ההתייצבות בלשכת הגיוס כן או לא ?

ההתייצבות בלשכת הגיוס כן או לא ?

השאלה הזאת מעסיקה את הציבוריות החרדית בזמן האחרון. וכמו כל דבר בציבור החרדי הכל דרמה קווין, ככה גם הנושא הזה. הצדדים כמובן כל אחד לחוד יש לו את הטיעונים ההגיוניים לגמרי למה כן או למה לא.

המצדדים להתייצב יאמרו: יש משטר דיקטטורית פשיסטית (משטר של פריצים) ולכן צריך לתת להם את הכבוד כאילו אנו באים לבקש את רשותם.

המצדדים לא להתייצב יאמרו: יש ציידים בלשכות הגיוס ולכן זאת סכנה לכל בחור להתייצב במיוחד בחור עם רקע משפחתי או כלכלי או קהילתי חלש.

בכל אופן, זה דיון\וויכוח חרדי פנימי אייך פרקטית כדאי להתנהל מול המשטר הפשיסטי הזה.

והנה הסיפור המעניין שקרה לי אתמול בערב. ביקרו אצלי כמה חברים מהעבר הרחוק, כמה חילוניים משכילים מאוד וכמה חרדים לייט שכאלה. וכרגיל חברי הלייטים התווכחו עמי על הנושא הנ"ל וכמובן צדדו בדעה להתייצב, ואפי' הביאו דעת גדולי הדור מהעבר ואת ועד הישיבות ואפי' את הרבנים הקיצוניים שהמליצו להתייצב – הם הביאו כראיה שכך צריך לנהוג.

כרגיל חברי החילוניים, לא ממש מתעניינים בנושא, אבל אני התעקשתי לשמוע את דעתם. ותראו איזה פלא, הם לגמרי היו לצדי (לא בגלל שאני חולה או משהו ותבינו בהמשך למה), הם לא שמאלנים ולא ימנים ולא מרכז רק משכילים אמיתיים (משכיל אמיתי לא יכול להיות דוגמט וימין או שמאל או מרכז = דוגמטיות), ויותר גרוע מיזה, פשוט שנאו את החנפנות של חברי הלייטים. ואני הסביר לכם למה.

שחילוני משכיל רואה כזה וויכוח, מה הוא מסיק ? שהמשטר שלו הוא משטר פשיסטי מהגרועות ביותר !! כי יש ציבור שלא מוכן להתגייס מהסיבות שלהם, במשטר מתורבת המשטר לעולם לא היה דורש ממנו להתגייס. בוודאי לא לנסות לשדוד ילדים תחת הוריהם אפי' בטוב. על כל פנים מה זה ההתייצבות לעזאזל ? אתה יודע שהם לא, אז בשביל מה אתה דורש להתייצב ? מה אתה ילד מפגר ? אתה רוצה את הצומי כאילו אתה האדון והוא העבד שלך ? האם לא זה בדיוק משטר פשיסטי קלסי ?!

הם לא האמינו שאפשרי ציידים, זה כבר היה בשבילם מבחינת "בושה תכסה את פניהם". בכל אופן אם קיימת כזו מקרה יחיד, כבר מספיק שאף חרדי לא יתייצב – הם טענו בתוקף, לפחות עד שיחוקק חוק שאסור ציידות ופיתויים וכדומה. כלומר חוק שמסדר את העניין של לשדוד ילדים מתחת הוריהם. בושה שצריך בכלל חוק – הם הוסיפו.

ואחד מהם פנה ללייטים ואמר: תראו, זה שאתם זונים אחרי היפהפייה המערבית (זה המילה של מקס ולא שלי), לפחות תבינו ביופייה ותילחמו בעד החרדים שאתם קוראים להם קיצונים אנרכיסטים. זאת אבסורד מוחלט לרצות להיות מערבי ולחשוב ולהתנהג כפשיסט. מה אתם מירי רגב ?! אייך אתם כנאורים יכולים לצדד להתייצב ?

וככה עזבו אותנו בכעס רב.

לסיום:

אני לא בטוח שחברי הלייטים הבינו לעומק את כעסם של חברינו החילוניים המשכילים. אבל המלצתי להם לעיין במאמרי בשם: אלימות חרדית – אמא'לה

בברכה

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s