השמאל טוב ליהודים

"השמאל טוב ליהודים"

למה החרדי צריך ללכת הפעם עם השמאל. ולמה דווקא הימין הוא האויב הכי גדול של החרדיות והיהדות, והוא (הימין) סכנה לכלל האומה בארץ ישראל.

בקצרה נסביר מה היה הבעיה של השמאל לחרדיות בזמנו. בהמשך נסביר מה הבעיה של הימין לחרדיות וליהדות ולארץ ישראל היום.

בקום המדינה, המלחמה התרבותית של המדינה נגד החרדיות והיהדות היית לעצב את האומה מחדש. ולכן החרדיות בשום פנים ואופן לא יכלו להתחבר למדינה. ובאמת החרדים לא היו חלק בשום ממשלה עד המהפך ב77 שבגין קיבל את הנהגת האומה. מאז החרדים בהיתר של הרב שך נכנסו לממשלה (לא כשרים כמובן, כלומר לא שותף מלא כי בכל זאת אפי' ממשלת ימין זה לא ממשלה יהודית = אין להם חוקה יהודית, והאמת היא שאין להם חוקה בכלל, לא לימין ולא לשמאל, המדינה\החברה היחידה בעולם שאין להם חוקה זאת מדינת ישראל).

מנין נובע ההיתר של הרב שך ? הרי כל גדולי החרדיות היו נגד מאז ומתמיד, אז מה פתאום יש היתר להיות שותף חלקי לממשלה החדשה של בגין ? התשובה היית שלבגין (ולימין בכלל) אין מלחמת תרבות עם היהדות ועם החרדיות.

מצד שני הרב שך ידע בזמנו שיש לימין בעיה יותר גדולה ליהדות והיא כמובן הבעיה המשיחית של ההתיישבות, כלומר להתיישב בשטחים הכבושים. כלומר הוא הבין שהתיישבות בשטחים היא חוסר אחריות כל זמן שאין קונצנזוס לאומית לגביהם, שאין קונצנזוס, מתאפשרת החזרת שטחים אחרי כמה זמן כמו שקרה בעזה ובהמשך יקרה ביהודה ושומרון. כלומר שאין למדינת ישראל חוקה לגבי גבולותיה, אז כל התיישבות היא חוסר אחריות, כי היא בידי משחקי פוליטיקה, וכמובן אנו וצאצאינו ועמלינו הם לא משחקים בידי מופקרים שנילחם על עזה שלושים שנה ונקריב את צאצאינו עליה ואחרי כמה דורות נגרש אותם בעצמינו. כלומר כל הדם שנשפך בעזה, נשפך לריק ועל חשבון מי ? על חשבון דם יקירנו. ולכן הרב שך היה נגד כל התיישבות חרדית בשטחים מה שאין כן בקוו הירוק שיש קונצנזוס לאומית.

ברצוני שהנקודה הזו תהיה מובן לכל ולכן אני הסביר את זה יותר בהרחבה.

לא מדובר שהרב שך או היהדות חושבת שהשטחים לא שייכים לנו, היא שייכת לנו מחלוקת נח ובניו, כלומר ארץ ישראל היא ירושתינו, ואי אפשר לתת אותם לאף אחד. מבחינת היהדות לכל אומה יש ארץ משלה מירושה של החלוקה של נח ובניו, וארץ ישראל היא הירושה שלנו. ולכן אפי' כל היהודים בעולם יסכימו לוותר עליה, זה בלתי אפשרי, כי אי אפשר למכור (או לתת במתנה) את הארץ לצמיתות כי האדם חייב להיוולד עם הטבע. (יש הרבה להסביר בנושא אבל לא כאן המקום. תרצו להבין את זה לעומק, אפשר לעיין בדפים שלי כאן)

אבל כל זמן שרוב האומות לא מכירים היום בחלוקה ההיא, וגם רוב היהודים היום לא מכירים בכך, יוצא שכל אחיזתנו בארץ היא מכוח הכיבוש = צבא + האום, כלומר האום מכיר במדינת ישראל עקרונית ולא על גבולותיה ואין קונצנזוס באומה עצמו על גבולותיה. ולכן החרדיות לא יכולה להיות בשר תותחים בידי פוליטיקאים, ולכן הרב שך התנגד להתיישבות בעמנואל ומאוד כעס על קריית ספר וביתר עילית, אם כי שהבין שעל הקו הירוק (ביתר עלית וקריית ספר שהם על הקו ממש), המצב שונה מעמנואל שהיא בתוך השטחים ממש, כי על קו הירוק גם האום והערבים יכלו לבסוף לעשות איזה תיקוני גבול עם מדינת ישראל.

הרב שך הבין שההתיישבות היא בשליטתינו (כלומר פשוט לא נתיישב שם) ולכן אין כאן סכנה מממשלת ימין. מה גם שהממשלה לא יכול לכפות עלינו את ההתיישבות. ולימין כמובן אין לו אינטרס לחנך ולעצב את האומה מחדש ולכן אין סכנה ליהדות ולחרדיות להתחבר עם הימין באופן חלקית.

לסיכום עניין זה נאמר, השמאל בזמנו רצה לעצב את האומה מחדש, ולכן החרדיות לא יכולה להסכים לכך. לימין לא ממש היה איכפת מעיצוב האומה מחדש, את הימין עניין רק את גודל הארץ שזה בעצמו לא סכנה גדולה ליהדות כלומר החרדים לא צריכים להיות בשר תותחים ולהתיישב בשטחים. ולכן החרדים התחברו חלקית לממשלת הימין בזמנו.

מה קורה היום עם הימין והשמאל ?

לא נעמיק לגבי השמאל, אבל החשש של עיצוב האדם מחדש, כבר לא בחלומו של אף הוגה שמאלני, יותר מיזה, השמאל לעולם לא יכפה גיוס בכפיה לצבא, לא בזמנו וק"ו לא היום. והנה הימין הוא זה שכופה את הגיוס. אם היה היום הרב שך, הוא היה קם עם הישיבה שלו והיה יוצא לגלות. ולא צריך לומר שהיה אוסר כל שיתוף עם הימין. אבל לא מה היה הרב שך עושה, אני רוצה לדון כאן. אני רוצה לדון כאן מה הבעיה של הימין של היום בלי קשר לגזירת הגיוס ובלי קשר לשטחים כבושים (שהימין הוא זה שמוותר ומוותר כל הזמן וגירוש יושבי עזה ושליחתם לכלבים, תוכיח. היא גם תוכיח מה יקרה לשאר הישובים).

ובכן, מי הוא זה שרוצה לעצב את האדם מחדש ?  זאת השאלה העקרונית ליהדות וק"ו לחרדיות.

התשובה, הימין ולא השמאל.

בכדי שנבין לעומק את הדבר, אני אתן קורס קצר בקפיטליזם = הימין הישראלי.

הקפיטל שולל מראש את הטבע מכל אדם, (מילטון פרידמן גם טוען שצריך לשלול גם את הירושה ככה כל אדם ייוולד לטבע בלי הטבע) ודורש לעצב את האדם עם חינוך כפייתית (חינוך חובה) להיות רובוט צמיחה = כשיר להצמיח את הכלכלה.

הוא כמובן מקדש את הקניין הפרטי + שוק חופשי. הוא מאמין (אני אומר מאמין כי זאת רק אומנה ותו לא) שיש יד נעלמת שתדאג לשוויון כלומר היד הנעלמת הדמיונית שלהם תדאג שלכלום יהיה טוב. למעשה לא צריך להסביר לכם שלא מיניה ולא מקצתיה, אין שוויון ואין יד נעלמת והכל עוברא פרחא. אבל לא נדון בזה כאן. אני רוצה לדון כאן לגבי היהדות והחרדיות. (שוב, מי שרוצה להעמיק בעניין, יעיין כאן בדפים שלי)

תשימו לב למלחמת התרבות האמיתית של הימין מול החרדיות והיהדות. הימין חייב לשלול את הטבע מכל אדם ולעצב אותו כרובוט צמיחה. שזה אומר הוא ישלול את החינוך הפרטי והתורני ויגזור כל הגזירות האפשריות שצאצאי החרדים יהיו רובוטים לצמיחה. לא רק את הילדים הוא צריך כרובוטים לצמיחה, הוא צריך גם את הבנות. ולכן גם הבנות יצטרכו לוותר על חינוך הפרטי, ויחייבו אותן ללמוד חינוך מיוחד להיות רובוט צמיחה.

לא רק התערבות בתכנים הלימודים, גם גזירות כלכליות נוראיות. כי כפי שהסברתי לעיל שבכדי שתהיה צמיחה אליבא ד קפיטל, אתה חייב שלאדם לא תהיה את הטבע מראש, אחרת אייך הוא יצמיח את הכלכלה ?

מכאן תבינו מה פתאום הימין הוא זה דווקא שמנסה להתערב בתכנים הלימודיים של החרדים, ומה פתאום כל הגזירות הכלכליות על כל האומה. (כלפי כל האומה, הוא לא צריך להתערב בתכנים כי במילא משרד החינוך בידיו, אבל גזירות כלכליות הוא צריך גם כלפי כל האומה ולא רק כלפי החרדים)

עד כאן הסברנו את הסכנה של הימין לחרדיות מבחינת התערבות בתכנים הלימודים בתלמודי תורה. וכמובן הסכנה של הימין בגזירות הכלכליות שהיא חייבת לעשות כלפי כל האומה. מיותר להסביר שזה (ההתערבות על תכני הלימודים) לא נגמר בתלמודי תורה, זה נמשך כלפי הישיבות הקטנות והישיבות הגדולות וכמובן מלחמת חורמה נגד הכוללים. כלומר מבחינת הקפיטל\הימין, כולנו חייבים להיות רובוטים מעוצבים לצמיחה. ולכן היא תרדוף כל לומד תורה בחיידר בישיבה ובכולל וככה גם כלפי בנות ונשים. מכאן כל הגזירות הכלכליות שלהם בעשור האחרון.

אבל יש עוד סכנה קריטית ביותר מהימין וזה כלפי הילודה. וזאת סכנה לכלל האומה ולא רק לחרדים אבל כמובן לחרדים וליהדות זה יותר קריטית.

התזה של הקפיטל החזיר ובמיוחד של נערי האוצר וביבי (ראש ממשלת הימין), היא שבכדי לזכות לצמיחה, אסור שמשפחה תוליד יותר מ1,6 ילדים. כל ילודה יותר מ1,6 ילדים למשפחה, מבחינתם זאת נטל לחברה כולה. ולכן יש להם מלחמת חורמה נגד כל משפחה שרוצה להוליד יותר מילד אחת למשפחה (אייך בדיוק יתחלק ה60% של הילד השני ?? כלומר למי יינתן הזכות לשתי ילדים ולמי רק אחת ולמי כלום ? שאבי שמחון יפתור את הבעיה !!).

אז עד כאן יש לנו כמה גזירות, 1, נגד התכנים הלימודיים של החרדים. 2, נגד הילודה כלפי כלל האומה 3, גזירות כלכליות כלפי כלל האומה.

והנה הגזירה הרביעית, והיא שלכל משפחה חייבת להיות שתי מפרנסים. כלומר גם האישה וגם הגבר חייבים להיות חלק בפרנסת המשפחה. וזה עוד גזירה נגד היהדות שביהדות כל גבר מתחייב בכתובה היהודית לפרנס את אשתו ואת ילדיו.

וזה כמובן לא סתם גזירה, זאת גזירה נגד חוקי המשפחה ומי שמבין כמה קריטית חוקי המשפחה ליהדות, לא יכול להיות שותף לגזירה הזאת שאפי' במצרים פרעה לא חלם על גזירה כזאת. למי שיש חוש חש יבין מנין צמח הפמיניזם החרדית ולמה הימין יעשה הכל להילחם נגד חוקי המשפחה היהודיים. כי על פי הקפיטל נשים כמו הגברים חייבים להיות רובוטים\עבדים לצמיחה. וחוקי המשפחה היא אנטי תזה לתזה שלהם כנ"ל.

ע"כ הסברנו את סכנת הימין לחרדיות בפרט ולאומה בכלל, מכאן נסביר את הסכנה של הימין לאומה ולארץ ישראל.

כפי שהסברנו לעיל, הימין\הקפיטל מקדשת את הקניין הפרטי, שזה אומר הוא לא מכיר בחלוקת נח ובניו. כלומר הוא לעומק לא מכיר בארץ ישראל כירושת היהודים. הוא מכיר בקניין הפרטי ושוק החופשי, ולכן מבחינתו אפשר למכור את ארץ ישראל לכל המרבה במחיר. וככה הוא נוהג באמת, הוא מוכר את כל משאבי הטבע לכל דורש וכמובן גם קרקעות והדירות. בשלילת הטבע מראש, הוא מצהיר שאין לאדם את הטבע ככה הוא בעצם מצהיר שאין ליהודי את ארץ ישראל. אתה רוצה דירה בארץ ? אוקיי תשלם ותקנה, אין לך לשלם ? אז מבחינתו תמות מתחת לגשר (ככה אמר רבו של ביבי) !! וככה לגבי מים מי גשם, מבחינתו יש לך לשלם על מים, אז מה טוב, אין לך ? אז תמות !!

תשימו לב, למה הדיור עולה ועולה דווקא אצל הימין ? למה יוקר מחיה דווקא אצל הימין ? למה אסור על פי החוק לאגור מים או מי גשם ? כל זה בגלל שהוא חשיבתית לא מכיר שארץ שלנו, הוא מכיר אך ורק בקניינים פרטיים.

אז לעומק ארץ ישראל לא של היהודי, ארץ ישראל הוא מקום כמו כל מקום בעולם שזוכים בו עם כסף וקניין ולכן אנו מרגישים את מחירי הדיור ויוקר המחיה.

וכאן בא הבלוף של הימין. בניגוד לכל קפיטל בעולם, הגיוס לצבא (כמו הסחר בנשים והזנות) היא תוצאה של שלילת הטבע מהאדם, כלומר מי שרוצה פרנסה ואין לו, יכול להתגייס לצבא ולהתפרנס מיזה = שכרי חרב. אבל בארץ ישראל המנוולים של הימין מגייס את כל האומה לצבא בכוח ובכפיה בלי שייתן להם זכות אפי' למים ומי מדבר על דיור, וכמובן כולנו פראיירים להילחם על ארץ שהיא לא שלנו הרי הסברנו שאליבא ד הקפיטל אין ארץ ישראל שלנו רק בזכות הקניין הפרטי. כלומר כולנו מקריבים את נפשינו ואת חיי צאצאינו למי ? למשפחת תשובה שהיא תוכל להחזיק בגז הטבעי שלנו. אתם מבינים מה אני אומר כאן ? מגייסים אותנו בכוח בכדי שהקפיטל יוכל לקנות את כל הארץ ומשאביה בשבילו. הרי בלי הצבא, אין גז טבעי למשפחת תשובה.

עוד לא גמרתי.

ובכן כפי שהסברתי הקפיטל\הימין חושב שרק קניין פרטי מזכה לך משהו בטבע, וכמובן שוק חפשי שזה אומר: אתה חייב שוק חפשי עם כל המדינות בחוץ. ואייך תהיה לך שוק חפשי עם כל המדינות בחוץ ? אך ורק אם תהיה בשלום עמם. כלומר אתה חייב את טוב ליבם של המדינות בחוץ בכדי לזכות לשוק חופשי. שזה אומר שאתה תלוי בהם, אתה תחת איום תמידי שהם יכתיבו לך מדיניות. והנה הגענו לוויתורים כמו בעזה ובהמשך ביהודה ושמרון. כלומר וויתורי הימין הם הכרח, ולכן ויתרו על סיני ועל עזה ובהמשך יהיו חייבים לוותר על יהודה ושמרון.

אז אם יש למישהו תזה שהימין ישמור על הארץ, אז פשוט תשכחו מיזה. הימין חייב לוותר על הארץ בכדי שתהיה לו שוק חופשי. ולכן לעומק הימין יוותר על הארץ ומה שיישאר לנו זה הקו הירוק, וגם בתוך הקו הירוק, הארץ היא בשוק החופשי כלומר היא לא של היהודי.

זה הימין של היום. ולכן על פי היהדות, המלחמת התרבות האמיתית היא נגד הימין ולא נגד השמאל שלעומק מכיר בארץ ישראל כארץ ששייכת ליהודי ולכל אזרחיה, כלומר אצל השמאל לפחות תהיה לנו דיור ומים, ומשאבי הטבע (כמו הגז הטבעי וים המלח ועוד ועוד) תהיה שלנו. ואין לשמאל את החשיבה הקפיטליסטית שאומרת שחייבים לשלול את הטבע מכל נולד ולעצב את האדם לרובוט צמיחה. ולכן אין היום סכנה מהשמאל רק דווקא סכנה מהימין כנ"ל.

בברכה

Max maxmen

כמה תגובות מהפוסט המקורי

 • תמונת הפרופיל של Guy Zalmanovich

  אני והדר חברים טובים בפעול, אנו רוצים להקים תנועה שתעסוק בגיוס חצי מליון תומכי בשביל ללמדם אודות דרך חדשה ותודעה חדשה ויהודית.

  +Hadar Rottenberg

  12 במרץ 2015
 • תמונת הפרופיל של ‫מהפכה מחשבתית חברתית‬‎
  +גיא זלמנוביץ  צדיק, אין כוחינו כיהודים אלא בפה. בכל תנועה יש סכנה, ולכן עדיף רק לכתוב ולהפיץ ככה שכל בני אנוש יהיו בעצמם תבוניים. בכל אופן תודה זה מחמם את הלב.
  12 במרץ 2015
 • תמונת הפרופיל של Hadar Rottenberg
  נראה לי שגיא מתכוון להגיד שאולי יש אפשרות ללמוד יחד
  13 במרץ 2015
 • תמונת הפרופיל של Guy Zalmanovich
  בדיוק !!!
  13 במרץ 2015
 • תמונת הפרופיל של ‫מהפכה מחשבתית חברתית‬‎
  ואו. זה רעיון טוב, אבל טכנית זה קשה לביצוע.
  מה שכן, אפשר ללמוד כאן, כלומר נפתח דף מיוחד שנלמד בו הכל בכל מכל כל. ואחר כך נעשה מיזה חוברת\ספר מסוג הדיאלוגים הגדולים כמובן עם עריכה מקצועיות וספרותית.
  דוד המלך אמר "מכל מלמדי השכלתי" (בתלמוד מוסיפים ואומרים: ומתלמידי יותר מכולם), משה רבינו בחר באנשי חיל במקום ביראי השם, כי אנשי חיל מלבנים כל דבר עד שמגיעים לאמת, מה שאין כן יראי השם הם בדרך כלל דוגמטיים, (הספורנו), על זה נאמר בחז"ל "אם ת"ח נוקם ונוטר כנחש הוא חגרהו על מתניך, ואם עם הארץ הוא חסיד אל תדור בשכונתו"
  ולמה זה באמת כך ? כי אנשי חיל יודעים שהתפתחות התבונה היא נצחית (= תמידית), ולכן לעולם לא גומרים להשכיל כלומר חייבים ללמוד וללמוד ואף פעם לא לחשוב שהגענו כבר לאמת, מה שאין כן עם ארץ אפי' שהוא יראי השם, הוא דוגמטי במעשיו ולכן לא מחפש ללמוד וללבן את הדברים לאמיתתם.
  הדרך היחידי להשכיל וללמוד היא רק בחברותא, ידוע מה אומרים חכמינו על מי שלומד לבד. ולמה זה כך ? כי שלומדים עם חברים אז כל אחד עם ההשכלה שלו ועם צורת החשיבה שלו מאתגר את השני וככה יכולים הם להגיע לאמת. יודע הסיפור של ר' יוחנן וריש לקיש תלמידו, שלמדו יחד וריש לקיש היה מסוג החברים שלא מרפים לעולם כלומר היה ספקן כרוני וזה מה שגרם לר' יוחנן להתאתגר יותר ויותר וככה צמח ממנו אדם שנקרא ר' יוחנן. שתלמידו מת, אז ממש נטרפה דעתו והשתגע. כל ניסיון להביא תלמידים אחרים במקומו של ריש וקיש, לא צלח כי כולם היו חנפנים והצדיקו את דבריו של ר' יוחנן ולא נלחמו עמו כמו תלמידו ריש לקיש. כלומר לא מספיק ללמוד יחד, צריך ללבן כל דבר עד היסוד. וכמובן חייבים ללמוד בלי בושה, כלומר לשאול וללבן כל דבר בלי חשש שמה יעשו עלינו פסיכואנליזה, על זה נאמר לא הביישן לומד. אומרים על בני הנביאים בזמן שניבאו הם היו ערומים. שואלים הרבה: מזה אמור להיות ? למה ערומים ? התשובה לכך היא, שלומד\נביא חייב להיות ערום מכל, כלומר הבושה וכל דעה דוגמטי הוא חסם בלימוד וחסם להגיע לאמת. רק שנהיה ערומים מדעת ומבושה אפשר להתחיל כספקנים מהתחלה, כלומר נשאל למה באמת אנו לבושים ולא הולכים ערומים ? ולמה שלא נבשל לעצמינו תינוק קטן לארוחת צהרים ? למה לא לשכב עם הבת או עם האימא או עם בעלי חיים ?
  מי קבע לנו את היום והלילה (הלוח) אולי (במיוחד שיש חשמל ופעם היה אש) נהיו ערים ימים וישנים יומיים ? או אולי נגור בקטבים ששם חצי שנה יום\לילה, כלומר למה שהאור והחושך יקבע לנו את הלוח ? מי קבע שלושה ארוחות ליום אולי אחורה אחת ? מי קבע שאנו צריכים לאכול מבושל ולא חיי ? בקיצור צריכים להתחיל מאפס ממש, בכל עניין אנושי, במוסר וערכים וכמובן בנורמות אנושיות. לא נאמר לא תרצח כי ככה זה ולא נאמר אנו לבושים כי ככה זה וכו' וכו'.
  זאת הדרך היחידי ללמוד ביחד וככך מתחיל התורה ללמד אותנו. אין שפה אין יום ולילה ואין בושה כי כולם ערומים ויש תוהו ובוהו. ככה כל אדם בהווה הוא באותו מצב אבולוציוני בחץ הזמן, כלומר מבחינתו הוא מתחיל את הסיפור התנכי ממנו לדורי דורות שיצאו ממנו בעתיד. כל העבר מת והוא האדם הראשון התנכי בהווה.אופס מאוחר לי ועוד מעט נכנס השבת.
  נמשיך אחרי שבת
  בברכה
  max

  13 במרץ 2015
 • תמונת הפרופיל של Hadar Rottenberg
  איך מתקדמים?

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s