החרדי והשוטר – דיאלוג בדם

החרדי והשוטר – דיאלוג בדם.

המאמר מוקדש לגברת הנכבדה סיון רהב מאיר

את ההרגשה שלך – שוטר יקר, מאוד מוכרת לנו היהודים ככלל, וכחרדים בפרט, ולכן אנו החרדים כל כך מזדהים עמך – שוטר יקר. מאז האבות הקדושים, כל יהודי מבחינת הגויים, אשם בכל מה שכל משתין יהודי עושה. בגדול המושג אנטישמיות או המושג גזענות, באים בדיוק לתקוף את הראיה השטחית והפנאטית של הגויים שרואים איזה ישות דמיונית שהוא קורה לזה "יהודים" ואם יהודי פרטי חוטא, אז כל היהודים בכל קצבות תבל אשמים.

אותו דבר החרדים אצל היהודי החדש של "התקומה". מאז התקומה כל יהודי שלא מסכים עם התקומה מצד זה שביהדות אין ריבון אדם על אדם, נראים אצל בני התקומה כישות דמיונית שהם קוראים לה "חרדים". ואז כל מה שיהודי עושה או חוטא על פי דעתם האיוולת, מבחינתם של בני התקומה מדובר על הישות הדמיונית שנקרא "חרדים" ולכן כל החרדים כאינדיבידואלים אשמים.

אתה – שוטר יקר, לא רואה את זה כך, אתה רואה ילד עם תינוק שרוצה לעבור את הכביש, ועוזר לו. אבל המפקד שלך המערכת שלך כן רואה את הילד כחרדי. זה לא בא מרוע אישית של המפקד שלך, זה פשוט המקצוע המערכת הרובוטית. מערכת לא רואה פרטים ואינדיבידואלים עם שם ומשפחה, מערכת רואה אלא ישות דמיונית שהוא קורא לו חרדים או קיצונים או אנרכיסטים וכו' וכו'.

אחרי האסון במירון (שזה לא עוד אסון, זה אסון שרק דם חרדים נשפך בו, דם של ילדים ובחורים אברכים וזקנים שכולם חרדים. זה לא עוד אסון לאומי או אזרחי, זה אסון נטו של חרדים ואסון כבד מאוד. באסון הזה אפי' שוטר אחד לא נהרג, אפי' שהיו שם שוטרים לרוב עם מגע), בוודאי יש כעס גדול בציבור על הישות הדמיונית שנקרא "שוטרים", ואולי אתה – שוטר יקר, מרגיש חרה, אייך אני שעזרתי לחלץ הרבה חרדים מאותו אסון במסירות נפש ממש, מאשימים אותי באותו אסון?! אין צדק בעולם – אתה מן הסתם נזעק ובצדק.

ולכן אני כחרדי וכיהודי בא לומר לך שאל דאגה כי עקרונית יהודים לא רואים ישויות דמיוניות כי זה עוון הכי גדול בתורה. בתורה כל ישות כזה נקרא "עבודה זרה". אנחנו לא רואים ישות דמיונית שנקרא "שוטרים", אנו רואים אותך כשוטר כאינדיבידואל שנידון אך ורק על פי מעשיך. ואם הם טובים נכיר לך תודה ובאמת. במערכת אולי תקבל צל"ש יבש בלי נשמה, יהודים שהם חבים תודה זה עם הנשמה ואתה יודע על מה אני מדבר.

למה אני מספר לך את כל זה. כי ראיתי את הגברת הנכבדה סיון רהב מאיר מביא שוטרים בתוכנית להראות לנו כמה מעשה גבורה של שוטרים כמוך.

וזה מאוד הכעיס אותי כאילו מה, אנו לא יודעים שלשוטרים יש נפש יהודית?! זה היה נשמע כאילו היא מנסה להטיף לנו מוסר. וכך הגבתי לה ברשת: "דמגוגיה זולה ואכזרית מצדך. כולנו יודעים שמאחורי כל שוטר יהודי יש נפש יהודית. אבל לא זה הנושא. הנושא זה המערכת ששם לשוטר אין בחירה = "פקודה". ונותן הפקודה לא במקום או שהוא כבר שנים בתפקיד ככה שאיבד כבר את הנפש היהודי שלו מול החרדים. השוטר הקטן כשלעצמו בסדר עד שהוא נהפך לרובוט כנ"ל"

אחרי כמה זמן סיפרתי לה שם כדלהלן: "במקרה או לא במקרה, הרגע מספר לי מישהו שהיה בתופת במירון והרגיש שהוא נחנק והולך למות, ומישהו ניסה בכל כוח להוציא אותו ולא ממש הצליח עד ששוטר תפס את המחלץ ויחד משכו אותו החוצה.

הוא ואשתו וחמש ילדיו הקטנים מודים מכל הלב לשוטר והמחלץ שבזכותם הוא חי והם בזכותכם זכו באביהם בחזרה ב"ה."

ובכן תגובתי הנ"ל לגברת הנכבדה סיון רהב מאיר, צריך לימוד ועיון רב. ואני הולך להרחיב לך ולהפשיט לך את הדברים העמוקים כאן.

קודם העובדות: קרה אסון מטורף ליהודים החרדים במירון וכנ"ל זה אסון חרדי נטו. וזה קרה תחת המשמרת של הריבון. בני המשטרים (אלה שלומדים ליבה – אזרחים) רואים ריבון דמיוני ויש להם את מי להאשים בכל מכה ומכה. לנו החרדים אין את המשקפיים האלה, החרדים רואים כמה שוטרים שעוצרים את הזרימה, ומגיבים בצדק נגדם. כלומר שהחרדי מאשים מישהו זה את אותם שוטרים שעשו את זה.

יותר מיזה, אפי' את השוטרים האלה החרדים לא מאשימים באמת, כי אין לשוטרים האלה בחירה, הם קיבלו פקודה כפי שאייכמן המפלצת טען בזמנו. החרדים מאשימים את המפקדים. לעומק גם את המפקדים לא מאשימים הרי יש מישהו מעליהם וכו' וכו' עד הריבון הדמיוני ואין את מי להאשים.

האומנם אין את מי להאשים? אתה יודע שיש ועוד אייך שיש. החרדים מתוך כאב ובצדק מאשימים את השוטרים. אבל לא אותך אישית ולא שום שוטר אחר באופן אישי.

שהחרדים כואבים על האסון כל כך כבד, כל הרשעים באים בטענות ונזעקים: אייך החרדים מעזים? הרי המשטרה בא להגן עליהם המשטרה עשו עבודה נפלאה במסירות נפש. בקיצור מנסים להשתיק לחרדים את הפה.

מה אתה אומר שוטר יקר, האם הם צודקים? אני קורא לזה דמגוגיה זולה ואכזרית, הרי אנו יודעים שזה לא כל שוטר ושוטר. ולכן אסור לפתוח את הפה ולומר ששוטרים עצרו את הזרימה שם ולכן זה קרה?! אבל אם תתיר לנו לומר זאת, השוטרים בכללותם כל אחד לחוד יפגעו רח"ל, כי הם מרגישים כמו היהודי מול האנטישמים הרי אני גם שוטר ושוטר אחד עצר את הזרימה.

אתה מבין את הדילמה המוסרית כאן? אם נזעק נגד שוטרים, אז מה אנו רוצים מהאנטישמים? האנטישמים רואים ישות דמיונית שנקרא "יהודים" ואנו רואים ישות דמיונית שנקרא "שוטרים". ואם נשתוק, מחר האסון יקרה שוב, וכנ"ל רק חרדים מתים ושום שוטר לא נפגע (אני מדגיש את זה כי זה אומר הרבה מאוד).

ולכן ברצוני שוטר יקר שתבין את שפת החרדים. ואני הדגים לך את זה עם מילת הגנאי "נאצים". ודווקא עם זה שתבין לעומק את העניין.

מה זה נאצי? נאצי זה רובוט ממין אדם שאיבד את בחירתו ופועל כרובוט ממש על פי פקודה. אייכמן הדגים לנו את זה בזמנו בטוב טעם. הוא טען שהדבר הכי לא מוסרי שאדם יכול לעשות, זה להפר פקודה. כלומר מבחינתו הדבר המוסרי ביותר זה לציית לפקודה. הרי בלעדי ציות לפקודות אין מערכת ואין ישות גרמני ואין עם גרמני ואין דגל גרמני וכו' וכו'.

שחרדי רואה אותך כשוטר טוב שמעביר ילדים את הכביש, והם יכירו לך תודה מעומק ליבם, אבל ברגע שתפעל על פי פקודה, אתה בעיניהם באותו רגע כרובוט שאין לו בחירה. בשפת החרדים אדם שאין לו בחירה ומופעל אוטומטית על ידי מישהו אחר, אז הוא נאצי. בדיוק כמו בני גרמניה בזמן שלטון הנאצים.

שחנה ארנדט הפילוסופית היהודית הפוסט מודרנית חקרה את הרוע האנושי בעולם בעקבות מעשיהם של הנאצים ושאר בני אירופה כולל יהודים משתפי פעולה, היא מגיעה למסקנה שכל הרוע האנושי מגיע מכאלה בני אנוש שלא יודעים לחשוב לבד, כי המערכת צריך אותם ככאלה שלא יודעים לחשוב לבד ככה הם יצייתו לפקודות.

מה שחנה ארנדט לא ידע שזה בדיוק האיסור הנודע של עבודה זרה בתורה. תחשוב על זה שוטר יקר, למה התורה והיהודים רואים בעבודה זרה כעוון הכי גדול שיש בתורה? מה כל כך כואב לאלוהים וליהודים שמישהו עובד עבודה זרה, שבמקרה הכי רע נאמר עליו שהוא משוגע. אתה מבין מה אני שואל כאן? מה כל כך רע בעבודה זרה? ובכן תחשוב על זה, האלוהים כביכול מתגאה עם הבריאה הכי נעלה שזה האדם. מה גדלותו של האדם? שהוא בעל בינה ודעה וחופשי ובחירי. הבינה והדעה והחירות לפעול בעולמו של הקב"ה, היא כל כך גדולה וכל כך כוחני עד כדי כך שהאדם פיצח את האטום ויש לו נשק גרעיני. זה כמעט ככוחו של האלוהים בעצמו.

גדלותו ומעלתו של האלוהים שהוא ברא יצור חיים כמותו ממש עם אותו בינה וכמעט עם אותו כוח. כלומר אפי' האלוהים לא רוצה אותו כרובוט. רובוטים גם בני אנוש יכולים לעשות. החכמה לעשות חיים שיש להם דעה עצמית ומוסר וערכים וחופש מוחלט לבחור בטוב או אפי' ברע וכו' וכו'

עכשיו באים בני אדם ולוקחים בני אנוש והופכים אותם לרובוטים כמו שהשלטון הנאצי הפכו את הגרמנים ואת אייכמן. ואין לך עוול נורא יותר מיזה כלפי האדם וכלפי האלוהים. הרי האדם נולד לחירות המחשבה ולחירות הפעולה והיצירה. האלוהים רוצה בכך ויצר אותו ככזה עם זה שנטע בו מראש את בינתו האלוהית.

עכשיו אתה מבין למה התורה נגד עבדוה זרה? ולא רק זה. מעבר לזה שהפיכת האדם לרובוט, זה בגידה ביעודו של האדם, בגידה מול האדם ומול האלוהים. יש כאן מפלצת של רוע אנושי שנגרמת בעקבות אותו בגידה. הרי אייך היטלר כאדם פרטי יכול היה לגרום למעל חמישים מיליון הרוגים?! רק על ידי הפיכת בני אדם לרובוטים של איזה מערכת דמיונית שבמקרה שלנו נקרא "גרמניה". אין באמת ישות דמיונית שנקרא גרמניה, יש מפלצת ממין אדם שנקרא "היטלר", אדם יחידני פרטי שיש לו שם וכתובת, והוא מרוב שכל הרובוטים לא יודעים לחשוב בעצמם, הוא שולט בהם ומצליח לעשות מה שעשה.

אותו היטלר ראה בכל היהודים בכל העולם כישות דמיונית אחת, ואמר לרצוח את כולם. בני גרמניה לא ראו אנשים נשים וטף, הם ראו ישות דמיונית שנקרא "יהודים".

חנה ארנדט הלכה רחוק ואמרה שאי אפשר לשפוט את אייכמן כי הוא היה רובוט.

כל היהודים ואפי' הגויים ירדו עליה חזק על דבריה. מזה אי אפשר לשפוט את אייכמן?! הרי הוא שלח מיליונים לתאי הגזים. וחנה נשארת בעקשנותה בשלה, ובאירוניה כמעט ושאלה: אולי נשפוט גם את פסי הרכבות ואת התאי הגזים?! את אייכמן אפשר לשפוט אלא על מעשיו שעשה מתוך בחירתו הוא, אבל לא על זה שפעל כרובוט. (כל זה היא טענה מבחינת מחשבתית פילוסופית, בתכלס היא אמרה שיש לשפוט אותו ולהרוג אותו. ולא נעמיק עכשיו למה חשבה כך)

עכשיו שוטר יקר בוא נחשוב ביחד. שחרדי זועק נאצי, כלפי מי שפועל מפקודה, הוא צודק?! לכאורה כן!!!

ששוטר רואה בחרדי "כל החרדים", מבחינת ראיה אישית או מקצועית\מערכתית, האם הוא צודק?! לכאורה לא!!

מה ההבדל החשיבתית והפילוסופית כאן בין החרדי לשוטר. החרדי מציין עובדה. השוטר מדומיין במקרה הטוב ורובוט במקרה הרע. הוא מדמיין ישות דמיונית שנקרא "חרדים" וככה פועל מולם, והוא וכל המערכת. מה עוד המערכת יכולה אך ורק לראות את החרדי כישות. ואם השוטר הוא עם דם יהודי שלא רואה ישויות דמיוניות, הפקודה הופך אותו לרובוט אם הוא רוצה או לא רוצה.

החרדי שרואה מולו שוטר, הוא רואה רובוט בפעולה שלא נשלט על עצמו. אלא נשלט על ידי רשעים מלמעלה (שאולי גם לא הם רשעים אלא הם מפחדים מהתקשורת הרשעים הנודעים). מנגד החרדי גם יודע שמעבר לרובוטיות יש אדם ולא סתם אדם אלא יהודי אח עם נפש יהודית שמסוגל אישית למסור את נפשו למען ילד חרדי.

שוטר שרואה חרדי, מקצועית הוא לא רואה אדם ולא אח ולא כלום אלא פשוט פועל. מנגד שהשוטר מוריד את עול המערכת מעצמו, הוא חוזר להיות אדם, אותו אדם שמעביר את הילד עם התינוק בכביש. אותו אדם שמחלץ חרדים מהתופת במירון.

שהשוטר מתלונן מול החרדי למה הוא מאשים את השוטרים, הוא יכול רק להתפטר מלהיות שוטר. חרדי שטוען שהשוטרים אשמים, הן הן העובדות. בדיוק כמו הנאצים אשמים על מה שהם עשו. אתה מבין מה אני אומר כאן?

ולכן קראתי לזה דמגוגיה זולה ואכזרית. לחרדי מותר לאשים, ולשוטר אין ברירה אלא להתפטר מלהיות שוטר. אחרת הוא לא אחראי על מעשיו ופועל כרובוט.

לסיכום שוטר יקר.

היהדות מאז אדם הראשון בעיקר מהר סיני, טוענת שכל הרוע האנושית נעשים על ידי בני אדם שאין להם בחירה ואין להם דעת. היהדות טוענת שכל מערכת אנושית כמו ריבון משטר, חייבת להפוך את נתיניה לכאלה רובוטים אחרת אין מערכת. יוצא שהריבון במחשבה תחילה צריך כאלה בני אדם כרובוטים, שהחרדים קוראים להם בצדק "נאצים". היהדות טוענת שאם יש לאדם כמו היטלר מספיק רובוטים כאלה = כל בני גרמניה, אדם אחד = היטלר יכול להרוג תוך חמש שנים מעל חמישים מיליון בני אדם אנשים נשים וטף.

אייך זה אפשרי לקחת אדם בחיר הבריאה ולהפוך אותו לרובוט? פשוט מאוד "לימודי ליבה" !! מה שנקרא אצל בני המשטרים "אזרחות". מכאן תבין שוטר יקר למה היהודים החרדים נגד החינוך הממלכתי ונגד להתערב בחינוך הפרטי שלו.

החרדים בצדק מאשימים את הריבון ואת הרובוטים בכל צורותיהם. הם כבושים תחת מערכת ריבונית שהתורה והיהודים מאז ומעולם היו נגד. יותר מיזה מה עושה את היהודי ליהודי?! שהוא לא רובוט של מערכת כלשהו וקל וחומר לא רובוט של מערכת אנושית. סגולתו של היהודי בכל ימי ההיסטוריה היה כי הוא אדם חושב.

תחשוב על זה שפתאום חסידי גור באים עם שוטרים ואכיפה על חסידי קרלין ואומרים להם להיות חסידי גור תחת האדמו"ר שלהם בכפיה. תחשוב אילו באים ליטאים עם שוטרים ואכיפה וכופים על החסידים להיות ליטאים. תחשוב על זה שפתאום באים הספרדים או האשכנזים עם שוטרים ואכיפה ואומרים להם להתנהג כמו ספרדים\אשכנזים. למה באמת זה לא קורה? למה זה לא קרה מאז ומעולם בעם היהודי? (חוץ משבעים שנות מלכות דוד עד קרע המלכות אחרי שלמה), למה? כי אין ריבון אדם על אדם ביהדות, ועכשיו תבין בוודאי למה, כי אתה חייב להפוך את בחיר הבריאה (את כל האזרחים היהודים) לרובוטים עם תודעה אחת שמנוהלת על ידי התקשורת או על ידי אקדמאים הזויים שחושבים שהם מקצוענים. ואז אותו מפלצת כמו המפלצת הגרמנית יכולה לגרום לאסון שקרה במירון. ולא רק לגרום לכך כפי שהיה באמת, אלא להפוך את היוצרות ולשכנע את הרובוטים שלהם קרי את האזרחים שלהם, שהחרדים בעצמם אשמים. אתה מבין לאן "ריבון" = עבודה זרה של תורה, לוקחת אותנו היהודים?! היא לוקחת אסון מטורף של רצח 45 חרדים ילדים בחורים אברכים וזקנים, ומשכנעת שהקרבנות בעצמם אשמים ולא הריבון והמערכת המפלצתית הזה.

ולחרדים נאמר: אייך אתם מעזים לאשים את השוטרים הרי שוטרים חילצו ועשו שם מעשה גבורה וכו' וכו'. אתם החרדים כפויי טובה, אתם אמורים למוות בשקט. ותוסיף לזה את הכמה חרדים כמו פריי וישי כהן ועוד שהריבון מגייס מתוך החרדים בכדי לשכנע את הרובוטים\האזרחים שבאמת אפי' החרדים האמיצים אומרים שהקרבנות אשמים, החרדים אשמים, המנהיגים של החרדים אשמים, הפוליטיקאים החרדים אשמים.

אתה מבין שוטר יקר? רובוטים מזרע היהודים הקימו מפלצת שנקרא ריבון עם מערכת אכיפה ורובוטים, והם הם גרמו לאסון הנורא, והם אומרים לנו לשתוק כי שמה אתה כשוטר טוב יפגע. אז מחילה, אתה כאדם לא אשם, כרובוט אתה גם לא אשם אבל לפחות כרובוט אין לך רגש להיפגע. כלומר יש לך בחירה לברוח מהתפקיד ולא להיות רובוט שעושה מה שאומרים לו. תברח משם מהר כי אתה אדם טוב. לא לחינם נאמר במקורות "אין אדם נעשה שוטר מלמטה אלא הכריזו עליו רשע מלמעלה" (חז"ל)

החז"ל הזה "אין אדם נעשה שוטר מלמטה אלא הכריזו עליו רשע מלמעלה" בנוי על החשיבה העמוקה שאני מסביר לך כאן. כלומר אם עםארץ גמור לא מבין למה חז"ל אומרים דבר כזה, אחרי שלמד את הדברים כאן, הוא לגמרי מבין אייך יצא לחז"ל כזה משפט כלומר הוא מבין שחז"ל צודקים.

לסיום שוטר יקר

שהחרדים צועקים נגד הריבון ונגד הרובוטים שלה קרי נגד השוטרים, על האסון המטורף הזה ועל כל הצרות שלהם, הם לא מתכוונים אליך אישית שאתה אדם טוב באמת. הם צועקים בדיוק כמו שאנו היהודים נזעקים נגד גרמניה הנאצית אפי' שיש שם גרמנים טובים. הם צועקים נגד המפלצת הזה שנקרא ריבון. שלעומק מישהו רשע מרושע שולט בו ועל ידי זה שולט בכל בני המשטר שהם בתורם מאשימים את הקרבן במקום את עצמם.

נסיים עם הגיגיה העמוקים של חנה ארנדט ותנסה לתרגם את זה למצב שלנו:

"הרוע נעשה בגלל שהאדם מסרב להיות אדם חושב – מאז סוקרטס ואפלטון, לרוב אנחנו מכנים חשיבה "להיות עסוקים בדו – שיח החרישי ביני לבין עצמי." בסירובו להיות אדם. אייכמן נכנע לגמרי לתכונה האנושית המגדירה ביותר להיות בעל יכולת חשיבה. וכתוצאה מכך, הוא לא היה מסוגל יותר לכושר-שיפוט מוסרי. חוסר היכולת הזו לחשוב, יצרה את האפשרות עבור אנשים רגילים רבים לבצע מעשים רעים בקנה מידה עצום, מהסוג שטרם נראו בעבר – הביטוי של רוח המחשבה, הוא לא ידע, אלא היכולת להבחין בין טוב לרע, בין יופי לכיעור. ואני מקווה שחשיבה נותנת לאנשים את הכוח למנוע אסונות באותם רגעים נדירים שהקלפים מונחים על השולחן." (חנה ארנדט)

"ההתנגדות (בשואה) היתה בלתי אפשרית. אבל אולי יש משהו אחר בין התנגדות לבין שיתוף פעולה….. חשוב באופן מהותי לשאול את השאלות האלו, כי חלקם של המנהיגים היהודיים נותן לנו את התבונה המדהימה ביותר לגבי הקריסה המוסרית המוחלטת שגרמו הנאצים בחברה האירופאית המכובדת. ולא רק בגרמניה, אלא כמעט בכל המדינות. ולא רק בקרב הרודפים, אלא גם בקרב הקרבנות." (חנה ארנדט)

"בית המשפט היה חייב להגדיר את אייכמן כאדם שנשפט על מעשיו. שום מערכת לא הועמדה למשפט, לא היסטוריה, לא שיטה, אפי' לא האנטישמיות הועמדה למשפט, אלא רק אדם. הבעיה עם פושע נאצי כמו אייכמן היתה שהוא התעקש להתנכר לכל התכונות האישיות. הטענה הנאצית הטיפוסית הזו מבהירה שהרוע הגדול בעולם, הוא הרוע שמבוצע על ידי אנשים חסרי חשיבות. רוע מבוצע על ידי אנשים חסרי מניע, חסרי אמונות, חסרי לב מרושע או רצונות שטניים. רק על ידי בני אדם שסירבו להיות אנשים. ולתופעה זו קראתי "הבנאליות של הרוע". (חנה ארנדט)

"היהודים הם בני אנוש, אותו המעמד עצמו שהנאצים ניסו לשלול מהם. פשע נגדם על פי ההגדרה הוא פשע נגד האנושות." (חנה ארנדט)

מצטער כל השיח הציבורי אחרי האסון במירון, השיח של בני המשטרים הישראלית כולל משתפי פעולה מהציבור החרדי, נשמעת בדיוק כמו שבני אירופה ושאר הגויים האשימו את היהודים על עצם השואה. כלומר היהודים אשמים בעצמם על מה שקרה להם – כך טענו רוב הגויים כולל יהודים מתבוללים.

כותב בצער רב

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s