חנה ארנדט צודקת – סערת גלית גוטמן

חנה ארנדט צודקת – סערת גלית גוטמן

חשבתי ששני חסרי המוח "ישי כהן" ו"גלית גוטמן" היא הזדמנות ללמוד שוב לעומק את הגותה של הנביאה המודרנית היהודייה חנה ארנדט הדגולה.

בסערה הגדולה בעקבות דבריה של גלית גוטמן, ישי כהן הלקקן והחסר מוח יוצא עם ציוץ שכזה "הציבור החרדי לא חסין מביקורת (נקודה). בטח שנציגיו בקואליציה".

גלית גוטמן בהתנצלות מה אומרת לנו?! "אני אוהבת את מדינת ישראל, ומתוך דאגה לעתידה (של המדינה) יש לי ביקורת חריפה כלפי המגזר החרדי"

חנה ארנדט, גם שהיא מטפלת בתופעה של האנטישמיות בכללותו וגם שהיא דנה באייכמן כאיש פרטי. ומהצד השני שהיא דנה במצב היהודי אחרי העצמאות. הריקי מוח הבלתי אינטלקטואלים קפצו עליה בחרב ובחנית. וכאן לדעתי כשנשים לב לשני הציוצים של שני חסרי המוח האלה, יש לנו הזדמנות להסביר בטוב טעם את צדקת החשיבה הפילוסופית של חנה ארנדט.

בגדול חנה ארנדט טוענת שמהות האדם היא היכולת לחשוב. זה מה שמבדיל בין אדם לתת אדם. וכאן מגיע העיקר. המסוגלות של לשלוט באדם, אפשרית כשהאדם לא חושב. יותר נכון, שלקחו ממנו את היכולת לחשוב, את היכולת לבחור וכו'. מתי לדעתה אין לאדם יכולת לחשוב? כשהאדם הוא חלק של מערכת טוטליטרית. כלומר כשאדם רואה את עצמו חלק של זהות דמיונית?! אין לו מסגלות לחשוב, אין לו מסוגלות אפי' לבחור = שני צדדי המטבע = שאין דעת אין תורה = אין בחירה. התוצאה הבלתי נמנעת היא שכל ישות במערכת\בזהות כלשהו מסוגל לבצעה שואה, כי לכל אינדיבידואל במערכת, חסר מוח ולכן חסר מחשבה, חסר מצפון, חסר אנושיות, חסר כל מה שיש במהות האדם. כי אין לו יכולת חשיבה ואין לו יכולת בחירה. צריך רק שרלטן בראש המערכת, וכולם מוזמנים ומוכנים לעשות שואה.

עכשיו נשים לב כמה הזוי וחסר מוח הוא ישי כהן עם הציוץ הנאצי שלו. הציבור החרדי לא חסין מביקורת. בטח שנציגיו בקואליציה. על פי חנה ארנדט (שזה אגב מיסודי החשיבה היהודית והיהדות מאז אדם הראשון) אין חיה כזו שנקרא "ציבור". לא רק שאין חיה כזו במציאות (והיא מוכיחה את זה מהמושג משפט = מערכת משפט\שופט לא יכול לשפוט ציבור והבינו את עומקן של דברים) אלא מי שמאמין שקיים ציבור, מסוגל לעשות שואה לאותו ישות דמיונית שהוא מדמיין לעצמו שהוא קורא לו ציבור או חרדים או ערבים או אשכנזים או נשים או גברים או ספרדים או שחורים וכו'. כלומר שאתה אומר "ציבור" אתה הלכה למעשה תוקף כל אינדיבידואל – שאתה רואה אותו כחלק של ישות דמיונית, על לא עוול בכפו. מסית את חסרי המוח (= בני המשטר, שתמיד רואים רק ישויות דמיוניות הרי בגלל זה הם בני משטר, בגלל זה אפשר לשלוט בהם), כלפי כל אינדיבידואל שבן המשטר מזהה אותו כחלק בישות הדמיונית שהוא מדמיין לעצמו.

אותו דבר חסרת המוח גלית גוטמן. מה היא טוענת בהתנצלות שלה? "אני אוהבת את מדינת ישראל, ומתוך דאגה לעתידה (של המדינה) יש לי ביקורת חריפה כלפי המגזר החרדי"

גלית אמרה עלי שאני מוצץ את הדם שלה. היא אמרה את זה על כל אינדיבידואל חרדי אנשים נשים וטף, שהם כל אחד לחוד מוצץ את הדם שלה. למען אהבת מדינת ישראל שזה משהו מופשט דמיוני, הרי אין חיה כזו מדינת ישראל ועתידה. אהבת הישות הדמיונית (שחנה ארנדט טוענת שהיא בלתי אפשרי. כלומר אי אפשר לאהוב משהו מופשט אלא משהו פיזי), גורמת לגלית גוטמן לטעון כלפי, בלי שהיא ראתה אותי מעולם, שאני והילדים שלי מוצצים לה את הדם.

שאתה רוצה לתרגם את הדמיון למעשים, נגיד, להרוג את הישות הדמיונית שנקרא חרדים או יהודים אותנטיים. או שאתה רוצה לגרום שהישות הזה לא יקבל כסף. אתה נוקם באנשים נשים וטף במציאות. אתה נוקם במציאות בעניים כי רוב עניי הארץ הם באמת אינדיבידואלים שאת רואה אותם כישות דמיונית וקורא לישות הזו "חרדים".

שחנה ארנדט טענה שאייכמן לא שנא יהודים, היא לא טוענת שאייכמן לא שנאה ישות דמיונית שנקרא היהודים. בוודאי שאייכמן כבן משטר שנאה משהו דמיוני שנקרא יהודים, אבל שאייכמן הלך להרוג את היהודי, הוא לא הכיר את היהודי הספציפי הזה, אז למה הרג אותו? התשובה כי הוא לא ראה אלא ישות דמיונית שנקרא יהודים. תחשבו שוב על הדוגמא של חנה מהמושג משפט, האם בית משפט יכולה לראות ישות דמיונית שכזה ולשפוט אותו? לא ולא, בית משפט בהגדרה שופט פרט שעומד מולו ובוחן את מעשיו.

הרוע נעשה בגלל שהאדם מסרב להיות אדם חושב – מאז סוקרטס ואפלטון, לרוב אנחנו מכנים חשיבה "להיות עסוקים בדו – שיח החרישי ביני לבין עצמי." בסירובו להיות אדם. אייכמן נכנע לגמרי לתכונה האנושית המגדירה ביותר להיות בעל יכולת חשיבה. וכתוצאה מכך, הוא לא היה מסוגל יותר לכושר-שיפוט מוסרי. חוסר היכולת הזו לחשוב, יצרה את האפשרות עבור אנשים רגילים רבים לבצע מעשים רעים בקנה מידה עצום, מהסוג שטרם נראו בעבר – הביטוי של רוח המחשבה, הוא לא ידע, אלא היכולת להבחין בין טוב לרע, בין יופי לכיעור. ואני מקווה שחשיבה נותנת לאנשים את הכוח למנוע אסונות באותם רגעים נדירים שהקלפים מונחים על השולחן. (חנה ארנדט)

שחסרת מוח כמוך אוהבת מדינה = ישות דמיונית?! את מסוגלת להשמיד עם שלם של אנשים נשים וטף בלי לחשוב. זאת הטענה של חנה ארנדט והיא צודקת. הרי את לא צריכה שאני אישית יצוץ לך את הדם בכדי שתהרגי אותי, מספיק שאת רואה אותי כישות דמיונית שבדמיון שלך הישות הדמיונית מוצצת לך את הדם.

אותו דבר ישי כהן החסר מוח מתיר את דמי ואת דם ילדי, כי הוא רואה אותי ואת הילדים שלי כ"ציבור" כישות דמיונית. הוא אומר לי שאני כאדם פרטי לא חסין את הביקורת של בני המשטר הפנאטים שרואים ישויות דמיוניות.

מול מערכת כמו מדינה, השופט או העיתונאי, לא יכול לראות באדם כחלק של ישות דמיונית, ולכן לעולם אם בני המשטר הפנאטים היו בני אנוש עם אנושיות מינימלית, לא היו שופטים אדם אישה וילד על פי ישות דמיונית. אלא היו מבקרים דווקא את המערכת. לעולם לא מבקרים אזרח אלא את השלטון את המערכת. כשאדם מבקר אזרח וק"ו מבקר ישות דמיונית כמו הציבור, הוא חסר מוח במקרה הטוב ונאצי קטן במקרה הרע. שישי כהן יוצא עם ציוץ כזה נגד ישות דמיונית בעד ישות דמיונית שנקרא מדינה, הוא נאצי קטן. אותו דבר את גלית גוטמן שאת אוהבת משהו דמיוני כמו מדינה, ולכן תוקפת ישות דמיונית שבמציאות מדובר באנשים נשים וטף, למען אהבת הישות המופשט את מסוגלת להכניס כל אחד ואחת מהם לתאי הגזים. כי המפצלת הדמיונית הזו מוצצת (את המדינה הדמיונית) את הדם שלך. לא יחסר לך פרוטה מיזה שילדים עניים יקבלו כסף מהמדינה. אבל את מוכנה לומר על כל ילד חרדי על כל אישה וגבר נערה ונער חרדי שהם מוצצים לך את הדם. וכל זה בגלל שאת אוהבת "מדינה". את מוכנה להרוג ולהשמיד אנשים נשים וטף במציאות כי את אוהבת משהו מופשט שנקרא מדינה.

האמת אין לי משהו נגדך אישית – גלית גוטמן, את בת משטר פנאטית כמו כל בני המשטר בכל מקום אחר. שעצם היותך בת משטר אומרת שלקחו ממך את היכולת והמסוגלות לחשוב, לקחו ממך את היכולת לבחור בטוב. הרי זה בדיוק מה שקרה לאומה הכי מתורבתת בעולם, התרבות הגרמנית והתרבות של כל עמי אירופה בזמן השואה. מה קרה לכל פרט ופרט אנושי בכל אירופה שהיו מסוגלים לבצע שואה?! בדיוק זה, הם כולם היו חסרי מוח מעצם שהם ראו ישויות דמיוניות, ובעיקר אהבו ישות דמיונית שנקרא מדינה גזע עם לאום וכדומה. את בחברה שגדולים ממך כמו ראש הממשלה מצד הפוליטיקאים היותר אינטליגנטים שלנו, ואסא כשר מצד האקדמיה, חושבים באותו דרך. כלומר אם הם חסרי מוח אחרי שיכלו ללמוד את הגותה של חנה ארנדט ולא למדו, מה לי להתלונן עליך? אבל על ישי כהן שמשווק את עצמו כחרדי שאמור לפחות להיות מושפע מהיהדות מהחשיבה היהודית, על כזה נאצי אי אפשר לחשוב או לנסות להבין. לא צריך את חנה ארנדט בשביל להבין את זה אם אתה חרדי שלמד משהו מהיהדות. אין לי דרך אחר להבין את זה אלא אם ישי כהן לעולם לא פתח ספר יהודי.

נסיים עם דברי הנבואה של הנביאה חנה ארנדט על מצב היהודי אחרי העצמאות. ותבינו את כל הרוע שקיימת אצל בני המשטר מזרע היהודים, מראש הממשלה נתניהו (שתמיד עושה את הרוע הזה בלי שנרגיש) ואסא כשר מהאקדמיה, עד השמאל הנמוך ועד ישי כהן הנאצי.

חנה ארנדט פילוסופית מסבירה את הפרדוקס בטוב טעם (הפרדוקס הזה בין האנושיות הנעלה של יהודי העולם מאז ומעולם, לבין מצב האנושי של יהודי ארץ ישראל מאז הקמת המדינה. יותר נכון לשאול, מה גרם ליהודים שהקימו מדינה, להפוך להיות בלתי אנושיים ובמיוחד נגד אחיהם היהודים?!): העם היהודי מהווה דוגמא מרכזית לעם ללא עולם שקיים את עצמו במשך אלפי שנים….חוסר ההתייחסות הזה לעולם, שהיהודים סבלו ממנו כגולה,,, יצר חמימות מיוחדת בקרב אלה שמשתייכים לקבוצה. חמימות שאני – חנה ארנדט, מכירה היטב. זה השתנה ברגע בו נוסדה מדינת ישראל. למעשה, זה קרה כבר עם הקמת הבית היהודי הלאומי בפלשתינה…. האנושיות היהודית, האנושיות הייחודית של היהודים – שהעדר המולדת הוא חלק חשוב ממנה, ניחנה ביופי מיוחד, זה היה נהדר. ההימצאות הזאת, מחוץ לכל הקשרים החברתיים, ההעדר הגמור הזה של דעות קדומות, שאני – חנה ארנדט, חוויתי בעוצמה רבה מצד אימי, שהתייחסה כך גם לקהילה היהודית כולה, כל הקסם הזה אבד, כמובן. האנושיות הזאת לא שרדה את העצמאות יותר מחמש דקות.

לפני כן חנה ארנדט מסבירה בטוב טעם את ההבדל בין קבוצה טבעית שרק שם יש אהבה בין חברי הקבוצה, לבין התארגנות פוליטית שהיא תמיד אינטרסנטית = יש לכל אחד אינטרס פרטית למה הוא שייך לקבוצה הפוליטית. ולכן לעולם אי אפשר לאהוב קבוצה שכזה שמתחילה הם שם בשביל האינטרס של כל אחד לחוד. כלומר אף אחד בהתארגנות, הוא לא שם בגלל אהבה, אלא בגלל אינטרס ולכן אי אפשר לשקר לעצמינו שאנחנו אוהבים אחד את השני, ואת זה מוכיח מדינת ישראל ומצב היהודי שבה.

לסיכום

היהודי האותנטי לא השתנה מאז מהעולם, הוא ממשיך להיות נאמן לכל יהודי באשר הוא ומפעלי החסד שלו תוכיח את זה. דווקא אלה שרוצים לכפות על כל היהודים ריבון, הם אלה שצרכו להמציא לעצמם ישות דמיונית שנקרא מדינת ישראל. ברגע שהקימו כזה ישות דמיונית, אהבת האדם כאדם, אהבת יהודי, מתה. אין יותר אהבת יהודי אין יותר אהבת האדם. יש אהבת המדינה. ובשם אהבת המדינה כל היהודים האותנטיים הם מוצצי דם. בשם אהבת המדינה הציבור (היהודי האותנטי) לא חסין ביקורת – נאמר ברגע ששופכים את דמו של כל יהודי, איש ואישה נער ונערה ילד וילדה. בשם המדינה ועתידה אסור לתת כסף להכי עניים שיש בארץ ישראל. בשם אהבת המדינה נשלל מכל יהודי, חילוני, דתי, וחרדי, את הדבר הכי מינימלי שהוא הדיור. בשם אהבת המדינה כל הורה מקריב את זרעו הרווקים והרווקות על מזבח הדגל = חוק גיוס החובה בכפיה. ועוד אהבת מדינה קפיטליסטית שאין בה שום לגיטימציה מוסרית לגיוס חובה. בשם המדינה כל חילוני ודתי מהימין והשמאל שונא את היהודי האותנטי. אכן הימין וערוץ 14 מחבקים עכשיו את החרדי, אבל זה תמיד עם () סוגרים. שזה אומר שיש להם עוד תקווה שהיהודי האותנטי בעקבות החיבוק סוף סוף יכיר בריבונו, יכיר סוף סוף באימא מדינה.

לא ייקח הרבה זמן שגם ערוץ 14 וכל אנשי הימין והציונות הדתית, יבינו שזה לא יקרה לעולם, ואז יחד עם השמאל ויחד עם כאלה כמו ישי כהן ושאר אוהבי מדינה, יעשו שואה על היהודים האותנטיים. מנין לי?! מעצם העובדה שאף שמאלני או ימיני או דתי לאומי או חרדי מזוייף כמו ישי כהן, לא יוצא לרחוב בשביל דיור ליהודי בארץ ישראל. תעזבו חרדים, בשביל החילוני אתם לא יוצאים, בשביל הגיס שלכם, בשביל האח שלכם, אתם לא יוצאים לרחוב. אהבת המדינה חשובה יותר מדירה לאבא, לאח לאחות ולגיס ולילדים שלכם. אהבת המדינה חשובה יותר מהבן או הבת אחות והאח, ולכן תשלחו אותם בעודם רווקים ורווקות למות למען הדגל. ועוד דגל קפיטליסטית שאין בו אלא שכירי חרב.

כל זה בשביל אחיך החילוני. מה עם אחיך החרדי? באיזה יקום או מדינה בעולם אפשרי שמאות אלפי ילדים ילמדו בקרוונים? בחורף ובקיץ, ילדים ונערים ילדות ונערות?! באיזה מדינה בעולם העניות נצבע בזהות. אייך זה שרק חרדים מכל היהודים בארץ הם הכי עניים במדינת היהודים? והכי עשירים בשאר המדינות? אייך זה שכל זוג צעיר חרדי במדינת היהודים גר בדירה מטר על מטר ומשלם על כך משכורת שלימה? אייך זה שעני יהודי מארץ ישראל שמגיע לכל קהילה יהודית חרדית בעולם מתקבל בחום ומרעיפים עליו כספים בלי סוף?! אייך זה שלא קורה ההפך שיהודי הגולה צריכים לבוא למדינת היהודים לבקש תרומות, הרי זה מתבקש אם הגולה זה אסון ומדינת היהודים זה הגאולה?!

התשובה היא שמדינת ישראל זה אסון וחנה ארנדט צודקת. זה לא החרדים זה כל יהודי חילוני דתי אחד מול השני, מאז המחשבה להקים מדינה עד היום, כל יהודי שונא יהודים עד טירוף, והדיור היא ההוכחה. אם היה אהבת היהודי במקום אהבת מדינה, כמו שכל יהודי דאג לאחיו היהודי בכל הגלויות, ככה היו כל היהודי עם דיור. אף יהודי לא היה עני כמו שזה לא קורה בחול. למה דווקא במדינת היהודים אף אחד לא מרגיש עריבות יהודית אפי' בדבר הבסיסי ביותר כמו דיור.

אז השואה של היהודי שהתחילו הגרמנים, ממשיכה עד היום. השואה נתן את תוקף זכותו של המדינה לקום ומאז תפקיד השטן עבר מגרמניה לידי יהודים בשם אהבת המדינה. אז נכון עוד לא תאי גזים, אבל דיור מטר על מטר לזוג צעיר זה שואה. חינוך בקרוונים בחורף ובקיץ זאת שואה, הסתה תמידית ברחוב במדיה בסרטים ובסדרות נגד היהודי האותנטי, זאת שואה, כל זה כבר קיים 75 שנה. צריך עוד דחיפה קטנה והנה יבוא גם התאי גזים. שאלת המיליון דולר מה תעשו אחרי תאי הגזים? הרי כל קיומכם בנויה על שנאת היהודי. כשלא יהיה יהודי אותנטי מה תעשו אז?

לסיום:

כל הנבואות של חנה ארנדט התגשמו. גם על מצב היהודי ביניהם שהבאתי לעיל (נביא את זה שוב מיד) וגם ביניהם לבין הסביבה.

גם אם ינצחו היהודים במלחמה, סופה שהיא עתידה להרוס את האפשרויות הייחודיות ואת ההישגים הייחודיים של הציונות בפלסטינה. הארץ שתוגשם תהיה שונה למדי מזו שראו בחלומם יהודי העולם, הציונים והלא־ציונים. היהודים ה'מנצחים' יחיו מוקפים באוכלוסייה ערבית עוינת לחלוטין, מסוגרים בתוככי גבולות מאוימים־תמיד, שקועים בהגנה עצמית פיזית במידה כזו שתאפיל על כל הפעילויות והאינטרסים האחרים. צמיחתה של תרבות יהודית תחדל להיות עניינו של העם כולו; ניסויים חברתיים יינטשו בשל היותם מותרות לא מעשיים; המחשבה הפוליטית תצטמצם לכדי אסטרטגיה צבאית; פיתוח כלכלי ייעשה אך ורק על פי צרכי המלחמה   (חנה ארנדט)

העם היהודי מהווה דוגמא מרכזית לעם ללא עולם שקיים את עצמו במשך אלפי שנים….חוסר ההתייחסות הזה לעולם, שהיהודים סבלו ממנו כגולה,,, יצר חמימות מיוחדת בקרב אלה שמשתייכים לקבוצה. חמימות שאני – חנה ארנדט, מכירה היטב. זה השתנה ברגע בו נוסדה מדינת ישראל. למעשה, זה קרה כבר עם הקמת הבית היהודי הלאומי בפלשתינה…. האנושיות היהודית, האנושיות הייחודית של היהודים – שהעדר המולדת הוא חלק חשוב ממנה, ניחנה ביופי מיוחד, זה היה נהדר. ההימצאות הזאת, מחוץ לכל הקשרים החברתיים, ההעדר הגמור הזה של דעות קדומות, שאני – חנה ארנדט, חוויתי בעוצמה רבה מצד אימי, שהתייחסה כך גם לקהילה היהודית כולה, כל הקסם הזה אבד, כמובן. האנושיות הזאת לא שרדה את העצמאות יותר מחמש דקות. (חנה ארנדט)

התיאור של חנה אפשר עוד למצוא אצל יהודי הגולה ואצל החרדים בארץ ישראל. אצל יהודים אוהבי המדינה, כל הרוע האנושית אפשרי לראות בהם, וישי כהן וגלית גוטמן ואסא כשר והשפחות באדום וכל מה שיש ברשתות החברתיות ובתקשורת, הם ההוכחה לכך.

המסקנה הבלתי נמנעת לטובת היהודי היא ביטול מדינת היהודים. הפרדת המדינה מהיהודים והיהדות. לבטל את כל הסמלים היהודיים מהמדינה. להחליף דחוף את שם המדינה לשם נטרלי והעדיפות היא לשם "ערבי" המתאים למזרח התיכון. ואז לא רק יבוא השלום בין היהודים, אלא יבוא שלום גם בין היהודים למקומיים ולסביבה כולה.

כותב בצער רב

Max maxmen

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s