המוח הריק של יועז הנדל – פשר המושג עגלה ריקה\מלאה

המוח הריק של יועז הנדל – פשר המושג עגלה ריקה\מלאה

הפעם ברשותכם זה יהיה קצר מאוד.

הרקע

גדולי ענקי היהדות שלעולם לא נפגשים עם פוליטיקאים (ונסביר את זה בהמשך למה באמת אנשי דת אין להם שיג ושיח עם פוליטיקאים), טרחו לעלות בעצמם אל הפריץ = יועז הנדל. בדרך כלל בכל אומה ואומה עליה כזו של מכובדי הדת אצל הפריצים של המשטר, יש לפריצים אינטואיציה טבעית לכבד אותם. וככה באמת נהוג בכל התרבותיות אפי' בעולם השלישי.

לא זה מה שקרה בעליה של גדולי וענקי היהדות אצל יועז הנדל. הריק מוח הזה התחיל לדבר על העגלה המלאה שלו. דיבר כאחד הבריונים עם גסות רוח. בקיצור שכונה וסליחה מהשכונה.

לא יודע מה הביא אותו לדבר על העגלות, אולי כפריץ שרלטן בגרוש הוא מרגיש ומדומיין שהוא בן גוריון ויש לו עוד חוב להחזיר לחזו"א?! בכל אופן מתברר שלאדם הזה יש אולי קופסה (אפשר לראות בתמונה שקופסה יש) אבל היא לגמרי ריק מתוכן.

אבל לגולשים אני מרגיש חייב להסביר בקצרה את המושגים וככה נבין למה ליועז הנדל אין מוח בקופסה.

עגלה ריקה\מלאה – המושג

יש לכאורה שני שיטות חברתיות באנושות

יש את בני המשטרים שזה הריבונות עם השוטר ורובה. ויש בני חורין שמתנהלים עם חוקה\תורה והלכה בלי ריבון עם שוטר ורובה.

כל איש דת במיוחד ביהדות, כביכול מחזיק את חסידיו, עם חכמתו עם האידיאלים ועם ערכים והצדק והמשפט וכו' וכו' = עגלה מלאה.

כל שרלטן משטרי מה שנקרא פריץ, מחזיק את נתיניו בכפיה עם שוטר עם רובה. כלומר אזרח נולד אזרח בכפיה מה שאין כן דתי יש לו בחירה לא להיות דתי וההוכחה היא העבודה שרוב רובו של היהודים הם חילוניים וככה בכל דת אחרת.

השאלה היא למה? למה באמת בני המשטרים הם תחת ריבון אדם על אדם?! מה שאין כן הדתיים דתיים מרצון.

על כך מגיע התשובה של החזו"א לבן גוריון: תפנה את הדרך לעגלה המלאה. כלומר שבן גוריון רוצה משהו מבני אנוש שלא צריכים ריבון עם שוטר ואכיפה, לטובת בני המשטרים, האינטואיציה הטבעית של המנהיג היא לפנות את הדרך לטובת אלה שלא צריכים אותו כריבון עם אכיפה. הרי למה בן גוריון צריך ריבון ואכיפה? כי הוא חושב ומניח שנתיניו צריכים את זה, אחרת הם לא יצייתו לחוקיו. הנה החזו"א כאיש דת לא צריך את זה. כי המציאות מוכיחה שהנהגתו היא הנהגה צודקת, אחרת אף אחד לא היה עמו בקהילתו.

יועז הנדל יושב בדיוק בכיסא של הריבון. הוא קיבל את הכוח הזה מבני המשטרים שלא מסוגלים להתנהל בלי שוטר עם רובה. הוא אומר לילדיו הנה יש שוטר. כלומר הוא מראש אומר לילדיו שאין לי אימון בכם ולכן אני הריבון עם השוטר ועם רובה. כלומר הוא יושב בדיוק על אותו עגלה המדוברת = העגלה הריקה.

עולים אליו גדולי וענקי היהדות. שעצם זה שהם מבזים את עצמם לעלות אל הפריץ, מוכיח כמה הם מלאים והוא הריק מוח. הרי אדם נאור מתחילה לא היה מכניס את האף אצל הבני חורין שלא צריכים אותו כריבון. הרי חייב להיות לו מודעות עצמית מינימלית שעצם זה שהוא ריבון על בני אנוש ונתיניו מסכימים לזה, מוכיח שהחברה הדתית היא חברה ברמה יותר גבוה. ולכן מתחילה לא היה מכניס את האף לשם.

אוקיי בטעות הוא מכניס את האף לשם. אבל עכשיו שגדולי ענקי היהדות עולים אליו, אולי תבין את חומרת המצב מבחינתם?! הם משפילים את עצמם לעולת אליך, אייך אתה לא מבין את הסיטואציה?!

אוקיי אתה גם זה לא מבין. אבל אייך הגעתה לעגלה הריקה\מלאה?! גם את זה אתה לא מבין?!

לסיום:

עגלה מלאה = בני אנוש שלא צריכים ריבון עם שוטר ורובה = מתנהלים בלי אכיפה בכפיה.

עגלה ריקה = בני אנוש בגלל ריקנותם, צריכים ריבון אדם על אדם עם שוטר ורובה = אכיפה בכפייה.

יושב לו הריק מוח על הכס הריבוני וזועק אני לא עגלה ריקה?! מה זה אומר עליך יועז הנדל?! אין מנוס הקופסה שלך ריקה מתוכן.

ובכן עכשיו נבין למה באמת אין שיג ושיח בין פוליטיקאים ונציגי השלטון לבין ענקי הדת. נבין גם למה מנהיג נאור אצל בני המשטרים, דווקא מכבד את ענקי הדת ואת הדתיים.

כותב בצער רב

Max maxmen

<span dir=rtl>4תגובות ל‘המוח הריק של יועז הנדל – פשר המושג עגלה ריקה\מלאה’</span>

  1. בכוונה לא הזכרתי את זה, כי כל אחד יכול לטעות בפרטים טכניים (נדמה לי המהר"ל שואל אייך אפשר למצוא אפי' אצל הגאונים\ראשונים טעויות מביכות בציטוטים של פסוקים בתורה ומשנה ותלמוד. ועונה המהר"ל שהקב"ה מכשיל אותם בכדי שכולנו נבין שלעולם אדם הוא אדם וזה טבעי לטעות), אבל לא לדעת מושגים ומשמעויות של מושגים ועוד לדבר עליהם כאילו הוא כן מודע למשמעויות של המושג?! זה מראה באמת על גס רוח וריק מוח.

    אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s