75 עצמאות – מצב היהודי בעצמאות מול יהודי העולם

75 עצמאות – מצב היהודי בעצמאות מול יהודי העולם

  1. ביטחון היהודי
  2. האנושיות של היהודי (הרמה המוסרי והערכי של היהודי)
  3. הכלכלה של היהודי

ביטוחן היהודי

נתון קר ואכזרי. במשך 75 שנות מדינה נהרגו מעל 30 אלף יהודים בארץ ישראל. בכל העולם היהודי אפשר לספור הרוגים יהודיים על האצבעות. נעזוב לרגע את הרוגים, ונתמקד לרגע בחיי פחד של יהודי הארץ מול יהודי העולם במשך כל ה75 שנות מדינה. כלומר כל משפחה ומשפחה יהודית בארץ חיה בפחד כללית (מטרור מלחמות ואיראן וכו') ובפחד אישית = הילדים הרווקים והרווקות בצבא. זה לא פלא שרק 45% יהודים גרים בארץ ישראל. כלומר גם הנתון הזה שרוב היהודים לא גרים בארץ ישראל, היא כישלון טוטלי. אבל הנתון הראשון הוא אכזרי ביותר הרי עם כל ההבטחות של כביכול עצמאות, קיבל היהודי בארץ ישראל הרבה מאוד הרוגים במשך 75 שנות המדינה, מול יהודי העולם שהיא כמעט אפס אחוזים מול יהודי הארץ. כל זה רק במצב העיקרי = ביטחון היהודי. מה לגבי המצב החברתי התרבותי האנושי בין היהודים?!

האנושיות של היהודי

פלא פלאים בין כל יהודי הגולה שהם רוב האומה היהודית, אין ריבים בכלל, אולי ריבים מינוריים. בארץ ישראל?! עוד לא נוצר השטן שיצור גהינום מסוג הגהינום שיש ליהודי בארץ ישראל אצל אחיו היהודים!!! אם אפשר לציין משהו נעלה אצל היהודי בכל ההיסטוריה, היא האנושיות, הקהילתיות, העריבות בין היהודים. את הגן עדן הזה יש אלא אצל יהודי הגולה עד היום (ששוב, היא רוב האומה היהודית ב"ה). מנגד אצל יהודי הארץ כנ"ל עוד לא נוצר האנטישמי השונא הגוי כמו שהיהודי הישראלי שונא את היהודי בעיקר את היהודי האותנטי בארץ ישראל. ובחודשים האחרים לא צריך להוכיח זאת אייך המפלצת השמאלי והמרכזי של יהודי ארץ ישראל מדברים על היהודי האותנטי. ההפגנה על עיר בני ברק עם השפחות באדום – המייצג הכי אנטישמי שידע היהודים מאז ומעולם, מזכירה את מצב האנושי של בני גרמניה לפני השואה.

חנה ארנדט פילוסופית מסבירה את הפרדוקס בטוב טעם (הפרדוקס הזה בין האנושיות הנעלה של יהודי העולם מאז ומעולם, לבין מצב האנושי של יהודי ארץ ישראל מאז הקמת המדינה. יותר נכון לשאול, מה גרם ליהודים שהקימו מדינה, להפוך להיות בלתי אנושיים ובמיוחד נגד אחיהם היהודים?!): העם היהודי מהווה דוגמא מרכזית לעם ללא עולם שקיים את עצמו במשך אלפי שנים….חוסר ההתייחסות הזה לעולם, שהיהודים סבלו ממנו כגולה,,, יצר חמימות מיוחדת בקרב אלה שמשתייכים לקבוצה. חמימות שאני – חנה ארנדט, מכירה היטב. זה השתנה ברגע בו נוסדה מדינת ישראל. למעשה, זה קרה כבר עם הקמת הבית היהודי הלאומי בפלשתינה…. האנושיות היהודית, האנושיות הייחודית של היהודים – שהעדר המולדת הוא חלק חשוב ממנה, ניחנה ביופי מיוחד, זה היה נהדר. ההימצאות הזאת, מחוץ לכל הקשרים החברתיים, ההעדר הגמור הזה של דעות קדומות, שאני – חנה ארנדט, חוויתי בעוצמה רבה מצד אימי, שהתייחסה כך גם לקהילה היהודית כולה, כל הקסם הזה אבד, כמובן. האנושיות הזאת לא שרדה את העצמאות יותר מחמש דקות.

לפני כן חנה ארנדט מסבירה בטוב טעם את ההבדל בין קבוצה טבעית שרק שם יש אהבה בין חברי הקבוצה, לבין התארגנות פוליטית שהיא תמיד אינטרסנטית = יש לכל אחד אינטרס פרטית למה הוא שייך לקבוצה הפוליטית. ולכן לעולם אי אפשר לאהוב קבוצה שכזה שמתחילה הם שם בשביל האינטרס של כל אחד לחוד. כלומר אף אחד בהתארגנות, הוא לא שם בגלל אהבה, אלא בגלל אינטרס ולכן אי אפשר לשקר לעצמינו שאנחנו אוהבים אחד את השני, ואת זה מוכיח מדינת ישראל ומצב היהודי שבה.

הכלכלה של היהודי

לעולם לא ראינו יהודי מהגולה בא לארץ ישראל לשנורר בשביל יהודי הגולה. מנגד, אפי' במקרו מדינת ישראל משנורר מארה"ב המון כסף (סך כל הסיוע האמריקאי לישראל מאז הקמת המדינה -142 מיליארד דולר). ובמיקרו יהודי הגולה תורמים הון רב למוסדות בארץ ישראל וכמובן באופן פרטי יוצאים כל שנה עשרות אלפי ישראלים לגולה לשנורר.

העוני

העניים בארץ ישראל, מעל 2 מיליון עניים מתוכם כמיליון ילדים. כל משפחה חמישית היא עניה במדינת ישראל. נכון שזה כולל את הערבים. אבל מצב היהודי קשה הרבה יותר מהערבים במדיניות הקפיטליסטית האכזרית של המדינה ששם דווקא הערבים מתחילים לראות את האור. מה שאין כן היהודים.

העוני בגולה

אין לי נתונים, אבל אין להם תלות ביהודי ארץ ישראל, הרי העובדה שלעולם לא ראינו יהודי מהגולה בא לארץ ישראל לשנורר בשביל יהודי הגולה, תוכיח זאת!!! מצד שני עצם שרק יהודי ארץ ישראל מהמקרו עד היהודי הקטן, יש להם תלות כלכלית ביהודי הגולה?! מוכיח מעל הכל שכלכלת יהודי הגולה בסדר גמור מול כלכלת יהודי ארץ ישראל. מה עוד כנ"ל העריבות היהודית הקלסית מוכיח את עצמו בגולה. ופלא פלאים כל העזרה הדדית קורה שם בלי שהיהודי יצטרך לומר לאיזה אדון או דגל "תודה רבה". ומי מדבר על ההשפלה שיש ליהודי הישראלי עם רח"ל הוא צריך עזרה.

התופעה הזו שלעולם לא ראינו יהודי הגולה משנוררים בארץ, היא לא רק עניין כלכלי כנ"ל ששם המצב יותר טוב. אלא גם מוכיח רח"ל את הטיעון של חנה ארנדט לעיל. שיהודי הארץ (לפחות העשירים שבהם) הם בלתי אנושיים מוסרית מול אחיהם היהודים בארץ ובעולם. הרי אף יהודי מהגולה לא מרגיש שמישהו בארץ ישראל יעזור לו. שימחל לי האלוהים על הקטרוג אבל הקב"ה עדי שכוונתי לטובה.

כותב בצער רב

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s