אבל מבחינת לאומנית הם חייבים כל פעם להציל את הגושים שלהם, ככה שהם מוותרים על הלחם ועל המים ועל דיור למען הלאומניות, והנה אנו חוזרים על כך שוב ושוב מאז המחאה החברתית של 2011

ולכן לדעתי הכלי הדמוקרטי שנקרא "בחירות" לא רלוונטית לרוב רובו של העם מבחינת חברתית וכלכלית. ולכן נשאר לנו הכלי הדמוקרטי שנקרא "מחאה" מחאה המונית מכל קצבות האומה ואזרחיה.

כלומר את הבחירות נשאיר לבעיות הלאומניות, ואת הזכות למחאה חברתית וכלכלית, נממש ברחובות בלי קשר לתוצאה של הבחירות היום ולבחירות בכלל.

ולכן אני ממליץ לכולנו לא להתייאש מהפרדוקס של הדמוקרטיה הישראלית כנ"ל, ונתחיל כבר ממחר לצאת לרחובות למחאה חברתית חדשה ביתר שאת וביתר עוז.

והפעם המחאה חייבת להיות ברורה וחדה. ואני אתן כמה דברים בסיסיים וחדים.

1, אין חירות האדם בלי הטבע = דיור מים ומקור פרנסה. (בלי זה האדם לא צריך חברה\מדינה\ארץ, הוא יכול לחזור להיות צייד\לקט בג'ונגל.) ולכן כל אדם חייב שתהיה לו דיור ומים כחוק יסוד בסיסי כלומר אפי' האלוהים וק"ו מערכת המשפט והמדינה לא יכולה לשלול ממנו את הדיור והמים לעולם. והאדם בעצמו לא יכול למכור אותם או לוותר עליהם לעולם (כי כמו שלא ניתן לאדם להתאבד ככה לא ניתן לאדם להיות בלי הטבע שזה אותו דבר). זאת חייבת להיות חוק יסוד בסיסי ראשני לפני החברה והמדינה ומערכת המשפט והחוקה.

2, דיור ומים הם לא חלק מכלכלת האומה ואזרחיה. (כלומר, אף אזרח לא מתפרנס מדיור ומים על חשבון שלזולתו אין דיור ומים, כלומר זאת לא חלק בחלוקת העבודה (חלוקת העבודה = התפרנסו זה מזה) של האזרחים.)

3, משאבי הארץ כולל קרקעות, הם לא למכירה. הם שייכים לכל האזרחים. (ולכן כל ההכנסות ממשאבי הארץ ומהקרקעות, יעובר לציבור)

4, הדפסת הכסף תחזור לציבור(כלומר אסור לבנקים להדפיס כסף ברזרבה חלקית).

לסיכום:

בלי ארבעת הסעיפים לעיל, האדם באמת לא צריך חברה\מדינה\ארץ. כלומר ארבעת הסעיפים האלה (= ארץ), הם לפני החברה ולפני החוקה שבלעדיהם (החברה והחוקה) אין מדינה. ולכן דבר ראשון יש את האדם שבלי הטבע = ארץ, החירות שלו היא קלישאה. ולכן הוא צורך ארץ = הטבע, אחריו באים הצרכים החברתיים כמו חלוקת העבודה והשאר. בלעדיהם אייך אפשר לחשוב על חובות חברתיות ? כמו צבא ומיסים ??

לסיום:

הכלי הדמוקרטי של מחאה, הוא כלי טוב לכולנו בלי קשר לאיזה גוש מבחינת לאומנית אנו שייכים. ולכן בואו נחלק בין הבחירות שהם יישארו על נושא הלאומני, לבין המחאה החברתית והכלכלית, שנממש עם הכלי המחאה. ולכן כבר מחר נתחיל ביתר שאת וביתר עוז לדרוש את הבסיס שבבסיס שבלעדיהם אין, לא ארץ ולא חברה ולא מדינה ולא לאום.

בהצלחה לכולנו

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s