מדינה קפיטליסטית ושני עמים מטומטמים

מדינה קפיטליסטית ושני עמים מטומטמים – הדו קיום היא עובדה מציאותית עובדתית שהיא חזקה מכל המשוגעים משני הצדדים. 

ציוץ שראיתי בטוויטר

Amitai Sawicki

 12 במאי @Amitaious

"נוסע לבית החולים הבוקר בדיכאון מהמציאות העגומה. איך שנכס למחלקה מתכבד במעמולים שהכינה חברת צוות לקראת סוף הרמדאן והביאה מראש אקסטרות לפנק. אין לכםן מושג כמה הנפש שלי נאחזת ומתנחמת מהדו קיום דה-פאקטו שאני פוגש מדי יום במחלקה" (תמונת השער לקוח מהציוץ של אמיתי היקר)

ובכן זה לא רק ההרגשה של אמיתי סוויצקי היקר, זה ההרגשה של כל אדם בישראל ברגעים שהוא צריך לבתי החולים ושירות רפואי כלשהי. זה ההרגשה של כל אדם שמגיע לקבל שירות רפואי מכל סוג שהיא, הוא פוגש עולם מציאותית עובדתית של דו קיום. אני אפי' יאמר את זה בפרצוף שלנו בלי חנפנות וצביעות: לפעמים עדיפה לנו נותני שירות ערבי או ערביה מעל פני ישראלי קלסי עם האגו הנפוח שלו עם הדעות הקדומות שלו.

שראיתי את הציוץ של אמיתי היקר באותו רגע ראיתי ציוץ מבהיל של יוסי אליטוב שמצטט את המקרא וְהוּא יִהְיֶה פֶּרֶא אָדָם, יָדוֹ בַכֹּל וְיַד כֹּל בּוֹ! על הפרועים הערבים. וזה מה שהגבתי לו על כך:

"שאתה תגיע למיון וערביה תכניס לך בעדינות (מול האגרסיביות הישראלית הקלסית)  קטטר לתוך השמוליק שלך, אז גם תדקלם את הפסוק הזה, או תאמר שהשתנו הטבעיים?! אם אתה שואל אותי, כל חולה מעדיף בבית חולים ערבי או ערביה עם הצניעות שלהם מול האגו המנופח של הישראלי הקלסי ואני אומר את זה בכאב." ע"כ

הדבר הפשוט הזה היא חזקה מכל הדמגוגיה ומכל האינטרסנטיים מכל הצדדים. הדו קיום היא עובדה. לא מזמן ביקרתי מושתל כליה בבית החולים שארגון חרדי פעל המון בשביל לחפש לו תורם. החולה חרדי והתורמת היא חרדית, שניהם באים לבית חולים ישראלי ומי המנתח? ערבי !!! ולא רק העבודה שההוא ערבי. השירות שלו הצניעות והענווה שלו מול החולה, היה כל כך נפלא שאמרתי לעצמי מזל יש להם שהוא הרופא והמנתח שלהם.

אני לא רוצה להישמע איפכא מסתברא ולטעון שהערבים יותר רגישים יותר צנועים ויותר ענווים ויותר מכניסי אורחים מול הישראלים. בוודאי שגם אצלינו הישראלים יש ויש בדיוק כמו שאצל הערבים יש ויש. אפשר למצוא ערבי שנהפך עם הזמן לישראלי קלסי עם אגו נפוח. אפשר למצוא הרבה ישראלים שמתנהגים כמו יהודים צנועים וענווים וכו' וכו'. זה לא הנקודה כאן, כל אדם נשפט לפי מעשיו בלי הבדל מין גזע וצבע. הנקודה היא שבמערכת הרפואית, בישות הזה, אין ערבים, יהודים, נשים, גברים, חרדים, חילונים, ימניים, שמאלניים. יש בני אנוש עם אנושיות אמיתית מצד נותני השירות מצד מקבלי השירות.

כמו במערכת הזו אין דבר כזה לאומים ואידיאלים הזויים ממה שקורה היום בחוץ. כלומר המדינה הזו שנקרא ישות מערכת הרפואית, לא סובלת מכל מה שאנו סובלים בחוץ. אז למה אנו כל כך מטומטמים בחוץ?

ובכן מה שחסר לנו בגדול היא ההבנה מהי מדינה קפיטליסטית שאנו כולנו כבושים תחתיה. ואחרי שנבין את זה, לדעתי נהיה כמו בבתי החולים. וגם נבין ונשאל על עצמינו אייך היינו כל כך מטומטמים?

מדינה קפיטליסטית מהי?

בגדול מדינה קפיטליסטית פירושו שאין חיה כזו מדינת לאום. כפי שמסביר את זה אבי אבות הקפיטליזם הנאו ליברלית מילטון פרידמן בספרו קפיטליזם וחירות: "בעיני בן חורין, המדינה היא אוסף של בני אדם ולא ישות שמעל ומעבר להם, הוא רואה את השלטון כאמצעי, כמכשיר, ולא כמי שמעניק חסדים, כאדון או כאל שיש להעריצו ולשרתו בצורה עיוורת. אין הוא מכיר בשאיפה לאומית כלשהי, אלא באשר היא ההסכמה בין השאיפות שלהגשמתן פועלים האזרחים כל אחד לחוד. אין הוא מכיר במטרה לאומית כלשהי, אלא באשר היא ההסכמה לגבי המטרות שלמענן נאבקים האזרחים כל אחד לחוד" (קפיטליזם וחירות – מילטון פרידמן)

זה לא רק איזה הסבר משכיל שמילטון פרידמן נותן לנו להבין, זה פשוט המציאות העובדתית שלאף בן לאום היהודי והערבי, אין זכויות יתר במדינה קפיטליסטית. לא רק שאין להם בעובדה במציאות זכויות יתר, הם מראש משוללים = הערבי והיהודי מהכל בכל מכל כל. החוק שאוסר לאגור מים ומי גשם, החוק שאוסר להתנחל בפיסת אדמה לבנות את ביתינו בשביל המשפחה, חל על כולם בשווה.

זה לא בחינם האיסורים האלה במשטר קפיטליסטית. המשטר הקפיטליסטית חושבת שבלי כפיה מראש שכל בני המדינה יהיו בחלוקת העבודה, לא יהיה צמיחה מועילה. מילטון פרידמן באותו ספר מציע אפי' לבטל את הירושה. בטענה שיש בני אנוש שנולדים עם ירושה ואז הם לא יהיו רח"ל בחלוקת העובדה ככה שלטענתו זה לא שוויוני.

המלחמה הבלתי פוסקת של הארגונים הזרים בארץ (כמו המכון הדמוקרטי ישראלי ועוד ועוד) כולל פוליטיקאים (כמו לפיד ועוד ועוד) ועיתונים ועיתונאים, נגד נשות ערביות ונגד אברכי כולל למה הם לא עובדים, בא גם מאותו השקפה קפיטליסטית, שאפי' שני בני הזוג חייבים להיות בחלוקת העובדה. כלומר הם רוצים גם ששני ההורים שיש להם חלוקת עבודה משפחתית = אחד יוצא לשוק לעבוד ואחד עובד בבית, שהם ההורים יוותרו על החלוקה החירותית שלהם ושהם ישתעבדו בחלוקת העובדה הקפיטליסטית.

חשבנו אולי הכפיה הקפיטליסטית בא מרצון טוב של המשטר הקפיטליסטית, כי הוא רוצה שהצמיחה המשותפת שלנו מחלוקת העובדה הכפייתית, יחולק שווה בשווה בין העבדים בחלוקת העובדה. ככה כל בן המשטר, לפחות יזכה בחלקו בעוגת הצמיחה?! אז לא ולא אלא קדחת. כאן נגמר תפקידן של המשטר הקפיטליסטית והכל פתאום נהפך לברירה טביעת (אבי שמחון ועוד). כלומר אסור למשטר על פי דת הקפיטליזם להתערב בחלוקת הצמיחה שהיא תוצאה ישירה מחלוקת העבודה המשותפת של כולנו יהודי כערבים, שמאלנים כימנים, חרדים כדתיים וחילונים. אלא מה? ברירה טבעית!! הברירה הטבעית יקבע מי יהיה עשיר כקורח ומי יהיה עני מרוד.

כלומר שאני כיהודי ואתה כערבי אני כחרדי ואתה כדתי או כחילוני כימני או כשמאלי, כולנו משוללים הכל בכל מכל כל. זה המציאות העובדתית. אנחנו חייבים המון עמל בשביל כסף בכדי ללמוד מקצוע שלא מבטיחה לנו כלום = ברירה טבעית. אנו חייבים לקחת משכנתא לכל החיים בשביל דיור. לשלם ארנונה = פרוטקשן על עצם הזכות לדרוך בכדור הארץ.

אין לנו לאום יהודי או ערבי להישען עליו, יש לנו חוקי ברירה טבעית. והברירה הטבעית באופן כרוני ידאג שהעשירים יהיו יותר עשירים והעניים יהיו יותר עניים. (רק שבעים שנה ממלחמת העולם, ויותר מחמישים אחוז הון אנושי נמצאת בידי אחוז אחד מבני אנוש)

כאן באים ההתקוממויות של העניים ובצדק. אבל הם לא בדיוק יודעים לזהות את הבעיה. זה לא היהודים או הערבים זה לא הימין או השמאל זה לא הדתי או החילוני, זה הקפיטליזם בעצמו. כביכול הברירה הטבעית.

אז מי בכל זאת מעוניין בכל הטירוף הזה של מלחמה בלתי פוסקת של לאומניות בין שני הלאומים. מלחמה של ימניות מול שמאלניות של חילוניות מול דתיות. של ציונות מול חרדיות וכו' וכו'?!

ההון שלטון !!! כלומר יש הרי עשירים כקורח והם רוצים להיות עשירים יותר גדולים ורוצים משטר שישתיק שוב ושוב את ההמונים העניים. ולכן הם צריכים את המשטר. ומי הוא המשטר? פעם ימין ופעם שמאל במשותף עם המפלגות הקטנות ואותם אפשר לשחד. כלומר העשירים נותנים להם כסף.

כלומר קיומו של כל מפלגה מהימין או השמאל והערבי או מהיהודי החילוני והחרדי, כולם באים לדבר אחד, לשרת את העשירים הקפיטליסטים בכדי לקבל מהם פירורים. והם המפלגות האלה מעוניינים במלחמות האלה. אבל אנו בני המשטר הפשוטים?! הערבי או היהודי החילוני או הדתי האישה או הגבר, כולנו לא אמורים להיות כאלה מטומטמים. ויש באמת תחומים שאנו לא כאלה מטומטמים לדוגמא בתחום הרפואה (תראו את תמונת שער המאמר). המערכת הרפואית היא מערכת בדיוק כמו המערכת המדינית. לשניהם יש חוקים ברורים ושיטה ומתודה ברורה. המערכת המדינית כמו הבריאותית לא מכירה בלאומים ולא באידיאלים הזויים ודמיוניים. ולכן אייך אנו מסוגלים להיות כאלה מטומטמים לשחק לידיהם של האינטרסנטיים שהם ההון שלטון כלומר העשירים והפוליטיקאים.

אם יש לנו טענות על חוסר שוויון וכדומה, זה אלא המשטר הקפיטליסטית אשמה בכך. אנו כיהודים וכערבים כימניים וכשמאלנים כחילוניים וכדתיים וחרדים כנשים וגברים, כולנו תחת עבדות הקפיטל. אז למה אנו רבים בינינו לבין עצמינו? למה אנו עושים לינצ'ים על חרדי או על יהודי או על ערבי, מה הם כאינדיבידואלים קשורים לסבלינו תחת משטר הקפטליסטי? בעובדה לכל אחד מאתנו אין כלום וזה מכוון מראש כשיטה כנ"ל שלא יהיה לנו כלום בכדי שנהיה בחלוקת העובדה.

לסיום הגיע הזמן שנהיה יותר חכמים יותר נבונים ולראות את המציאות כפי שהיא. ולא שאינטרסנטיים ישחקו במוחות שלנו כאילו היינו מטומטמים.

כותב בצער רב

max maxmen

<span dir=rtl>6תגובות ל‘מדינה קפיטליסטית ושני עמים מטומטמים’</span>

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s