הלכתי מכות עם אלוהים

הלכתי מכות עם אלוהים

תמיד שחולפת לי במוח השאלה מה יהיה (אם נכון הוא שאחרי המוות פוגשים את האלוהים) אם אני אפגוש את האלוהים, אני תמיד נזכר בסיטואציה שמצאנו סוף סוף את הילד אחרי שאיבדנו אותו בפארק. כהורים אנו כל כך שמחים למצוא אותו אבל הילד?! הוא מתחיל לתת לנו מכות מכות עד שלבסוף מתחבקים ומתנשקים בסלחנות ובהבנה.

אבל יש עתים שאתה מרגיש שהפעם כאשר אפגוש את האלוהים, אני לא הירגע. וזה מה שהיה הפעם. אני רץ רץ לקראתו בכוונה להכניס לו מכות בלי להפסיק, אבל הפתעה: האלוהים לא שמח לראות  אותי אלא גם הוא דופק את הראש בקיר מרוב כעס ותסכול כמונו.

למה? למה שהתגלה הווירוס, האדם לא הסתגר לכמה ימים וחסל הווירוס? פשוט אין יותר קורונה בעולם. רק צריך להתארגן לסגר קצר וזהו. וזה לא איזה טובה לאחרים, זה נטו טובה ואינטרס אישי של כל אחד, אז למה?

שאנו מסתכלים על הנושא במשקפיים אלוהיים, זה מטריף אותנו לגמרי. מה כל כך קשה להבין שווירוס זה שטן חלש מאוד שתוך כמה ימים אפשר להכחיד אותו אם לא יהיה לו מקום לשרוד. פשוט מתארגנים טוב לסגר לכמה ימים כל אחד מתכננן מראש מה הוא צריך לאותן ימים. ומסתגרים.

תמיד במשקפיים אלוהיים ידענו שאם פרויקט מנהטן הצליח לפצח את האטום, מזה לנצח את הסרטן ואת שאר המחלות?! אבל אמרנו נוו, זה היה מצב חירום מול הגרמנים שניסוי גם כן לשים יד על נשק גרעיני. אתה לא יכול לכנס בכפיה אלפי מדענים לפרוייקט מנהטן שכזה, סתם באמצע יום בהיר כי יש מחלת סרטן ?! אחרים אמרו כן כן צריך לעשות את זה על כל מחלה ומחלה. אחרים אמרו עובדה זה לא קורה כנראה שאי אפשר לעשות את זה. אחרים אמרו שאז היה תיאוריה שזה אפשרי, כלפי מחלות אין לנו תיאוריה כמו שהיה לנו כלפי האטום.

אבל הנה התברר עכשיו שפחות משנה הרבה חברות מדענים בעולם הצליחו להמציא חיסון יעיל מאוד לקורונה. חיסון יעיל נגד הקורונה ועוד חיסון בלתי מזיק. זה הצלחה בשני מישורים גדולים כי לא תמיד חיסון יעיל כל כך ולא תמיד חיסון הוא בלתי מזיק.

עכשיו מה נאמר לאלוהים? נמשיך לומר שאי אפשר לנצח את הסרטן ואת סכרת ואת הניוון שרירים ואת מחלות הלב ואת הפגמים מלידה וכו' וכו' ?! הוכחנו שזה אפשרי !!! ועוד בפחות משנה. ולכן לא פלא שהאלוהים לא שמח הפעם לראות אותי. בניגוד אלי שרציתי לתת לו מכות, כלומר יש לי כביכול את מי להאשים, הוא דופק את ראשו בקיר מרוב תסכול, כי אין לו את מי להאשים.

זה לא איזה תובנה שקיבלנו רק היום במודרנה, המקרא כבר מראש (למדנו את זה השבת בפרשת השבוע) טוענת שאם נהיה בני חורין ונתנהג בסדר אחד עם השני, אז והסירותי מחלה מקרבך. לא רק ברפואה אלא גם בכלכלה: "וברך את לחמך ואת מימיך והסרתי מחלה מקרבך". לא מדובר בהוקוס פוקוס של אלוהי הבייביסיטר הנוצרי והאסלמי, מדובר באלוהי היהודי שכלפיו נאמר במחשבת ישראל "המלאך בין אדם לאלוהיו הוא שכלו" (אבן עזרא)

כותב בצער רב

Max maxmen

מאמרים ודיונים דומים

 תבעתי את אלוהים לדין

בחלומי "אני עם האלוהים ביום הדין"

האם אלוקים אשם בטיפשותו של האנושות ??? (השואה, תאונות דרכים, מחלות, ועוד)

אלוהים שונא חנפנים בטירוף

כבלנו את האלוהים וכך בעצם כבלנו את עצמינו

החשבון הנפש של האדם הנבון

ראו עוד בתוכן עניינים

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s