ארנדט לסגל: welcome to the club

חנה ארנדט לאראל סגל: welcome to the club ברוך הבא למועדון

חנה ארנדט לאראל: שמעתי את המונולוג האישי שלך ( המונולוג של אראל | טור אישי במיוחד:) ואין לי מה לומר לך אלא רק זאת welcome to the club   

אתה מתלונן שם על חברי ילדות, חברים של עשרות שנים, שבגדו בך ולא רוצים יותר להיות במחיצתך. אותו דבר בדיוק קרה לי בימים שסיקרתי את משפט אייכמן. חברים בלב ובנפש עשרות שנים, בגדו בי ותקעו לי סכין בגב באכזריות. אליך – אראל היקר, עוד לא שלחו את בריוני המוסד לאיים עליך. אלי בריוני המוסד הגיעו עד אמריקה במקום המסתור שלי לאיים עלי לא לפרסם את ספרי הנודע = הבנאליות של הרוע. אה שכחתי לספר לך שגם בארץ החופשית אמריקה הייתי חייבת לברוח למקום מסתור = הבנאליות של הרוע בפעולה. זה עוד לא קרה לך, נכון? מה לא אמרו עלי, שאני שונאת את העם שלי בשר ובשרי שלעולם – בניגוד לאחרים (ובעיקר הישראלי העכשווי), לא התכחשתי לעובדה שאני יהודייה ותמיד התגאיתי בהיותי יהודייה. אני כניצולת שואה חזרתי לאירופה לעשות הכל ובעמל רב בשביל גרשם שלם שדווקא יהודי ארץ ישראל יקבלו את העיזבון של קורבנות השואה. ואחרי זה תקע לי סכין בגב והסית נגדי כאילו אני זה ששונאת יהודים שונאת את העם היהודי?! אין לי אהבת ישראל?! אני אספר לך סוד – אראל היקר, ולא תספר את זה לאף אחד. גרשם שלם לא היה אינטלקטואל אמיתי הוא היה מהסוג הישראלי הטיפוסי העכשווי – שיש להם את העזות מצח לדבר פילוסופיה ויהדות או בכל תחום אחר בזמן שאין להם שום מושג ירוק – שאוהבים להיות ליד הגדולים ליד האינטלקטואלים אולי מישהו יחשוב עליהם שהם גם אינטלקטואלים. גרשם שלם היה קרצייה בסלונים האירופאים שלנו. לא, הוא לא היה שם בשביל ללמוד ולהעמיק אלא כמו הישראלי הטיפוסי העכשווי שרצה רק את התואר "אינטלקט" בלי התוכן. כמו אסא כשר שתמיד אהב לשנורר מאינטלקטואלים רבים ולבסוף גילה לנו שהוא ספינר ישראלי קלסי אנטישמי.

בדיוק מה שהשמאל הישראלי והחברים שלך עושים לך ולכל ימני ויהודי מסורתי = רצח אופי?! ככה עשו לי רצח אופי שכאמור לעיל הייתי חייבת לברוח למקום מסתור. עשרות בשנים החרימו את ספרי בארץ ישראל (רק לאחרונה תרגמו את ספרי לעברית). כל החברים שלי בגדו בי, חברים אמיתיים, שהיו חברים בלב ובנפש, בגדו בי. ולא רק בגדו בי אלא גם החרימו אותי ואת ספרי. ולכן אני אומרת לך   "welcome to the club"

אבל – אראל היקר, בעקבות זה למדתי להבין את הבנאליות של הרוע ואת העומק של הטוב = רק בטוב יש עומק (חנה ארנדט). בעקבות זה כתבתי את ספרי הבנאלית של הרוע. כלומר כפילוסוף כאדם חושב כל מקרה בחיים שלי חייבת ללמד אותי משהו. ומהמקרה הזה – אייך חברים בלב ובנפש יכולים לבגוד בי באמצע יום בהיר – למדתי להבין את הבנאליות של הרוע.

והחלטתי להסביר לך בטוב טעם את המושגים האלה ולהסביר לך למה הרוע הוא בנאלי מה שאין כן הטוב הוא עמוק. אבל לפני שנתחיל אני חייבת לומר לך שלא השמאל הישראלי ולא כותבי עיתון הארץ (שהבוס שלהם מכה את הג'יגולו שלו בלי לתת דין וחשבון), מדברים מגרוני, מהסיבה הפשוטה שהם פשוט בורים ועמי ארצות בפילוסופיה בכלל וביהדות בפרט ובן בנו של ק"ו הם בורים ועמי ארצות בהבנת המושגים הפילוסופים שלי כמו הבנאליות של הורע ורק בטוב יש עומק. תשאל מנין לי? שאני רואה את השפחות באדום אני נזכרת בעליית הנאצים בגרמניה ובאנטישמיות ובתעמולה הנאצית. שאני שומעת את הדיבורים של אנשי השמאל נגד היהודי האותנטי החרדים בל"ז, זה מזכיר לי את תקופת הנאציזם באירופה.

אני משוטטת עכשיו בארץ הקודש ולא מאמינה שכל כך מהר כל נבואותיי מתגשמות. כל ישראלי שמאלני וישראלי מהמרכז, פתאום נהיו חברי כת שאשכרה מאמינה שכל אישה יהודייה אותנטית היא שפחה ולכן צריך לתלות את כל היהודים האותנטיים על כבל הרכבת. המיצג הזה של שפחות באדום היא היא הבנאליות של הרוע בפעולה. הרי אם נתמקד במיקוד חד לנשים האלה, לא נראה בהן רוע ואפי' לא שנאה, הן באמת ובתמים מאמינות שאישה יהודייה אותנטית היא שפחה. זה מה שראיתי באייכמן (אפי' שאתה מתכחש לכך במונולוג אחר. אני זה שקראתי את כל העדויות של אייכמן ולא אתה, אז קצת צניעות לא תזיק לך. מה שאתה לא מבין – אראל היקר, שאפי' שתוכיח שאייכמן עצמו שנא ורצה להשמיד וכו' מה יכול אדם יחיד לעשות? כל אלה שאומרים שצריך לתלות את היהודי האותנטי על כבל הרכבת. גם לא יכולים לעשות זאת ולא חושבים לעשות זאת אפי' שיש להם שנאה כלפי היהודי האותנטי. זה הטענה הפילוסופית שלי שלא הרצון של היחיד והשנאה של היחידי יכול לעשות הלכה למעשה כזה רוע כמו השואה. רק זהות דמיונית יכולה לעשות דבר שכזה. ואם רק זהות דמיונית יכולה לעשות דבר כזה, כל פרט בזהות הדמיונית הזו, לא בהכרח חייב להיות רשע או שונא כמו שכל הנשים בתלבושת השפחות לא באמת רוצות לרצוח את היהודים כי היהודים כביכול משעבדות את נשותיהם לשפחות. ולזה קראתי הבנאליות של הרוע. נרחיב בהמשך להסביר בטוב טעם את המושג בנאליות של הרוע וכו').

אתה – אראל היקר, במונולוג אחר בשם "בסוף כל משפט שאתם קוראים ב"הארץ" מסתתרת הוגה יהודייה נרקיסיסטית ממוצא גרמני" (תתבייש לך, אני נרקיסיסטית?! אני ממוצא גרמני?! אני שלעולם לא התכחשתי שאני יהודייה אפי' שאת האנטישמיות פגשתי כבר בגן הילדים ובבית ספר שלי ובשכונה שלי, אתה מעז לטוען כלפי שאני ממוצא גרמני במקום לומר שאני יהודייה גאה? הרי ברור למה אתה אומר שאני ממוצא גרמני = הבנאליות של הרוע. אתה מוכן לראות בכל חילוני – אתאיסט ששונא יהודים אותנטיים ושמתכחש בזה שהוא יהודי – כאח שלך, אך ורק בגלל שאתה מדמיין שהוא בזהות שלך שנקרא ציונות. אבל אותי שאני לא מתכחשת בהיותי יהודייה אלא מתגאה בזה, אני שלא כופרת באלוהי היהודים אלא להפך אוהבת אותו אהבת נפש. אני זאת ממוצא גרמני ולא יהודייה?! אלה האחים שלך בזהות הציונית הם הם ממוצא יהודית בעיניך?!). אתה מספר לצופים שלך, שהשמאל הישראלי מדברת מגרוני, ומשתין עלי בעזות מצח, בלי שתבין בכלל את הגותי שהיא אגב הגות יהודית אותנטית (נוכיח את זה בהמשך). השמאל הישראלי ואנשי מרכז מדברים מגרוני?! למה אתה חושב הם חזרו עכשיו לדגל? אתה והימין כולו כולל הפוליטיקאים החרדים לא מבינים את המצב ואת האירוע העכשווי. ועל זה בדיוק כתבתי את הספרי בנאליות של הרוע. שאני רואה את הדגלים בידי השמאל ורואה את המיצג של נשים השפחות, אני מקבלת חום, כי אני רואה את השואה בא על היהודים שוב פעם. והפעם על ידי יהודים – סליחה על ידי פנאטים ממוצא יהודים. ולא רק השמאל יעשה שואה, אלא אתה בעצמך וכל אנשי הימין יהיו שותפים ביחד עם השמאל בהשמדת היהודים האותנטיים.

אתה – אראל היקר, צוחק עכשיו ממה שאמרתי עכשיו, ואתה יודע למה אתה צוחק?! כי אתה לא מבין את הבנאליות של הרוע. כן כן הרוע היא כל כך בנאלית שאפי' כשאתה וחבריך שי גולדן בעכשיו 14 יוצאים בהפגנתיות נגד שנאת יהודים אותנטיים\חרדים, אתם עוד תתנו יד להשמיד את היהודים האותנטיים. תתחברו ביחד עם השמאל להשמיד ולהרוג את היהודים האותנטיים. זאת אני רואה בנבואתי וזאת ניסיתי לתת לבני אנוש אחרי השואה וחורבן אירופה כולה, חורבן אירופה היה לא רק חורבן פיזית אלא חורבן רוחני וחורבן מוסרי, של כל עמי אירופה.

עד כאן כתבתי מיד אחרי המונולוגים שלך עלי, ועל חבריך מהשמאל שבדגו בך, ועצרתי לכתוב כאן ולא גמרתי לכתוב את המאמר הזה. היום בימים האחרונים ששמעתי אותך במונולוגים וראיתי שהנה זה מתחיל – אראל סגל היקר הולך על היהודים האותנטיים, כלומר אתה כבר מדקלם את ה"שוויון בנטל" מול היהודים האותנטיים?! אמרתי לעצמי שאני חייבת לגמור את המאמר ולפרסם אותה.

וזה דבריך היום (אור לר"ח ניסן פ"ג): וכמובן יש את החרדים, זאת שנאה עתיקה בת מאתיים שנה,, לא עתיקה, אבל בת מאתיים שנה (אתה רציני? זאת שנאה עוד ממדבר סיני מול משה רבינו ושבט לוי ובהמשך שהעם רצה מלכות בזמן שמואל הנביא. וכמובן הצדוקים בבית שני ולכל אורך ההיסטוריה. זה אצל היהודים פנימה. בחוץ, האנטישמיות?! זה עתיקת יומין מאז אברהם אבינו נגד הזהות הדמיונית של נמרוד = הדגל שנגד זה אנחנו עושים ברית מילה. ראה ברית מילה בשביל מה?). ואני לא אתמם,,אני לא אתמם, הדרישה לשוויון בנטל אינה דרישה לא מוצדקת, היא מוצדקת ויש מקום לדרוש גם מהחרדים חשבון נפש ופעולה למען העתיד של כולנו.

שלשום במונולוג אתה אומר: וזה לא שאין מקום לביקורת – אפי' חריפה, על החברה החרדית, וגם הדרישה לשאת בנטל הוא ערכית ומוצדקת, רק מה, בשנאה ואיומים ובכפייה לא נגיע רחוק ולא נצליח.

גם שי גולדן – במונולוג בשם אחיי החרדים נמאס לי מההסתה נגדכם, אומר: גם אם המסע שלהם לתוך הישראליות אינו דומה,,,, הם ישראלים לא פחות ממני וחשיבותם להווה כאן וגם לעתיד היא קריטית וגורלית והיסטורית,,,, הם מהירים לי את העתיד כי העתיד של המדינה הזאת יונח על כתפיה של הקהילה הזאת יותר ויותר עם השנים, חשוב שכולנו נבין זאת שעתיד של (מדינת) ישראל, ועתיד החרדים תלויים זה בזה.

וגם שי היקר אומר באחד המונולוגים שלו שיש לו ביקורת קשה על החברה החרדית.

הבנאליות של הרוע

תשים לב אראל היקר. מה המטרה העילאית שלך שבגלל זה אני כחרדי לדעתך צריך להקריב את זרעי למולך? כן כן, דגל = מולך. ריבון אדם על אדם אפשרי אך ורק שיש זהות דמיונית. הרי ברחוב אחד מול השני אף אחד לא יכול לומר לשני כלום, בוודאי לא לשכנע אותי להקריב את זרעי למולך שאסור לי מהיהדות ואסור לי מוסרית מול הבן הרווק או הבת הרווקה (בתולה נקראת בתולה כל זמן שאין לה ילדים אותו דבר רווק נקרא רווק כל זמן שאין לו ילדים) להכרית אותם מעולמם (כל רווק שמת הוא נכרת מעולמו. הרי עולמו של אדם זה צאצאיו לנצח והגותו לנצח על ידי צאצאיו ותלמידיו. וזה הרווק שהוא במקרה שלי ימות רח"ל בלי להשאיר זרע). ואסור לי פרקטית הרי הרווק הזה לא הולך להגן על קניינים שאין לו. ואם הוא הולך להגן על קנייני המשפחה כלומר על הבית של ההורים, אז קודם כל רבע מהמשפחות היום במדינת ישראל גרים בשכירות. ואלה שיש להם קניינים, שההורים יגנו על קנייניהם  ולא הרווק המסכן הזה שהולך למות ולהיכרת מעולמו האישית.

זה דוגמא של רוע מטריף = הורים הורגים את רווקיהם הם, את נצחיותם הם, את כל עמלם, למען מה? לא לטובת הילד עצמו אלא על קנייני הוריו אם בכלל, הרי במדינה קפיטליסטית רובם לבסוף לא יצליחו להשיג אפי' בית.

שני בני אנוש – אישה וגבר, כורתים ברית לכל החיים = חוקי המשפחה, עם כל הכרוך בכך, הכל בכדי ליצור חיים ואגב זה לזכות לנצחיות החיים מה שנקרא עולם הבא הפשוט\כפשוטו. והם מוותרים על הילד הזה למען מה? למען בית וארץ שכל כולו של הבית וארץ הם צריכים בשביל הילד הזה. אז הם הולכים להרוג אותו על הבית ועל הארץ?!

עכשיו אראל היקר תעצור כל הורה כזה ותבדוק אותו, ותראה שהוא אדם טוב נורמטיבי ומוסרי וערכי ביותר ואפי' צדיק גמור, אז אייך לעזאזל הוא מקריב את זרעו למולך? זה כוונתי שהרוע היא בנאלי. הרוע לא עמוק ולא מהותית שכביכול היא בא מכוונת זדון. לא ולא, ההורים האלה עושים רוע בלי להבין שזה רוע אלא להפך, הם מדמיינים שהם עושים דבר נעלה ועילאית.

ההורים האלה שהם רואים אותי כחרדי ואת זרעי חופשיים, זה מטריף אותם. אחד ינסה בכוח (בג"ץ וממשלת האחדות של נתניהו ולפיד בזמנו), ואחד כמוך יאמר שלא נצליח בכוח ובכפיה "בשנאה ואיומים ובכפייה לא נגיע רחוק ולא נצליח" כלשונך במונולוג הנ"ל.

אתה ושי גולדן היקר, אולי אוהבים חרדים, אוהבים יהודים אותנטיים, אבל יש לזה תנאי שהחרדי יהיה לבסוף ישראלי ויכרע וישתחווה לדגל וישלח את זרעו למולך וילמד את צאצאיו ליבה בכדי להיות הון אנושי לדגל. והיות ששניכם ביחד עם השמאל החדש מחזיקים בדגל וזאת הזהות הדמיונית והעילאית שלכם, אז לבסוף תעשו ליהודי שואה למען כבוד קדושת הדגל.

אתה לא מאמין בזה, ומקלל את השמאל שחושד בכם שאתם רוצים מדינת הלכה, אבל גם אני חנה ארנדט וכל יהודי אירופה וכל האינטלקטואלים באירופה, גם לא האמינו שהשואה אפשרית. תאמין לי אף אחד לא ראה את זה בא חוץ מגדולי היהודים האותנטיים כמו ר' אלחנן והחפץ חיים.

תבין, לא תשמידו את היהודי האותנטי כי הוא רוצה מדינת ההלכה (מה שטוען השמאל). ההפך, תשמידו אותם כי הם לא חולמים את חלום הזהות הדמיונית שלך. כלומר בזה אתם הימין ביחד עם השמאל שווים. כלומר יש לכם זהות דמיונית אחת. נכון שעד היום השמאל התכחש לדגל. אבל לא עוד, גם השמאל כבר לוקח את הדגל לידיו (זה מפחיד אותי מאוד לראות את ההפגנות השמאל עם הדגלים, זה מזכיר לי את צפון קוריאה). השופט ברק כבר רוצה ללמוד יהדות ומניח תפילין.

אתה מבין?

בוודאי שאף ישראלי המוסרי והערכי באופן פרטי, לא ישמיד רח"ל חרדים. אבל כרובוט של הדגל הוא יעשה את זה בדיוק כמו כל גרמני נורמטיבי בזמן השואה.

אתה ואני שומעים את הפולמוס הישראלי למי יציית כל עובד ציבורי ואזרח, לבג"ץ או לממשלה = משבר חוקתית. ואני מקבלת חום, מה פירוש למי? לאף אחד!! יהודי לא מציית לאף אחד.

אין לי שום ספק שלבסוף תכריעו בנושא למי לציית. וכשאתם כבר יצייתו למישהו, תלכו אחריו וביחד תעשו את השואה. ולא, זה לא מפלצת דמיונית מתחת למיטה. זה היה אמיתי בשואה וזה היה אמיתי בכל אורך ההיסטוריה מול היהודים הבני חורין. תמיד בני המשטר לבסוף עושים שואה כי הם יכולים לעשות שואה מעצם שהם רובוטים של מערכת דמיונית שאתה קורא לו זהות. אתה כל כך מאמין בזה שכל טיעונך וטיעוני הישות הציונית, היא בדיוק זה, שבלי המדינה הגויים יחסלו אותנו. ואתה שוכח למה הגויים מחסלים אותו ולא מבין שמאותו סיבה בני המשטר והדגל שלך, יעשו את זה.

התהליכים פשוטים. זה מתחיל עם מפלגה אחת כמו שינוי בזמנו. ואחריו לפיד ונתניהו בממשלת האחדות שלהם (שנתניהו אמר בזמנו על חוק הגיוס "תיקנו עוול היסטורי"). זה ממשיך עם ההפגנות השמאל עם תלבושת השפחות וההפגנות בבני ברק. בד ובד אתה אראל היקר נזעק כלפינו הדרישה לשוויון בנטל אינה דרישה לא מוצדקת, היא מוצדקת ויש מקום לדרוש גם מהחרדים חשבון נפש ופעולה למען העתיד של כולנו. עוד זעקה שלך: וזה לא שאין מקום לביקורת – אפי' חריפה, על החברה החרדית, וגם הדרישה לשאת בנטל הוא ערכית ומוצדקת, רק מה, בשנאה ואיומים ובכפייה לא נגיע רחוק ולא נצליח.

בכדי שתבין את זה אני אעשה לך תרגיל

למה אתה מוכן לוותר להומואים? תעזוב עכשיו יהדות ונגיד שמותר ביהדות. למה הומו שלא מביא ילדים, לא חייב להיות בנטל של ליצור ילדים לזהות שלך שנקרא "עם ישראל"? למה אתה מתחתן ומקים משפחה עם כל הכרוך בכך ומכין את הילדים להקריב אותם למולך, וההומו חופשי מכל זה כלומר לא מקריב את זרעו שאין לו למולך, ולא עמל כל חייו במוסד המשפחתי שאין לו.

אבל מול החרדי היהודי האותנטי אתה אומר לו שוויון בנטל.

התשובה לפרדוקס הזה תבהיל אותך קשות. ההומו הוא בזהות שלך ולכן לא אכפת לך מה הוא עושה. החרדי לא בזהות שלך ולכן תכפה עליו להיות בזהות שלך, אחרת תשמיד אותו. זאת הסיבה שכל בן משטר יכול להכיל הכל מול בן משטר אחר (אפי' שיהיה פושע ורוצח. וכיהודי הוא מכיל את אחיו אפי' שהוא הומו או כופר ביהדות ובאלוהיו), אבל בן המשטר לא מסוגל להכיל בן חורין כמו היהודי האותנטי שבגלל היותו בן חורין הוא לא בזהות הדמיוני של בן המשטר.

השמאל אוהב ערבים כי הוא מדמיין שהערבי יהיה בזהות שלו שנקרא מין האנושי. הוא שונא יהודים אותנטיים כי הוא בטוח ובצדק שהיהודי לעולם לא יהיה בזהות שלו. כי אין ליהודי זהות דמיונית כי זה ע"ז.

הימין אוהב חרדים, כי הוא מדמיין שהחרדי יהיה בזהות הדמיונית שלו שנקרא לאומניות. הוא שונא ערבים כי הוא בטוח שהערבי לעולם לא יהיה בזהות הלאומנית שלו.

אבל היום הזה יגיע והוא כבר מגיע, שהשמאל חזור לדגל והימין יבין שהחרדי לא יהיה לעולם בזהות שלו. אז יבוא הרוע הבנאלי שאני טוענת לה מאז השואה וחורבן אירופה. (אופס הרגע – 2023\03\29 בשעה 04:52 שמעתי את תוכנית הדוח של אראל היקר עם אורח חשוב מהצד השני לעשות שלום כי אנחנו משפחה וכו' ותשמעו לאן הדיון מגיע, לבעיה המשותפת של הימין והשמאל. איזה פלא "החרדים"!!!!! תאזינו בקשב רב ותבינו כמה אני צודקת)

וכנ"ל התהליכים הם פשוטים. והנשים באדום = השפחות הם חלק משטיפת המוח של בני המשטר. ככה זה היה בגרמניה טרום הנאציזם והשואה.

אתה חייב להבין – אראל היקר, אף יהודי, – ק"ו הישות היהודית שלא קיימת במציאות כי אסור להם להקים ישות דמיונית שכזה – לא היה איום על הגרמנים. היהודים לא דרשו טריטוריה בגרמניה ולא דרשו טריטוריה באירופה ולא דרשו להיות חלק בזהות הגרמנית או חלק בחקיקה של גרמניה. אז למה הרגו את היהודים? לומר "אנטישמיות" בלי להבין מה זה אנטישמיות, זה לא להבין מה באמת קרה.

תבין אראל היקר, אם שני אנשים רבים, יש סיבה למה הם רבים. אם שני זהויות דמיוניות רבים כמו שני מדינות, יש סיבה למה הם רבים. ימין מול שמאל וההפך, יש סיבה למה רבים. אין שום סיבה לריב עם היהודי כי היהודי לא דורש טריטוריה מאף אחד (הוא קונה בכסף מלא כמו אברהם אבינו ויעקב אבינו אפי' שהארץ שלהם מירושת אבות) היהודי הוא לא זהות שאפשר לומר שיש זהות אחת מול זהות שני שרבים ביניהם. אז למה לעזאזל הורגים אותו?

כי הוא לא בזהות שלי!!!!!!! יהודי הוא בן חורין שטוען שאסור ריבון אדם על אדם. והיות שבן משטר רואה אך ורק זהויות דמיוניות, ולכן הוא תמיד תודעתית רואה כל יהודי בנפרד כחלק של זהות דמיונית יהודית. ואז אם יהודי הוא עשיר, אז כל היהודים עשירים. אם יהודי גנב אז כל היהודים גנבים וכו' וכו'

להוכיח שכל זה לא נכון קל מאוד, אבל להכחיש שהיהודי וכל היהודים ביחד ולחוד, לעולם לא יהיו חלק של זהות דמיונית, את זה כל בני המשטרים מבינים באופן תת הכרתית. מכאן השנאה שלהם כלפי כל יהודי. זה לא שנאה כלפי הישות היהודית הדמיונית שלא קיימת, זאת שנאה אישית כלפי כל פרט יהודי כי כל פרט יהודי לא שייך לזהות הדמיונית שלו.

אבל שנאה וקנאה סתמית לא תביא אדם להשמיד ולהרוג. זה חייב להיות ישות דמיונית מול ישות דמיונית. רק ישות דמיונית יכולה לבצע שואה כמו שואת אירופה.

שוב, באופן אישי כל אדם בן משטר מבין שכל יהודי הוא אינדיבידואל שנשפט על מעשיו ולא מכליל את כל היהודים במעשה של יהודי. רק שהוא בחלום הזהותית שלו, הוא רואה זהות דמיונית מולו שנקרא יהודים\חרדים. ואז הוא רואה מפלצת שהולך להפוך את הזהות שלו למדינת הלכה. ומול המפלצת הזה הוא חוזר לדגל שלו להילחם עם הדגל נגד המפלצת.

שאלת השאלות היא – וגם אתה מתפלא מאוד מהתופעה במונולוג הנ"ל – אייך כל פרט בשמאל יכול להאמין בשטויות האלה. גם כל אינטלקטואל גרמני מצוי טרום השואה, לא היה יכול לדמיין מצב שהגרמנים יעשו שואה.

כאן בעזרת השם, עליתי על הבעיה שקראתי לבסוף הבנאליות של הרוע: מהות האדם הוא היכולת שלו לחשוב. ולכן לעולם אי אפשר לגייס אדם לעשות רוע. כי החשיבה של האדם מביא לו לדעת מהי טוב ומהי רוע. ולכן יבחר בטוב, הרי זה המהות של לדעת בין טוב ורע לדעת לבחור בטוב. מתי אפשר לגייס אדם לעשות רוע? 1. מתי שהוא לא חושב = זה קורה מתי שהוא שייך לזהות דמיונית 2. הוא לא יודע שהוא עושה רוע אלא להפך, הוא עושה טוב כי הוא מציית, כפי שאייכמן טען במשפט שהצוו הקטגורי של קאנט מחייבת אותו לציית לפקודות.

כנודע לאדם החושב, אין במציאות ישויות דמיוניות אין במציאות זהויות דמיוניות. יש כמה לייצנים שיודעים שאפשר עם תעמולה לגייס בני אנוש רובוטים (בני משטרים בעיקר) שיעשו הכל בכל מכל כל לשם משהו עילאית. אם זה הדגל הגרמני ואם זה הדגל הישראלית. כמו שהשמאל מאמין שהיהודי האותנטי הולך להפוך את כל הנשים לשפחות, ככה הוא יאמין שצריך להשמיד את היהודים האותנטיים. הנה אין בכלל ערעור לא אצל השמאל ולא אצל הימין שצריך לציית למשהו, זה טוען שצריך לציית למערכת המשפט וזה טוען שצריך לציית לממשלה. כלומר החומר גלם הזה שנקרא אדם צייתן שלא חושב, כבר מוכן. הם צריכים רק להכריע למי לציית, ואז הם יצאו להשמיד ולהרוג את כל היהודים מנער עד זקן טף ונשים.

אז אייך מונעים את הרוע?

קודם כל עושים מה שהיהודים עשו כל ההיסטוריה. פשוט מחנכים את הילדים להיות אנשים חושבים. נותנים להם את התובנה שע"ז אסורה בתכלית האיסור. כלומר אסור לדמיין ישויות דמיוניות מה שנקרא זהויות. נותנים להם את התבונה שכל קהילה חברה ומדינה, הוא רק אמצעי בשביל האינדיבידואל ושרידותו הנצחית על ידי צאצאיו לדורי דורות. להדגים את זה נאמר: אין מצב שאינדיבידואל רווק נכרת מעמיו למען הקהילה והחברה אלא אם יש לו כבר ילדים רק אז אם הוא רוצה להתנדב שיתנדב (חייבים להסביר לו שיש מצב שאחרי המוות אין עולם הבא דמיוני. כלומר אם יש לו חשיבה שמחכה לו משהו בעולם הבא ולכן הוא הולך למות בשביל עולם יותר טוב. לדעתי מן הדין חייבים לומר לו שיש מצב שהיא לא קיימת). כי אז הוא לא נכרת מעמיו ב"ה כי יש לו ילדים משלו = נצחיות החיים = משמעות החיים היהודית העמוקה.

גם אמרתי בזמנו "הפגיעה הבסיסית בזכויות האדם באה לכלל ביטוי קודם כול ויותר מכול בשלילת מקום בעולם" בגן עדן שמעתי מיהושע שלא מספיק מקום, אלא חייבים לתת לכל אדם חלק שווה במשאבי הארץ. וזה כמובן עשרת תקנות יהושע בחלוקת הארץ.

ג'ון לוק וכל ההוגים המערביים אחריו לא הבינו את הנקודה הזאת. הם עוד היו – מבחינת מחשבתית\פילוסופית, לפני תורת נח שאומרת שכל אדם היה חופשי לחפש לעצמו מקום של הפקר ולזכות בו (למה הוא פולש לקנייני הפרטי אם יש מקום בשבילו במקום אחר?). ולכן אמרו בטעות שמותר להרוג כל פולש לקניין הפרטי או לשעבד אותו כעבד לכל החיים – ג'ון לוק. הם לא הבינו שאחרי נח שהאדם כובש את כל היבשות עם הספינה\תיבת נח, אין מקום הפקר בכל כדור הארץ. ולכן חייבים לחלק את הארצות לכל פרט ופרט ולתת לו חלק שווה במשאבי הארצות והרשות הרבים בשביל כולם בחינם.

רק במצב כזה מותר לעשות חלוקת עבודה = ישות דמיונית כלכלית. ואין חלוקת עבודה בלי אמצעי חליפין שנקרא כסף. ולכן שמעתי בגן עדן ממשה רבינו שצריך לבטל את המטבע כל כמה שנים ככה אין חובות וככה אין השתעבדות האדם לרעהו ולבנקים.

על כל פנים, ככה היהודים טוענים שארץ ישראל היא ירושתם מהחלוקה ההיא. והם מצפים שבני אנוש כולה יאמצו את התבונה האלוהית ויחזירו את הארץ ליהודים. זה מה שנקרא ימות המשיח שכל בני אנוש יהיו במצב של ותמלא הארץ דעה את השם.

מה השתבש עם הציונים?

הם כבשו את הארץ עם דגל דמיוני לאומי כביכול להגן על היהודי על חשבון רווקיהם הם. הקימו ריבון אדם על אדם (לבסוף בשנות השמונים הפכו אותו לארץ קפיטליסטית ככה שהיא כבר הלכה למעשה לא ארץ לאומית) כביכול להגן ולתת זכויות ליהודי. ואז היהודים האותנטיים התנגדו ובצדק הרי זאת בדיוק העבודה זרה שהתורה אוסרת לנו.

כפילוסופית אני לא אדבר בשם היהדות והתורה אלא פילוסופיה טהורה.

ובכן בן גוריון אימץ דווקא את שפינוזה = טוטליטריות מוחלטת ("לתקן את כל הדברים באופן שכל האנשים, תהיינה נטיותיהם מה שתהיינה, יעדיפו את זכות הכלל על טובת הפרט." (מאמר מדיני תיאולוגי – שפינוזה)). ולזה היהודי לא יכול להסכים. לימים האקדמיה אפי' את שפינוזה לא מלמדת ואין כמעט פילוסופיה באקדמיה הישראלית. הסיבה העמוקה למה אין פילוסופיה בכל המערב (ואם יש, זה רק מטעם), כי הוא אימץ לעצמו את ריבון אדם על אדם. וריבון אדם על אדם לא יכול לאפשר לבני המשטר ללמוד פילוסופיה שהיא אנטי תזה לריבונות אדם על אדם. כי בכדי שתתאפשר ריבון אדם על אדם תמיד עם תעמולה מגייסים בני אנוש לאיזה דגל דמיונית והופכים את בני אנוש לרובוטים בלי מחשבה וחשיבה עצמאית. מכאן שהם מתנהגים באופן פרדוקסלי באופן מטורף מוסרית ומחשבתית, כמו עברת זרעם למולך קפיטליסטית. כלומר משולל מהילד הרווק הזה כל הארץ וכל משאביה  = מדינה קפיטליסטית, והוא צריך למות בשביל בעלי הקניינים בחינם. אייך מחשבתית היהודי חוזר לכבוש את ארץ ירושתו והופך אותו לארץ קפיטליסטית?!

ביקרתי לא מזמן באלון מורה, בחור הזה שסביבו מיליוני ערבים שמוכנים ומזומנים כל רגע לעלות להר. בכדי להגיע לשם הייתי צריך לעבור את כפר חווארה המפחידה שעכשיו בכותרות רח"ל, ועצרתי באלון מורה אברך נחמד ושאלתי אותו כמה עולה דירה כאן? הוא ענה לי בשמחה מיליון וחצי שקלים (למה בשמחה? כי השוטה מרגיש עשיר!! למה שוטה? כי אייך יקנה לילדים שלו דירה?). יש לך משכנתא על הדירה? כן, עונה לי האברך. אז אתה גם עבד לבנק וגם לווה בריבית מדאוריתא, וגם משלם מיליון וחצי על דירה בחור המסוכן הזה וגם מסכן את הילדים שלך ואת אשתך, כאן באלון מורה, ובדרך לכאן בכפר חווארה?! וכל זה למה? ישוב ארץ ישראל – הוא אומר לי.

אייך לעזאזל אפשר להפוך את היהודי החושב לבהמה כזה כמו האברך הזה? הוא לא יודע את יסודות הפילוסופיות של הקפיטליזם? ("בעיני בן חורין, המדינה היא אוסף של בני אדם ולא ישות שמעל ומעבר להם, הוא רואה את השלטון כאמצעי, כמכשיר, ולא כמי שמעניק חסדים, כאדון או כאל שיש להעריצו ולשרתו בצורה עיוורת. אין הוא מכיר בשאיפה לאומית כלשהי, אלא באשר היא ההסכמה בין השאיפות שלהגשמתן פועלים האזרחים כל אחד לחוד. אין הוא מכיר במטרה לאומית כלשהי, אלא באשר היא ההסכמה לגבי המטרות שלמענן נאבקים האזרחים כל אחד לחוד" (קפיטליזם וחירות – מילטון פרידמן)) אם אתם מדינה קפיטליסטית מה אתה הולך לסכן את עצמך ולסכן את ילדיך ואת אשתך על ישוב ארץ ישראל שלא קיימת. הרי יש ריבון שכבר הוכיח לך שאין ישוב ארץ ישראל, א' כי הריבון לא נותן לך בית אלא בכסף ורק עם השתעבדות לכל החיים לבנק וב' כי הוא יכול לגרש אותך מביתך כמו שקרה בעזה. כלומר הדירה לא באמת שלך כי יש ריבון ולכן אתה פרטית לא מקיים את מצוות ישוב ארץ ישראל.

מצוות ישוב ארץ ישראל במהות היא שחרור האדם וזכויות יסוד לכל אדם בכל היקום, שאומרת, חלוקת הארץ לכל פרט וחלק שווה במשאבי הארץ וירושה לכל ילד. שמעתם פעם על מצווה לאכול? שמעתם על מצווה לישון? שמעתם על מצוות ישוב על כיסא או ישוב בבית? מה זה הטמטום הזה "ישוב ארץ ישראל" סתם ככה ישוב זאת מצווה? ראו כאן במאמרי בשם דע את חרדיותך – למה לך להיות פוץ? יותר בהרחבה.

לסיכום אראל סגל היקר

לאהוב יהודי, זה לא בגלל כי הוא מהמשפחה שלך, כי אם כך כל בני אנוש הם צאצאי האב הקדמון ולכן כל בני אנוש מהמשפחה שלך (למה ללכת עד יעקב אבינו מלפני ארבע אלף שנה, תילך עד אדם הראשון והנה כולנו משפחה). לאהוב יהודי צריכים כי היהודי הוא סמל חירות האדם ולכן אסור לך להקים עליו ריבון אדם על אדם. אסור לך לכפות עליו להעביר את זרעו למולך ולא לגזול את ילדיו וללמד אותם ליבה בשביל הון אנושי. לא בכפיה ולא בשכנוע כלומר עם תעמולה של המשטרים. אסור לך להפוך יהודי לבן משטר פנאט כמו האברך הנ"ל מאלון מורה.

אהבה זה ללא תנאים. אהבה אפשר רק פרטים ולא ישויות דמיוניות. ואת זה לא הבין הטיפש גרשם שלם. אי אפשר לאהוב את העם היהודי שלא קיים כי לא קיים ישויות דמיוניות. אפשר לאהוב כל יהודי לחוד ואת האהבה הזה אין למי שרואה ישויות דמיוניות. גרשם שלם הוכיח שהוא לא אוהב יהודים, עובדה שהוא בגד בי ותקע לי סכין וסיבב אותה באכזריות ואני יהודייה. הוא אהב משהו דמיוני (הדגל הלאומי) שלמענו היה מסוגל לבגוד בי ולתקוע בי סכין בלי רחמים. בדיוק כמו שחברי הלהקה שלך עשו לך. הוא ידע שאני הקדשתי את רוב חיי למען היהודים ואפי' הצדקתי שהעיזבון היהודי יילך דווקא ליהודי ארץ ישראל מול אחרים שחשבו שהיא צריכה להגיע ליהודי אמריקה.

אתה אראל היקר, עכשיו – בשני המונולוגים האחרונים שלך כנ"ל, אתה חוטא באותו חטא ומדקלם לי את ההסתה הקלסית של שוויון בנטל?! תמסור לשי גולדן היקר שאם הוא אוהב באמת יהודים אותנטיים, שלא יעמיד את אהבת היהודים בתנאי שהם יהיו ישראלים בסוף. כי קודם כל זה לא יקרה. ושנית כל, אהבה זה תמיד בלי תנאים.

למה אני כל כך חרד. כי אתם וכל בני המשטר בכל המכונים והמדיה בארץ ובעולם, לומדים מהבחירות שהחרדי לא מתרומם (יש פער בין הגידול הטבעי לתוצאות הבחירות), ולומדים מכך שיש רח"ל בריחה של ילדים חרדים מהמשפחה. והבריחה הזו היא תמיד לטובת הדגל לטובת הישות הדמיונית הלאומית. או כפי שאומר שי היקר לטובת הישראליות. מה שאתם על באמת לא מבינים שזאת לא בריחה אלא ההפך, זאת בלשונכם הקצנה. כלומר אלה שמתרבים כמו במצרים הם אלה דווקא שלא מצביעים בבחירות. כלומר הריבוי של היהודי האותנטי לא מורגש בבחירות אבל הם קיימים. זה יתרבה ויתרבה כי הפוליטיקה החרדית רק מזיקה להם אישית משפחתית. כמעט שהפוליטיקה החרדית רצו למכור את הנחשלים שלנו את הילדים שלנו בשביל המכסות. כלומר רצו להפוך את עולם הישיבות למשהו אלילי (ראו  "עולם הישיבות" ישות אלילית ?! ) שבשביל זה חייבים להקריב כמה ילדים בשביל הצבא כמכסות. וכן בערים חרדיות הם לא עושים כלום בשביל החרדי רק להפך, הם דואגים שהדיור יעלה בכדי לעשות רווחים. ראה כמה עולה דיור בערים ובשכונות חרדיות. בקיצור הפוליטיקה החרדית לא באמת מצליחה לעזור ליהודי האותנטי. ואז היהודי גם לא מקבל מהם לא גשמיות ולא רוחניות, וגם מביאים למשפחה היהודית נזקים רוחניות. טבעי שדווקא ההקצנה, הקנאות, תגבר. ורואים את זה בכל הקהילות החרדיות.

שזה אומר לעומק שגם הימין כבר לא ידמיין לעצמו שיש לו חרדים\יהודים אותנטיים. כלומר אז תתברר התמונה בעירומה. כלומר תסתכל על יהודי קנאי ממאה שערים האם אתה אוהב אותו?! ככה יהיו כל היהודים האותנטיים בארץ ישראל. ודווקא הם מתרבים פי עשרה מכל יהודי חרדי חדש. גם החדש הזה חוזר ליהדות האותנטית וזה גם בגלל האכזבה מהספינר הישראלי שהבטיח לו הרים וגבהות ולא מקיים. זה גם תופעה חדשה מעניינת שרואים בכל השכונות שהנה החדשים חוזרים. וגם הרגשנו את זה בבחירות האחרונות.

הסרטן האמיתי בישות הלאומנית הדמיונית היא כמובן דת הקפיטליזם שאוכלת כל חלקה טובה בישות הלאומנית הזו. הדיור, היוקר מחיה, והשתעבדות לבנקים לכל החיים, ומולם הערבים הישראלים שדווקא צומחים במדינה קפיטליסטית, עושה את שלו. מכון קהלת כמו מכון הדמוקרטי מצד השמאלי, הם הם הסרטן האמיתית שאוכלים כל חלקה טובה בכל היהודים בכל הגוונים של היהודי. שני סוגי הסרטן האלה אם לא נדע לגרש אותם מהארץ הם עוד ימשיכו לשלול מכל יהודי את הארץ ומשאביה. במצב כזה שאין דיור ואין מחיה ויש רק שיעבוד נצחית של כל המשפחות לבנקים, ההמונים ילכו לבסוף אחרי היהודים האותנטיים (תיקחו גם בחשבון שההמונים מפסידים את צאצאיהם רוחנית יהודית, מכל המכונים משני הצדדים. מה אתם חושבים חושב לעצמו משפחה מסורתית על עצם העובדה שאתם בעד שהילדים שלהם לא יתחתנו ולא יקימו משפחה? ראו איפה האימא? עם בלוק בטון בתחתית האוקיינוס? ראו גם המלחמה האבודה – הציונות הדתית מול הלהט"ב והפמיניזם) ויעזבו את הלאומניות ואז יתחיל המלחמה האמיתית של בני המשטר הלאומניים נגד היהודים. מי זה אני חרד כל כך. אם עד היום היהודים ההמונים חשבו שזה רק השמאל והתקשורת השמאלית, מהר מאוד זה גם יהיה עכשיו 14 והימין הלאומני כולה עם מכון קהלת, נגד היהודי האותנטי. ושני המונולוגים האחרונים שלך תוכיח זאת. והנה שוב דברי ההסתה שלך נגדי ונגד ילדי ונגד כל יהודי אותנטי בארץ ישראל ובכל העולם. "הדרישה לשוויון בנטל אינה דרישה לא מוצדקת, היא מוצדקת ויש מקום לדרוש גם מהחרדים חשבון נפש ופעולה למען העתיד של כולנו." עוד זעקה שלך: "וזה לא שאין מקום לביקורת – אפי' חריפה, על החברה החרדית, וגם הדרישה לשאת בנטל הוא ערכית ומוצדקת, רק מה, בשנאה ואיומים ובכפייה לא נגיע רחוק ולא נצליח."

מתי תבינו שאין חברה חרדית ולכן אין ביקורת על משהו שלא קיים. יש יהודים בני חורין וחירות אומרת שאין לאדם ביקורת על אחר = בני חורין. תמיד ביקורת על חברה דמיונית נאמרת על ידי מדומיין ששייך לאיזה ישות דמיונית ככה שהיא הסתה תמיד. ואת הפילוסופיה הזו, את התובנה הזו חידשתי בהגותי הרבים. אחרי שהגעתי לגן עדן הבנתי שבעצם כל הגותי מקורו בשורשיים היהודיים שלי.

רבות הנשים המודרניות שלא מבינות למה אני כאישה, הייתי תמיד נגד פמיניזם. כל הנשים מאז עד היום לא מבינות את זה. ולמה? כי הם לא מבינות את ההגות שלי והגות היהדות המקורית והאותנטית. פמיניזם זה עוד ישות דמיונית מסוכנת כמו כל ישות דמיונית. כל הביקורות על הפמיניזם שנשמעות על ידי השמרניים, מוכיח את הפילוסופיה היהודית שאסור להמציא ישויות דמיוניות. עכשיו אראל היקר תאשים אותי כאישות שלא אוהבת נשים?! בוודאי שלא, אתה מבין ששלילת פמיניזם כישות לא מביא אותי לשנאו נשים. ככה שנאתי לישות הדמיוני שאתה וגרשם שלם קוראים "עם ישראל", לא בהכרח מוכיח שאני לא אוהבת יהודים. הבנתה?

נ.ב. שמחתי לשמוע שבסוף הצלחת לומר את שמי בלי שגיאות

.בברכה

חנה ארדנט

להשלמת הנושאים כאן ראה גם

הבנאליות של הרוע

אפוטרופסות על היהודים? "אל דברו בשמי" – חנה ארנדט

 מדינה קפיטליסטית ושני עמים מטומטמים – הדו קיום

החרדים: להחליף את שם המדינה מ"ישראל" ל"מוחמד"

שפינוזה והיהודים – מוקדש לר' חיים היקר

דע את חרדיותך – למה לך להיות פוץ?

גיוס = מעביר את בנו למולך

לעולם לא אוחזים בחרב !

עקידת יצחק הליבה החרדית

ארץ ישראל – צדק ומשפט ודיני ממון וקניין ביהדות

 מפוני עמונה: ברוכים הבאים למועדון

הבית היהודי ?! או הבית של הקפיטל החזיר !!! 

שליין + בנט בכיתה א'

ויגר מואב – דיור היא לא חלק בכלכלת האומה

כולנו ממזרים

לכבוד חג הפסח דרשה נפלאה בשבילך לליל הסדר

גניבת אפיקומן – עומק המנהג לגנוב את האפיקומן בליל הסדר

לסיום אראל היקר אני אצטט מה שכתב להגנתי חרדי יקר במקום אחר כתגובה על ההכפשות כמו שלך עלי במונולוגים הנ"ל

למען שלא יחשבו לרגע שאתה דובר אמת (הרי כמאמין בשיתוף\ישראליות ברור למה אתה מכפיש אותה, את חנה ארנדט). נכון שהיא הכניסה את המורה הפילוסוף למיטה שלה, אבל בניגוד למשכל ראשון הכחול שלך, היא חיפשה את החכמה ולא את השמנמן המכוער שבו. האם היא חזרה אליו אחרי השואה?! שוב כרגיל הכפשה, הרי היא מיד אחרי הנאום הידוע שלו, יצאת עליו בשצף קצף. הוא התחנן שנים לפגוש אותה בכדי להסביר את עצמו בפניה, ולבסוף היא פגשה אותו רק בכדי ללמוד לעומק אייך מפילוסוף כזה ענק יכול לצאת אדם ריק עם כל כך הרבה רשע. מהפגישה אחרי המלחמה לא יצא כלום מצד הפילוסוף, אבל יצא הרבה מצד חנה ארנדט שקיבלה קורס חיה בשידור חי מהו האדם אפי' שהוא מלומד ענק ביותר.

חנה ארנדט הקדישה את כל חיה אחרי השואה לעזור ליהודים לא כעם אלא כיהודי (לא תבין את עומק העניין). היא, אחרי המלחמה חזרה לאירופה להציל את העיזבון היהודי (רק חבל שהיא נתנה גושפנקא כאילו למדינה ישראל יש זכות יתר על עיזבון יהודי) לטובת היהודים.

היא היית הנביאה היחידה אחרי השואה שלימדה את השורדים לדעת ולהבין למה קרה השואה.

היא תרמה לאנושות את התרומה הכי נעלה שזה חירות האדם וזכויותיו הבסיסים (שלעומק זה חירות היהודי בעקבות השמדת היהודים בשואה). היא תרמה לאנושות את ההבנה העמוקה מהי טוטליטריות שאגב זה תרמה את ההבנה לבני אנוש להבין מהי אלוהים אחרים כמו הריבון.

לסיכום:

חנה ארנדט למדה אצל הגדולים לא רק כלמוד קלסי = לשמוע הרצאות ובחינות ותואר, אלא לימוד עם שימוש כפי שהיהדות דורשת כתנאי ראשוני בכדי להיות תלמיד חכם = מבין דבר מתוך דבר. מכל מי שהיא למדה, היא אוטומטית התחברה עמו לחברות נצחית מתוך אהבת נפש ממש (זה הסיבה שהרבה שנים היא היית עיוורת ולא הבינה שגרשם שלום, הוא נוכל וחנפן. רק אחרי שהוא סיבב את הסכין עמוק עמוק בתוך הבטן של חנה ארנדט, היא התחילה להבין עם מי יש לה עסק).

לסיום:

למה אני כחרדי כל כך אוהב את הגותה אפי' שלרוב אני לא מסכים עם הגותה. אני מתפלא ומשתגע לראות אייך הקב"ה בוחר למי לתת גאונות מקוריות יצירתיות וכו' וכו', במדעים = מעשה בראשית, ובפילוסופיה = מעשה מרכבה. כמו איינשטיין הילד המופרע שכל מוסד חינוכי זרק אותו, הקב"ה בחר בו דווקא לתת לו הבנה במעשה בראשית. אותו דבר במעשה מרכבה, הקב"ה בחר דווקא בבחורה ממשפחה מתבוללת כמו משפחתה של חנה ארנדט. אותו דבר הקב"ה בחר דווקא בהומו שהוא יכתוב את קיצור תולדות האנושות. זה מתחבר עם התורה שהקב"ה בחר דווקא במשה רבינו שלא יודע לדבר. בחר דווקא בדוד המלך צאצא ישיר של בנות לוט. וכו' וכו' כל זה למה? למה הקב"ה עושה את זה? בכדי שרשעים וחנפנים לא יגיעו לסגולה. לא מגיע לחנפנים ולרשעים את החכמה האלוהית, לא את מעשה בראשית ולא את מעשה המרכבה. הקב"ה משניא עליהם מראש את הכלי קיבול של החכמה שהם לא יגיעו אל החכמה. זה הסיבה שהם תמיד שונאים תלמידי חכמים וכל מה שהם מייצגים. זה לא שיש להם בחירה או סיבה רציונלית לשנוא תלמיד חכמים והחכמה. הקב"ה גזר עליהם לשנוא שלא יגיעו לחכמה וככה לא יגיעו להקב"ה בעצמו, כי פשוט לא מגיע להם ובצדק.

אגב אשתי כועסת למה אני מצדיק את התנהגותה להכניס את המורה הפילוסוף למיטה.

ובכן. הסברתי לה שמדובר בימים שבנות באוניברסיטאות ככלל ועוד סטודנטיות יהודיות בפרט, לא התקבלו בטוב בלשון עדינה. הסברתי לה גם שלא תחשבי שהיום זה אחרת עם כל הפמיניזם וכו' בכל אופן שאשתי תתרשמי מבחורה מתבוללת ועוד מתבוללת גרמנית (חדי עין מבינים את ההבדל), מול ענקית חילונית ישראלית ידועה בציבור. ציטטתי לה שיחה בין חנה ארנדט עם גולדה מאיר.

גולדה לחנה: "בוודאי תביני, שבתור סוציאליסטית איני מאמינה באלוהים, אני מאמין בעם היהודי"

חנה ארנדט כמעט מתתה מלשמוע את דברי גולדה ומספרת אחר כך: סברתי שזהו משפט מחריד, "גדולתו של העם הזה היתה בכך שהאמין באלוהים, והאמין בו באופן כזה שהאמון והאהבה שרחש לו היו גדולים מיראתו מפניו (איזה עומק ואיזה רגש?! אייך אי אפשר לאהוב אותה? כן כן, את חנה ארנדט הנביאה הדגולה שזכינו בימינו אנו max). וכעת מאמין העם הזה רק בעצמו?! איזו טובה יכולה לצמוח מכך?"

(עכשיו אשתי מתחילה גם לאהוב אותה, ובצדק)

על אותו משפט מבהיל של גולדה, חנה מגיבה למישהי אחרת:

"מה שמעורר בי חלחלה הוא שהעם הזה, שאלפי שנים האמין באלוהי הצדק, מתחיל עכשיו להיאחז באותו יסוד בדת שלו שהיינה כינה בצדק 'האמונה הלא בריאה של מצרים העתיקה', מפני שהדבר עוזר לו 'להאמין בעם היהודי'. כלומר "בעצמו"?! וזוהי, אם יורשה לי לומר, עבודת אלילים של ממש. גם אם עובדי האלילים הללו חביבים מאוד עליך."

(אגב: היינה = היינריך היינה. גם יהודי מתבולל גרמני מהמאה ה16\17. שאחרי הכל בסוף ימיו אמר: "אני מת באמונה באל יחיד, בוראו הניצחי של העולם")

הארכתי בכדי שתבינו. אפשר מתבוללת גרמנית גמורה, אבל שורשיה היהודיים והבנתה העמוקה ביהדות, פורצת ממנה בכל מהלך הגותה. אפשר יהודי יראי שמים שעבודת האלילים הנ"ל שלו היא "מסך ברזל" בינו לבין הבנת היהדות.

עד כאן הציטוט משם ושוב בברכה

חנה ארנדט

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s