החכמולוג: 2=1+1 ?!

החכמולוג: 2=1+1 ?!

בזמן האחרון שמעתי חכמולוגים שאומרים שיש שמפקפקים במשפט הפילוסופי השימושי מאוד שאומרת "אחד ועוד אחד שווה שתים" ורציתי בפוסט הזה להעמיד אותם על טעותם שהיא עד כדי טיפשות.

ובכן מה הטיעון הפילוסופי בקצרה: שאפי' בני אנוש אינדיבידואלים והם שונים בפרצופים, ובגנים, וב' די אן איי ובטביעות אצבעות וכו' וכו', האל נטע בכל בני אנוש את אותו אחדות הבינה, ולא רק באדם שהוא חלק מהיקום, אלא בכל היקום יש את אותו אחדות הבינה.

בכדי להמחיש את זה משתמשים עם המשפט "אחד ועוד אחד שווה שתים". כלומר הבינה סימטרית בזמן ובמקום, האדם מהעבר ואדם מהעתיד בעוד מיליוני שנים, יכולים להבין אחד את השני כי לשניהם יש את אותו בינה אלוהית אחדותית. ק"ו בהווה כל בני אנוש יכולים להבין אחד את השני ולהסכים אחד עם השני.

היסוד וההנחה הזה הביא לאדם להמציא את השפה ואת החקלאות ואת הציוויליזציה ואת המדע ולהגדיר חוקי טבע, מתמטיקה ולוגיקה ואפי' הניסיון להמציא מוסר וערכים כמו הצוו הקטגורי.

זה שיש ליקום ולאדם את אותו בינה אחדותית, זה עובדה שאי אפשר להתכחש לה. אתה יכול להכחיש את ההדגמות כמו הדוגמא לעיל שאחד ועוד אחד שווה שתים. אבל בכדי להכחיש ולהפריך את זה אתה אמור לבוא אלינו עם אחדות הבינה. כלומר אתה משוכנע שאתה יכול לשכנע. כלומר אתה יוצא מאותו הנחה אבסולוטית שתוכל לשכנע שאחד ועוד אחד לא שתים, כי אתה יודע שיש לזולתך את אותו אחדות הבינה. אחרת מה אתה אומר ולמי אתה פונה? אתה פונה לישות אנושית עם ההנחה שיש לו את אותו אחדות הבינה.

הרבה הדגמות ליסוד הפילוסופי הזה, הופרכו במשך הדורות, כמו אקסיומות למיניהם שהופרכו במשך הדורות, אבל בכל זאת כל הפרכה נעשתה על ידי אחדות הבינה. כלומר אחרי ההפרכה של אקסיומה כלשהו שנעשתה על ידי אחדות הבינה הנטוע בבני אנוש מראש, כולנו מסכימים שהיא מופרכת.

ולכן שחכמולוג טוען בפולמוס\בדיון פילוסופי שאחד ועוד אחד הוא לאו דווקא שתים, הוא דמגוג או יותר נכון הוא Smartass

בברכה

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s