גזענות?! או אין חיבור בין התרבויות

גזענות?! או אין חיבור בין התרבויותהסלקציה במוסדות החרדים מוצדקת?

מלחמת עולם מתנהלת בעשורים באחרונים במדעי החברה בנושא התפתחות האדם והציוויליזציה.  זעקת הרב וויינרוט זצ"ל בהרצאתו האחרונה בנקודת מפגש ש"לפרא היה קסם. הנבון הסיר את הקסם מן העולם, והעולם נשאר בעירמו", לא נאמר לריק. ספרו של יובל הררי קיצור תולדות האנושות, לא לחינם קיבל פופולריות. ועכשיו ספר חדש טוען לכתר "השחר של הכל: היסטוריה חדשה של האנושות" שמפריך לגמרי את הרעיון שכביכול אירופה הנאורה קידמה את בני אנוש, אלא דווקא הפרא הוא הוא זה שלימד את המערב שוויון וצדק מהי.

מעבר לפולמוס הטהור, המתווכים לא תופסים את הכשל היסודי, שלא משנה מה היה בעבר ואיזה מן מצדי הוויכוח תתקבל כאמת, כל זמן שקיימת ריבון אדם על אדם?! הרוע האנושי תגבר ותגבר עד הכחדתם. כלומר לא צריך לחזור להיות פרא בכדי שיהיה לנו טוב, לא צריך לחזור להיות כילדים ביבשת אמריקה בכדי שתהיה טוב. צריך רק לבטל את הריבונות על האדם ולהחזיר לו – לכל פרט כחוק יסוד טבעי – את הטבע ומשאביה. ככה שכל אדם לא יהיה בחלוקת העבודה בכפיה. ואם כך יהיה, לא יהיה יותר רוע אנושית בעולם. יסודי היסודות של כל הרוע האנושית היא העובדה שכל בן אנוש נולד לטבע בלי הטבע בכוונה תחילה בכדי שכל בני אנוש יהיו בכפיה חלק בחלוקת העבודה. שבני אנוש בכפיה חלק בחלוקת העבודה, ויש מצב וחלום ותקווה שאולי אני זה שאצלי אליל הכסף יכנס הרבה הון אנושי, אז למה לוותר על המשחק הזה?! והחלום הרטוב הזה מחזיק את בני אנוש עבדים לריבון ולחלוקת העבודה, ומכאן כל הרוע האנושית. אבל ברגע שיש לאדם את הטבע וחלק שווה במשאבי הטבע, הוא יבוא לשוק כבן חורין להיות חלק בחלוקת העבודה או שלא יבוא כי נחלתו מביא לו יותר. כלומר השוק החופשי באמת יהיה שוק חופשי ולא כהיום שכולנו בשוק בכפיה ולא פלא שהיזם חונק אותנו בשוק.

אז אם החוקרים מתגעגעים לפרא או לילדים, הם צריכים להבין את היסוד הזה. הם היו תרבויות טובות כי כל פרט מחלקי השבט והקהילה והחברה היו בני חורין.

כבני חורין, באמת צריכים מוח ענק. אני אומר את זה כי יובל הררי ועוד, דנים בכך למה לאדם יש מוח גדול אם האדם המודרני בקושי משתמש עם מעט מוח?! כלומר אם אנו מניחים שהאדם הנבון הוא הנבון והפרא הוא הפרא, אז אייך אבולוציונית דווקא אצל הפרא קיבלנו מוח ענק, מה שאין כן הנבון כמעט שלא משתמש עם המוח שהאבולוציה נתנה לו.

ובכן אנו לא לחינם צריכים מוח ענק. כי אז אין ריבון משטר וגננת עם שוטר שאומר לנו תמיד מה ואייך ומי ומתי, אלא כל פרט בחברה חייב להיות מלומד ואינטלקט ומעוצב חינוכית בעצמו. המוח הגדול הורישו לנו אבותינו דווקא משום כך שהיו בני חורין וכבני חורין היו צריכים להיות בעלי אחריות ומלומדים וכו' וכו'.

מנגד, כל ריבון משטר ומדינה, לא יכולה לאפשר כזו עצמאות של נתיניה. הרי כל המערכת הדטרמיניסטית הזו תתפרק לה בפרצוף. הרי כל מערכת דטרמיניסטית דורשת מכל חלקיה להיות רובוטים דוממים = צייתניים. ולכן המדינה לא תאפשר להשתמש עם המוח. מכאן שהמוח של בני המשטרים תמיד ריק.

ביהדות נטען שחירות האדם פלוס הטבע כקניין פרטי וחלק שווה במשאבי הארץ כפי תקנות יהושע בחלוקת הארץ, תביא לכל פרט את הגאולה. ואפי' נאמר והסירותי מחלה מקרבך. כלומר התפתחות הרפואה היא תוצאה של חירות האדם. וכנודע בתורה\במקרא על שני דברים מבוטחת אריכות ימים, על כיבוד הורים וזקנים ורחמים אפי' על בעלי חיים. והנה עינינו הרואות שתמיד שני אלה הם הטריגר של התפתחות מדעי הרפואה.

עכשיו אפשר להגיע לעיקר נושא המאמר.

אמרנו שבני חורין צריכים מוח מלא ומנוצל היטב. אמרנו גם שתמיד המשטר ילחם נגד עצמאות האדם ויטען כלפיו, שבלעדי השוטר\הריבון\המשטר\הגננת הילדים שלך לא בטוחים בעולם הזה, רח"ל כי מסתובבים בכל מקום ובכל פינה, פדופילים ורוצחים ופושעים וכו' וכו'. בקיצור המדינה רוצה אותנו חסרי מוח.

למה בני חורין צריכים מוח מלא? כי אנו צריכים את הניסוי וטעייה, לא רק של עצמינו שהיא בסך הכל כארבעים שנה, אלא אנו רוצים את כל הניסיון חיים של כל הדורות לפנינו. כלומר כל בן חורין סוחב עמו את כל הניסיון של אבותיו זה אלפי דור ודור. בני המשטרים צריכים להיות דף חלק בכדי להכניס שם רק את תוכנת המערכת. בני חורין חייבים להיות מלאים עם ניסיון החיים של אבותיהם.

אז הבנו עד עכשיו שני דברים יסודיים. 1, בני חורין חייבים למלא את המוח עם ניסיון החיים של כל הדורות מלפניהם. 2, למשטר זה אסון כי ככה בני המשטר יהיו רח"ל עצמאיים, ואז אייך השרלטן או העיתונאי החצר יוכל להכניס שם את הזבל שלו?!

כל היהודים מכל העדות ב"ה מלאים עם הרבה מסורת. אבל יש תרבויות אצל היהודים שדווקא מול המערב, יש להם הרבה מאוד ניסיון. מה עוד, היהודי החילוני בגד ביהודים והקים עליו ריבון אדם על אדם. וככזה, גדל לנו דור שלם של שבעים שנה, של חסרי מוח שצריכים גננת\משטר. ב"ה הרבה מהם חזרו למסורת בעקבות הרב עובדיה זצוק"ל ומפלגת ש"ס. והנה הם רוצים להתבולל בתוך התרבות המסורתית המקורית, מה שנקרא עטרה ליושנה.

כלומר יש לאחינו אשכנזים שני פלוסים גדולים, האחד: הקירבה לאדם הנבון מאז אפלטון והיוונים ואירופה בעת החדשה. כלומר המלחמה מול מדינת אפלטון עד ימינו אנו, נתנה להם את הניסיון הרב. השני: הם גם לא היו בני משטרים אצל אחינו החילוניים.

בכדי להמחיש לנו את הנושא בפשטות. אני אספר לכם סיפור.

פעם ישבתי עם חברים והתווכחנו על הסלקציה במוסדות, בכללי, לא רק כלפי אחינו הספרדים. וטענתי בתוקף שחייבים גם להכניס את אחינו הספרים לת"תים שלנו. ואז אשתי התערבה וסיפרה לנו סיפור. אמי תמיד הבית שלה פתוחה לכל דכפין בשבתות ובחגים. פעם התארחו משפחה של בעלי תשובה מאוד מאוד צדיקים ותמימים. והנה אחד הילדים מספר בחגיגות שהשבוע היה ארוחת ערב חגיגית בבית  כי האימא הלכה למקווה וכולנו התפללנו שהיוולד לנו בן זכר תלמיד חכם וכו' וכו'.

מספרת אשתי שאימא כמעט נשבעה שיותר היא לא מכניסה לבית משפחות מתרבות לא שלה. הם עוד עלולים להרוס לה את כל החינוך של בני ביתה.

מי שלא מכיר אני אתן קצת רקע. אחד מיסודות התרבות האשכנזית היא לא לתת מודעות לילדים לפשעים או לדברים שהם לא צריכים עוד לדעת. כלומר הנחה היא – שהתברר מדעית כנכון, שקודם המוח צריך להיות מעוצב כטבע שני, ורק אחר כך אפשר לתת לו או ניתן לו את החופש להיות מודע לכל. הפלוס היא שהילד כבוגר כבר מעוצב נכון.

עוד סיפור שנבין כמה היסוד הזה מושרשת אצל אשכנזים.

כחוצניק לא ראיתי בעיה לגור בשכונה מעורבת של חרדים וחילוניים. ובאמת אחרי החתונה גרתי בשכונה מעורבת והיה לי שכינה חילונית אשכנזייה שמאלנית טהורה, היא ובעלה, עם כל הסט המשלם של השמאל. יצא לי פעם שהייתי צריך מכשיר שאין לחרדים. ודפקתי אצל השכנה הנ"ל וביקשתי ממנה טובה והיות שאין לנו את המכשירים האלה האם אפשר לצפות במכשיר אצלה. והיא: גם לנו אין מכשיר כזה בבית – היא עונה לי בשיא הרצינות. אני כזה מופתע לגמרי והיא מתחילה לתת לי נאום פילוסופי בחינוך ילדים. אני: תגידי שמעת בזמן האחרון איזה דרשה של רב חרדי? הנאום שלך נשמע לי ממש כמו הנאומים של הרבנים שלנו.

אחרי הסיפור הזה נפל לי האסימון בנושא כאוב בחברה היהודית בארץ. ואני מדבר על ההבדל בהשכלה בין העדות אצל החילוניים. פרופ' בוזגלו טוען כלפי הבעיה הכאובה הזו שעדות המזרח נשארו יתומים והנה דבריו "אידאולוגיות המתחדשות, תמיד לא אהבו את המושג המשפחה. מאפלטון ועד הקיבוץ ועד הציונות, לא אהבו את מושג המשפחה, הם רצו להפריד את קשר הדם בין ההורים והילדים, ואז נוצרה איזה טרגדיה שנהיינו יתומים."

ובכן המשטר חייב לטמטם את נתיניה כנ"ל (תשמעו אך ורק מה ששרלטני המשטר ועיתונאי החצר אומרים לכם). האשכנזים החילוניים היו מושרשים כבר מאירופה היהודית כנ"ל, לא להיות  כל כך תלויים בגננת המשטרי – עובדה שגם הם מגבילים את עצמם כלפי כל מיני מכשירים מזיקים לילדים כנ"ל מסיפור השכנה שלי. הספרדים שהפשיטו אותם מהמסורת בכוונה תחילה וגם לא ידעו אייך להילחם נגד, ולא היו משורשים עם הגן האנרכיסטי שלנו האשכנזית?! הם נפלו כמו זבובים מול הגננת המשטרית, ככה שבאמת נשארו יתומים כפי שזועק בצדק פרופ' בוזגלו: "ואז נוצרה איזה טרגדיה שנהיינו יתומים"

הבגידה של החילוני ביהודים באקט של הקמת ריבון אדם על אדם על היהודים?! היא בגידה בכפליים. כי כנ"ל עם סיפור השכנה שלי אנו רואים ומבינים למה הם לא יתומים. כלומר הפכו את אחינו הספרדים ליתומים והם האשכנזים נשארו עם הגן האשכנזי האנרכיסטי שלא מאפשר למערכת לטמטם אותם מכאן הצלחתם במדעים וכו' וכו'

נחזור עכשיו לנושא שלנו

אני מתעקש לומר שוב ושוב, הסלקציה החרדית במוסדות מול בנים מוכשרים ולא מוכשרים ההפרדה בין ילדים בגלל שהם צריכים חינוך מיוחד, זה נאציזם קלסי שתביא לתקומה היהודית אחרי השואה, לשואה חדשה. שלא נשלה את עצמינו, כל התקומה הגדולה שלנו החרדים מאז השואה, הכול תרד רח"ל לטמיון אם רח"ל נמשיך עם הסלקציה הנאצית הזו.

וזה נכון גם כלפי הסלקציה מול אחינו הספרים. אסור שיהיה דבר שכזה. וזה מלחמתי זה כמה עשורים.

אבל אם אחינו הספרדים יתעקשו להישאר יתומים?! אין מנוס לעשות את הסלקציה!!! אני אומר את זה בצער רב.

שני דברים חסר לכם (בלי הכללה כמובן), האחד, המושג הזה שעיצוב הילד כטבע שני, חייב להתבצע בכך שאתה מונע ממנו מודעות לפשע ולתרבויות זרות. אם לא תעמדו כמו האשכנזים עם חומות עבים מול כל מה שיש בחוץ, הילדים שלכם עוד יקלקלו את כל עמלינו וסיפור המקווה לעיל ממחיש את הנושא כאן במדויק. ולכן אין מנוס לעשות סלקציה עם כל הכאב.

השני: המלחמה מול הגננת המשטרי. אין לכם ניסיון ואני מוכיח את זה מתמונת השער של העיתון שלכם יום ליום (ראו את תמונת המאמר מאחורי הטקס שלי). הלכתם שולל אחרי עיתוני חצר כמו ישי כהן ואתר כיכר השבת. אתם לא קולטים שלא חינוך ילדיכם בראש מעיינם אלא להשאיר אותכם יתומים כמו שהאשכנזים החילוניים עשו לכם בזמנו בקום המדינה. לא ישי כהן ולא הגננת שהוא מדבר בשמה, יכולים להציל את ילדיכם מפגיעות מיניות. ההוכחה הוא פרשת גל אוחובסקי. במשמרת של הגננת המשטרי, בקודש הקודשים של הלאטבים, הגננת לא הצליח לשמור ילדים מפגיעות מיניות, אז מה באים לנו ישי כהן וכל עיתונאי החצר של הגננת למכור לנו?

גם אתר צריך עיון המתחזה לאתר חרדי גם מנסה לגייס נפשות בשביל הגננת המשטרי כביכול מתוך דאגה מפגיעות מיניות. הוא מציע את המוסמכים משלהם לחנך אותנו. ואני הגבתי ושאלתי אותם: שוטי עולם על ידי מי אתם מוסמכים?

לסיום:

השיטה היהודית היא עיצוב הילד עד שהמוח מעוצב כטבע שני. עושים את זה עם כמה שאפשר למנוע מודעות לשום רוע אנושי. ולכן לעולם ילדים לא מודעים למה שקורה אפי' בבית. ק"ו שלא מדברים על פשעים בבית. ובן בנו של ק"ו לא כותבים בעיתון על נושאים כאלה. לא מדברים עם ילדים על נושאים כאלה.

תחזרו למסורת, ומה שנשכח מכם בגלל הגננת המשטרי, אפשר ללמוד מהאשכנזים שהגננת המשטרי לא הצליח לכבוש בזמנו. ואז אפשר להתבולל בכיף, ולהילחם נגד הסלקציה הכביכול גזענית.

אבל אם תתעקשו ללמוד אצל המערב אייך לחנך ילדים ואייך למנוע פגיעות מיניות שכנ"ל אין להם הצלחה?! אז תישארו יתומים כפי שנזעק בצדק פרופ' בוזגלו לעיל "ואז נוצרה איזה טרגדיה שנהיינו יתומים" ואז הסלקציה האשכנזית תהיה צודקת ולא רק צודקת אלא זה יהיה שאלה של חיים ומוות. תחשבו שוב על מקרה המקווה לעיל ותבינו שאי אפשר לחבר בין שני התרבויות אם זה המצב.

תגידו לי אתם, יש מצב אחרי שבת כל הילדים הספרדים יודעים את פרשת חיים ולדר (שאני משוכנע שזה לא נכון, אבל אפי' שכן), כי ראו את זה בעיתון שלכם. והם באים לתלמוד תורה מול הילדים שלי שאני מונע מהם לדעת דברים כאלה. אתם מבינים?! אתם הורסים לי את כל עמלי ועמל אבותיי זה אלפי דורות. למה לעזאזל? אתם מבינים? זה לא גזענות זה פשוט הצלת נפשות ואם אתם לא עמי אני אברח, או שהרשעים יזרקו את ילדיכם מהתלמוד תורה, ואני אשתוק באין ברירה.

נ.ב. צדיק אחד בטוויטר הזכיר לי עכשיו את נושא נשים בפוליטיקה שנדמה לו שהספרדים הולכים להיכנע לשטות המערבי הזו. אבל נעסוק בנושא בהזדמנות אחרת משום קוצר הזמן

כותב בצער רב

Max maxmen

<span dir=rtl>3תגובות ל‘גזענות?! או אין חיבור בין התרבויות’</span>

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s