משה רבינו והצרפתיים

משה רבינו והצרפתיים

הרבה תמהים אייך משה רבינו מבטיח לבני ישראל שהם יכולים להיות רגועים בזמן שהם עולים לרגל לירושלים שלוש פעמים בשנה ?

הנה המקור "וְלֹא־יַחְמֹד אִישׁ אֶֽת־אַרְצְךָ בַּעֲלֹֽתְךָ לֵרָאוֹת אֶת־ פְּנֵי יְקֹוָק אֱלֹהֶיךָ שָׁלֹשׁ פְּעָמִים בַּשָּׁנָֽה:"

האמת היא שאת השאלה הזאת שואלים על עצם הבטחת משה והנביאים לבני ישראל שאם רק ישמרו על החשיבה הבסיסית של התורה, אז שום אימפריה ושום אומה לא יכבוש אותנו. מנין לוקח משה – ושאר הנביאים, את הביטחון הזה ??

ברגיל, ילדים וחלשים וריקי מוח, מסתפקים עם התשובה הפשוטה שיש אלוהי הבייביסיטר (הנוצרי והאיסלמי) והוא ישמור על הארץ בתנאי שנשמור על תורתו. אבל מי שלמד ליבה חרדית לעומק, כבר יודע שתשובה כזו טוב לילדים ולחינוך הנערים כמו שהאבן עזרא אומר בהקדמה לפירוש המקרא: "יש דרש להרויח נפש חלושה בהלכה קשה,,,, גם יש דרש שהוא טוב לאחרים, וידריך בדרך תבונה את הנערים" (אבן עזרא הקדמה לתורה).

ובכן מהי הרציונל בחשיבה של משה שנותנת לו ביטחון כזו להבטיח שאף אחד לא יחמוד את ארצינו ?!

ובכן, כפי שהסברנו בהרחבה את החשיבה היהודית הבסיסית (המתודה היהודית הבסיסית), הצלחנו להבין שבחברה יהודית בארצו אין משטר ושילטון, כלומר לכל פרט יש נחלה ואי אפשר למכור אותה לצמיתות. זה מחוקי היסוד שאף סנהדרין ומערכת משפט לא יכולה לשלול. ההנחה היא שהפרט בלי הטבע הוא עבד = מוות כי אז אין לו שרידות אישית נצחית באבולוציה לדורי דורות = כרת אישית מעולמו. אם באומות המודרניות חיי אדם הם מחוקי היסוד שאפי' מערכת המשפט לא יכולה לשלול אותם, ביהדות חיי אדם = שרידות אישית באבולוציה לדורי דורות. כלומר חוקי היסוד של היהדות היא שהפרט חייב את הטבע להיות בן חורין + חוקי הירושה. וזה תוקף העמוק של דרישתו של היהודי את ארצו. שום מערכת משפטית ובוודאי שלטוני לא יכולה לשלול מאף פרט את הטבע. זה נקרא חוק יסוד. הרחבנו בנושאים האלה בהרחבה בתמונות הקודמות.

לא רק מערכת משפטית והמלכות באים אחרי חוקי היסוד, גם מערכת הכלכלה כמו הכסף, באים ביהדות אחרי חוקי היסוד, כלומר ביהדות הכסף לא יכול לשלוט באדם ולשם כך עשו שמיטת כספים כל שבע שנים. וגם על זה הרחבנו בהרחבה בתמונות הקודמות.

עכשיו תחשבו לעומק, אייך התנהל החברה היהודית בארצו ? אין מלך אין משטר ואפי' מערכת המשפט = סנהדרין שהיו נבחרי הציבור, פעלו על פי החוקי היסוד כלומר הם באים אחרי חוקי היסוד והם שומרים על חוקי היסוד. ועיקר העיקרים היא שאין מערכת כלכלית ככה שאין משרד האוצר ובנק ישראל ובנקים וכדומה ככה שהכסף לא שולט בפרט.

שאין את כל זה, בלתי אפשרי לכבוש את הארץ, הרי אין מערכת ואין ראש מערכת ככה שבלתי אפשרי לכבוש את הארץ. הרי בדרך כלל כיבוש אפשרי שהפרטים מאורגנים כחברה עם מערכת וראש מערכת או עם מערכת כלכלית וכסף, ככה שאתה צריך לכבוש רק את ראש המערכת והנה אתה שולט אוטומטית על כל הפרטים\הרבוטים. אבל ביהדות אין מערכת שלטונית ובוודאי לא מערכת כלכלית ככה שקשה מאוד לכבוש אותם כפרטים, מה עוד אף אימפריה לא חומד ארץ שאין כזו מערכת כי אין בחברה כזו הון מאורגן, מה עוד הוא יהיה חייב לנסות לכבוש כל נחלה לחוד. מה עוד שלא היה אפי' מפקד אוכלוסין עם שמות ככה שהכובש לא מצא ידים ורגלים. היה את האורים ותומים ששם היה מפת הגבולות של כל המשפחות והשבטים, אבל מה זה כבר יכול לעזור לכובש ?

בקיצור, בתנאים כאלה שאין ראש מערכת ואין הון מאורגן, אף אימפריה לא חומד כזו ארץ במיוחד שפרטיה היהודים הם משכילים ובני חורין ככה שקשה מאוד לשלוט בהם וברוחם. (הכשל היה בזמן שהם דרשו מלך ומערכת כזו, ואז באמת יצאו לגלות ועשרת השבטים נכחדו מעולמם)

זה בקצרה החשיבה של משה רבינו והנביאים ועל החשיבה הזו טענו בבטחה שאף ישות דמיונית לא תחמוד ולא תבוא לכבוש את ארצינו.

ומה כל זה קשור לצרפתיים ?

ההתארגנות של הצרפתיים במחאה החברתית העכשווית נקראת "נואי דבו", (בתרגום חופשי לאנגלית "התקוממות בלילה"). הצרפתיים עלו על הרעיון הזו של משה והנביאים, הם התארגנו באופן כזה שלמחאה אין מנהיג ולפרטים אין אפי' שמות.

אני אצטט את הכתבה של ערן הילדסהיים היקר באתר שלו "הכלכלה האמיתית" כאן

http://www.amitit.co.il/%D7%94%D7%9E%D7%97%D7%90%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA%D7%99%D7%AA-%D7%A9%D7%A9%D7%95%D7%98%D7%A4%D7%AA-%D7%90%D7%AA-%D7%A6%D7%A8%D7%A4%D7%AA-%D7%95%D7%9C%D7%90-%D7%AA%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95/

למעשה הצורה הזו שלבשה המחאה מביכה מאד את הממשל הצרפתי שמוצא עצמו מול תנועה שאין לה מנהיג איתו היא יכולה לנהל מו”מ או סתם “לשחד” בהצעה מפתה כדי להביא את גל המחאות לסיומו. הטקטיקה בה בחר ראש הממשלה הצרפתי, מנואל ואלס, להתמודד מול ההפגנות ודאי מוכרת לכל אזרח ישראלי – הוא ממקד את רוב נאומיו בנסיון לאחד את העם הצרפתי נגד האיסלם הקיצוני. אצל המוחים הספין הזה לא תופס נכון לרגע זה.

המחאה הזו בניגוד לאחרות מנסה באופן יצירתי לשבור את הכללים שמכתיבה לנו החברה. כך למשל בתחילת ההתקוממות המשתתפים ויתרו על שמותיהם הפרטיים. כולם קראו לעצמם “קמיל”, שם מתאים לגברים ונשים כאחד בצרפתית. ע"כ הציטות משם.

ובכן זה רעיון מקורי ענק שאנו כיהודים צריכים לאמץ בארצינו, שכל יהודי כפרט ידרוש את הטבע בחזרה כחוק יסוד. כלומר אין שום זכות קיום למשטר בלי הדבר הבסיסי הזה.

צריכים אנו לפעול כמו הצרפתיים בלי מנהיגים, כי שיש מנהיגים המשטר יכול פשוט לעשות לינץ כלפי המנהיג כמו שעשו לינץ לדפני ליף או לשחד את המנהיגות כמו בזמן הפנתרים השחורים.

ולכן אני ממליץ לעשות את זה כמו הצרפתיים, פשוט מחאה ציבורית גרידה בכל פינת רחוב.

הסיסמה צריכה להיות: "להחזיר את הטבע לפרט" כי כידוע אפי' מי גשם אסור לנו לאגור על פי החוק, אפי' לדרוך על האדמה אנו צריכים לשלם ארנונה (כלומר אפי' אין לי דירה בעיר רק שוכר דירה מאחי החזיר, אני זה שמשלם ארנונה וכי למה ?) מי מדבר על דיור\על גג על הראש שאנו צריכים או להשתעבד לבנקים (אלה שמזייפים את כספינו) לכל החיים או לחליפין לשלם לאח החזיר משכורת שלימה. אפי' לעשות לנו חשמל על ידי השמש אסור לנו. בקיצור אנו דורשים בחזרה את הטבע לכל פרט ולכל נולד. אנו לא רוצים את שליטת אליל הכסף עלינו במיוחד שבמודרנה רק בכסף יש לי משהו בטבע, ואת הכסף הזה מזייפים הבנקים ועוד מבקשים עליה ריבית. כלומר לזכות במים ולזכות בזכות לדרוך על האדמה ולזכות בזכות לישון באיזה חור, אני צריך לקחת מהזייפן כספים הלוואה ועוד לשלם לו ריבית על כך.

והמנוולים האלה כמו לפיד עוד מבקשים מאתנו להיות חלק בנטל וכי למה ? כי שללו מאתנו את הטבע שאפי' מי גשם אסור לנו לאגור בארצינו ?

ובכן תתחילו לצאת לרחובות ותחזירו לעצמכם את הטבע.

בברכה

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s